Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Támogatnátok a lányotokat pénzzel ha terhes, de nem dolgoznak?

Figyelt kérdés

Lányom 23 éves, 3 éve van együtt egy fiúval, aki tíz évvel idősebb. Ennek ellenére nem dolgozik, szerintem sokat is iszik. A lányom abbahagyta a tanulást, elment dolgozni. Nincs soha pénzük, a fűtést is kikapcsolták tőlük.

Eleinte támogattuk, utána meguntuk. Tudja, hogy hazajöhet, bármikor átjöhet így is, ehet nálunk stb, de pénz nem adunk. Felnőtt emberek, ha neki ez a kapcsolat, fiú felel meg, akkor éljen ahogy akar. Legalábbis eddig ezt mondtam. Eddig is sajnáltam, de nem fogok végigasszisztálni egy ilyen életet. Most terhes, megtartja a babát. Fogalmam sincs mi lesz. A férjem továbbra sem akar neki pénzt adni, de hogy ott lesz a pici én legszívesebben adnék. Újra megmondtuk neki, hogy hazajöhet, nevelheti a kicsit, mi eltartjuk, de nem akar

Mit tennétek? Van ilyen esetben megoldás?

Annyira mi sem állunk jól anyagilag, de tudnánk valamennyit segíteni. Ha normálisan állnának a dolgokhoz, a fiú elmenne dolgozni, nem lenne ilyen hét országra szóló bunkó akkor meg is tennénk. Tudom, hogy az ő döntése kivel van, nem szólhatok bele, felnőtt nő. De eltartani nem akarjuk a fiút is mi.



2013. jan. 2. 21:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Pénzt nem adnék.

Főzzél neki finomakat, vedd meg a terhes vitaminját, és keress megoldást az alkohol problémájára.

[link]

2013. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Baromi nehéz helyzet, de szerintem okosan csináljátok most, ahogy van.

Nálunk tesóm volt így sokáig :(

Baba nem lett hál istennek, de ők meg úgy laktak együtt, hogy tesóm dolgozott, a srác nem.

Mi is csináltuk azt, hogy tesóm néha evett anyáéknál, én vettem neki tisztálkodási szereket, ilyesmi, mert sajnáltam, de aztán még ez is csak súlyosbította a helyzetet ,mert így az a kevés, amit addig magára költött a fizetéséből, az is elment rezsire, meg a srác hülyeségeire.

De rossz volt :(

Most már minden rendben van szerencsére, de csak azért, mert elmúlt a nagy szerelem és tesóm rájött, hogy ez milyen rossz volt így.

Nem irigyellek, mert a kicsi miatt ez még nehezebb lehet.

Esetleg próbáljátok meg, hogy tényleg csak a kicsinek vesztek meg dolgokat, maradandóakat például csak úgy, hogy nálatok marad és ott használja (már mint nem a baba marad nálatok, hanem, amit vetettek). Hátha a lányodnak a baba érdekében kinyílik a szeme, hogy mennyivel jobb élete is lehet, ha hagyja a csudába majd ezt a naplopót, most elfogadja a ti segítségeteket és majd ha kicsit nagyobb lesz az unoka, akkor befejezi az iskolát és elkezd egy rendes életet élni.

Csak erősen Kérdező, sok kitartást kívánok a helyzethez.

2013. jan. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem pont most nem szabad pénzelni. Minél hamarabb ki kel lépni ebből az életből

akkor tér észre leghamarabb a lányod ha pár napot fagyoskodik a babával a kezében a fütettlen lakásban. Az anyai öszteni meg mondják neki hogy a gyerekének nem ilyen apa kell.

2013. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem,ha van annyira felnőtt hogy bevállalják a 0ra gyereket,csak tessék. Egy ft-ot nem adnék neki. Meg miaz hogy egy 33 éves FÉRFI nem dolgozik? :O


Ám az ajtóm nyitva hagyném,hogy hazajöhet a lányom a gyerekkel,a férfit csak akkor venném a nyakamra ha lenne állása,ergo be tud szállni a költségekbe. A gyereknek meg ruhát,tápszert ha kell néha megvenném,de azt sem rendszeresen

2013. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi történt végül, kérdező, hogy döntöttetek?
2013. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!