Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a páromnak...

Hogyan mondjam meg a páromnak hogy hamarosan munkanélküli leszek?

Figyelt kérdés
Eléggé rossz így a helyzet, most is éppen hogy csak megvoltunk, de ha én nem leszek kereső képes akkor éhen halunk. Panelban élünk albérleti díj 30 ezer rezsi meg 35 60 ezer elmegy 1 hónapba jobb esetben. Fűtésen nem tudunk spórolni villanyon meg a vizen is annyira spórolunk amennyire csak lehet, párom nem számítógépezik sokat mindketten a laptopon osztozunk mert keveset fogyaszt csak akkor kapcsoljuk be az asztali gépet ha mindkettőnknek fontos dolga van vele. Párom havi 110 et keres jobb esetben. Az kevés arra hogy megéljünk alapból elmegy 65 ezer rezsire akkor. 10 ezer az internetre plusz tv-re telefonszámlára kettőnkére megint jó 10 ezer. Marad így kb 35 ezrünk egy hónapra kajára. A párom így is kivan akadva mert karácsonykor nem nagyon szállhattunk el magunktól, igazi fánk nincs is, egy ismerőstől kaptunk egy kis asztali 60 centiset hogy valami azért legyen. Ajándékozást sem vittük túlzásba ez van sajnos. ez igaz a kisebb probléma bocsi hogy szétszórt vagyok kicsit, de nagyon bevagyok parázva. A legnagyobb gond az hogy a tulaj 2 hete szólt hogy lehet hamarosan ki kell költöznünk mert szüksége lesz a lakásra, mi szerencsére jóban vagyunk vele, jó barát meg bármi baj van ugrik, intézkedik nincs vele baj, csak ugye eléggé jó indoka van arra hogy minek kell a lakás ha minden jól megy legkésőbb március elejéig maradhatunk de utána lépni kell. Bútorok közül minden a miénk nincs pénzünk költöztetésre párom tudna autót szerezni de az is legalább 6 fuvar lenne és ugye drága a benzin. Én szüleimhez nem mehetünk mert velük már beszéltem, jó ha utcára kerülök engem befogadnak ameddig nem találok mást de ők sem élnek eleresztve kicsi a lakás maximum a húgom szobájában lennék el a kanapén. A párom szüleihez lehet mehetnénk csak ők messze laknak drága lenne páromnak így munkába mennie ez is bonyolult. Nem tudom milegyen a párom így is eléggé kivolt akadva az ünnepek miatt meg ugye stresszelik őt a munkahelyén meg most tegnap is be kellett mennie rendet rakni mert a raktárosuk egy lusta disznó aki nyal a főnöknek szinte. Nem tudom mikor mondjam el neki elméletileg január közepéig még dolgozhatok tehát 2 hétig még tudom húzni de nem akarom túl sokáig.
2012. dec. 30. 21:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Már most költözzetek el és ne egy egész lakást béreljetek, hanem csak valahol egy szobát. Akkor már egyből felébe kerülne a lakhatás, és elmehettek majd újból egyedül egész lakásba, ha te is találtál munkát. Tehát a sima szobabérléssel már spóroltatok is legalább 30ezret, igaz h lehet nem lesz túl kényelmes, dehát ez van, tekintsétek ideiglenesnek. Tv előfizetést meg felmondani, amíg nincs rá keret, addig járjatok könyvtárba, az ingyenes ill. neten is lehet filmet nézni. Net meg telefon kell az álláskereséshez, de abból is próbáljatok meg olcsóbb csomagra váltani. Ha úgy néz ki, hogy sokáig nem lesz munkád, akkor a nagyobb bútorokat adjátok el, úgy hogy a vásárló viszi el, és akkor a kisebbeket meg el tudjátok vinni 1-2 fuvarral és tárolhatjátok a szülőknél amíg nem lesz megint önálló albitok.
2012. dec. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

amint kirúgnak, azzal a lendülettel mész a munkaügyibe, kérsz segélyt. ez is több mint a semmi. a 3 hónap alatt meg gőzerővel keresed a melót.

az a 10 ezres net tv telefon történet iszonyat drága. nekünk nincs tv, se vonalas telefon, csak net, ami 2500ft. a mobilon ingyen hívjuk egymást a párommal meg anyummal, a többiekkel meg annyit beszélek, ami belefér az előfizu díjába, a többit faszbukon vagy skypeon.


keressetek egy olcsóbb albit (már ha van ennél olcsóbb a környéken). csak vannak olyan barátok, akik tudnak majd segíteni a költözésben.

2012. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Tvt szerintem mondjátok le, neten is kereshettek műsorokat, sőt ott is vannak tv csatornák..
2012. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
87%
most az akarod mondani te mész anyádhoz, a társad meg keressen szállást magának?!
2013. jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!