Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok amiért nem...

Rossz ember vagyok amiért nem sajnálom, hogy meghalt az apám?

Figyelt kérdés
Két hete halt meg az apám, beteg volt. Mindenki sajnálkozik és sír körülöttem. Engem nem bánt. Sőt lehet szörnyen hangzik, de inkább megnyugodtam. Alkoholista volt, mindig csak kiabálni tudott. Amikor megbetegedett sem változott, tovább ivott, még jó hogy nem gyógyult meg. Anyukám is állandóan sír, a nagynéném aki amúgy nem szerette is azt mondta ma, hogy "ő tehetett róla, de sajnálom" Szóval mindenki sajnálja, az is aki nem szerette. Én meg nem. Nem tudom, hogy normális vagyok e.

2013. jan. 1. 23:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Én az értem hogy egyszer elvileg másmilyen volt, vagy legalábbis nem annyira ilyen mint ahogy én megismertem. De a régi énjét max akkor kellett volna megsiratni, mikor még élt és már hülye volt.
2013. jan. 1. 23:38
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Bár ilyen egyszerű lenne, hidd el, anyud is már túl lenne rajta.
2013. jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

nem az ön készülékében van a hiba.

Most hogy kéne sajnálnod egy olyan ember aki csak rosszat okozott neked? Bónusz pont hogy nem vagy képmutató.

Jobbulást a rokonoknak. Meg minden jót mindenkinek.

2013. jan. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én sem sajnálnám az enyémet. Sajnos szinte semmit nem kaptam tőle, nem foglalkozott velem, unokákra sem kíváncsi, évente párszor látom 1-2 órára, akkor sem igen beszélünk. Nincs kapcsolatunk. Ha valaki firtatja, miért nem szomorkodsz, mondd, hogy nem tudod kimutatni az érzéseidet és kész.
2013. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy te rossz ember! És teljesen normális vagy.


Sérült ember vagy, aki megpróbál védekezni az őt ért lelki trauma ellen: az alkoholista apa is az (pláne, hogy karácsony táján távozott), de maga a gyász a legtraumatizálóbb.


Tévedsz. Nem őt sajnálják, hanem magukat. Minden ember a másik ember halálakor szembesül azzal a kikerülhetetlen ténnyel, hogy ő maga is halandó. És miért válna egy élőként nem éppen jó vagy rossz ember holtában szentté vagy jóvá? Egy puszta képmutatás, semmi több.


Várd meg, amíg a gyász magától jelentkezik nálad. gyászold meg, és sirasd meg azt a kisgyereket is, aki sokat szenvedett az alkesz apja mellett és miatt.

2013. jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!