Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a pasim?...

Miért viselkedik így a pasim? Teljesen hullámzó, és mostanában nagyon rám van szállva!

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk össze, az ő házába. Természetesen vettem bele én is dolgokat, mosógép, hűtős, sütő, ágy, szekrénysor stb ahogy futotta rá.

Most szabadságon vagyok itthon már hosszabb ideje, ő is itthon van. Nagyon idegesít, hogy mindent nekem kell megcsinálnom. Nem képes egy kanalat sem kivenni a fiókból, minden elé kell tenni, kenyeret, tányért, kiszedni neki, ha kész van csak akkor jön és ül le az asztalhoz, eszik feláll és bemegy a szobába, én meg mosogassak, törölgessek , pakoljak el. Mindig friss kaja kell neki, állandóan főzök, meleg vacsora... Most hogy itthon vagyok, napi 4 óra megy a főzéssel, mosogatással, pakolással, plusz a takarítás, rendezkedés, mosás. Mindent széthagy maga után, az utolsó zsebkendőtől mindent én rakok el utána, volt hogy egyszer 2 hétig nem pakoltam el utána a ruhákat ahová gyűjti, és csak gyűlt a halom. Állandóan bemászik koszos cipővel, ha kezet most tiszta szappan lesz a tükör alja, vagy 15 cm-en és még sorolhatnám... Elegem van, és még csak 4 hónapja költöztünk össze!

Eljegyzett, már a házasságot tervezi, de én inkább azon gondolkozom hogy jó-e ez nekem így.

Van amikor segít, de kb 2 hét alatt egyszer annyit, hogy elmos 6 db tányért meg 2 db poharat.

Mondtam neki hogy segíthetne többet, azt is mondtam hogy miben, vagy hogy figyeljen már oda arra hogy ha én rendet rakok akkor fél nap múlva ne nézzen már ki minden úgy, mint ahol 1 hete nem takarítottak. Erre azzal jön, hogy ez az én dolgom, női munka stb.. Volt már ebből durvább veszekedés is, mert marhára nem hiányzik fél 6kor hazaérve a munkából este fél 10ig még mindent csinálni... És ekkor a fejemhez vágta ha nem tetszik valami akkor mehetek ahová akarok mert hogy az ő háza!

Gondolkoztam már azon is hogy jobb lenne visszamenni anyámékhoz, ahol apám süket, mindent 2x kell elmondani neki, alkoholista, napi 6-7 dl pálinkát megiszik, plusz büdös, és óránként azt lesi hogy mit csinálok én, vagy anyám és pénzt kéreget, mert havi 60-80 ezret költ piára,cigire ami persze nem elég neki. Plusz anyám, aki egy idegroncs, mindenért ordibál, ha este 10kor ég a lámpám bejönnek és ordibálnak hogy mit világítok... Plusz tesóm, akinél mindennap ordít a zene.

Most melyik a jobb??

Még ha akarnék sem tudnék hová menni!!!! :(

Anyámékhoz nem akarok visszaköltözni, mert ott borzalmas lakni. Viszont azt sem bírom hogy párom semmit nem csinál, fűteni is lusta! A másik, hogy párom mostanában nagyon féltékeny, pedig semmit nem csinálok, semmivel nem vagyok másabb! Ha épp nem a házimunkát csinálom, hanem leülök a gép elé hogy legyen egy nyugodt fél órám, akkor egyből kérdezget hogy mit csinálsz?? Hív valaki ki hív? Megyek ki barátnőmmel sétálni 1 hónapban 1x mert barátnőm sincs itthon egyből kérdezgeti minek mentek?? Nagyon rám van szállva és már ebből is elegem van, de nem lehet vele beszélni!! Nem tudok spórolni sem, mert állandóan kitalál valamit hogy még mit kéne venni, és addig-addig mondogatja hogy már nem bírom hallgatni. Kb 1,5 hétig napi 5x elmondja mire csak beadom a derekam, ja meg ha nem úgy van ahogy ő akarja akkor is jön a veszekedés. Félretett pénzem is alig van, az is csak úgy, ha letagadom.

Van egyébként neki is munkája, meg haverjai, sokkal többet van a haverjaival, meg a családjával is nem értem mi a baja minek van akkor így rámszállva???

Mit csináljak??



2012. dec. 31. 13:52
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Önző,egoista,buta ember lehet a párod,már ne is haragudj.Szerintem húzd meg a határt,mielőtt még jobban elmérgesedik a helyzet.De szerintem azért engedte el így magát,mert ki vagy szolgáltatva neki,mivel ez az ő háza.Ha nem tetszik neki valami,bármikor kitehet és emiatt bátrabb.Én a helyedben egy rövid időre visszaköltöznék anyámékhoz,akármilyen kibírhatatlan is.Nem szakítanék vele,csak elköltöznék és persze elmondanám neki,hogy miért.
2012. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
1 Írta valahol,hogy eltartja?
2012. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Nem tudsz olvasni??

Hol írtam én azt hogy eltartanak?

Reggel 6kor kelek, fél 6ra érek haza, de még este 9 fél 10kor is dolgozok!

2012. dec. 31. 13:59
 4/39 anonim ***** válasza:
18%

ha ő dolgozik, te nem akkor te csinálod a házimunkát, ez így fer.

De azért a szemetet kidobhatná maga után, meg az ilyen alap dolgok. Mosogatásban segíteni szerintem nem kell.

2012. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindketten dolgoznak,akkor már nincs szó férfi és női munkáról,ez a helyzet legfeljebb akkor állna fent,ha tényleg eltartana.Így egyenlő felek vagytok,ugyanúgy dolgoztok,ezért az lenne az igazságos,ha nem gyerekként élne melletted,hanem ugyanúgy kivenné a részét a munkából,mint te.
2012. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
17%
3: nem dolgozik, tehát eltartja.
2012. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
33%
Hát, azért szívesen meghallgatnám a faszi véleményét is.. Szerintem ha eltart igenis neked kell ellátni a háztartást.. Persze néha segítsen be, és tényleg, próbálja meg tartani a rendet.. A rádszállást " " meg addig nem tudom reálisan szemlélni, míg nem láttam a szitut, így ahhoz nem is szólok.
2012. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Most jegyzett el pár hónapja én meg költözzek külön?

Minek ad gyűrűt ha ő maga is tudja hogy ki vagyok szolgáltatva?

És egyébként ezt én is érzem. Senki nincs akire számíthatnék.

2012. dec. 31. 14:00
 9/39 anonim ***** válasza:
19%
Senki nem mondta, hogy egy nő egész nap lógathatja a lábát...
2012. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
14%

Anyukám meg fél 5-kor kel, takarít, reggelit csinál a családnak, főz, bepakol a mosogató/mosógépbe. 6-kor hazaér, bepakol a mosogatógépbe, felakaszt, takarít. ez eltart kb 8-ig. Ilyen egy feleség élete.

Ilyen alap dolgokat persze hogy szemetet kidobni, tényleg meg kéne csinálni, meg nem kéne kunyerálnia de a többi az sajnos ez van.

2012. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!