Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Támogatnátok a lányotokat pénzzel ha terhes, de nem dolgoznak?

Figyelt kérdés

Lányom 23 éves, 3 éve van együtt egy fiúval, aki tíz évvel idősebb. Ennek ellenére nem dolgozik, szerintem sokat is iszik. A lányom abbahagyta a tanulást, elment dolgozni. Nincs soha pénzük, a fűtést is kikapcsolták tőlük.

Eleinte támogattuk, utána meguntuk. Tudja, hogy hazajöhet, bármikor átjöhet így is, ehet nálunk stb, de pénz nem adunk. Felnőtt emberek, ha neki ez a kapcsolat, fiú felel meg, akkor éljen ahogy akar. Legalábbis eddig ezt mondtam. Eddig is sajnáltam, de nem fogok végigasszisztálni egy ilyen életet. Most terhes, megtartja a babát. Fogalmam sincs mi lesz. A férjem továbbra sem akar neki pénzt adni, de hogy ott lesz a pici én legszívesebben adnék. Újra megmondtuk neki, hogy hazajöhet, nevelheti a kicsit, mi eltartjuk, de nem akar

Mit tennétek? Van ilyen esetben megoldás?

Annyira mi sem állunk jól anyagilag, de tudnánk valamennyit segíteni. Ha normálisan állnának a dolgokhoz, a fiú elmenne dolgozni, nem lenne ilyen hét országra szóló bunkó akkor meg is tennénk. Tudom, hogy az ő döntése kivel van, nem szólhatok bele, felnőtt nő. De eltartani nem akarjuk a fiút is mi.



2013. jan. 2. 21:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le, bár nagyon úgy tűnik nekem szántad az ostoba kifejezést...
2013. jan. 2. 21:49
 12/25 anonim ***** válasza:
11%
jaj, dehogyis neked. Tudom, hogy nem te voltál. Nem akartam félreérthető lenni!!!
2013. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
37%
Majd a védőnő szépen feljelenti őket, ha meglátja, hogy két munkanélküli fűtetlen lakásában van a gyerek, miközben apuka részeg, anyuka meg szarik mindenbe! Szégyelld magad, ha ezt az életmódot még támogatnád, cinkosuk lennél a gyerek megnyomorításában! Kérvényezd, hogy ti lehessetek a gyerek gyámja, ne ez a két link lúzer.
2013. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy fűtetlen teljesen, fával fűtenek. Nem hiszem hogy elvennék tőlük a gyereket. Vidéken élünk, nem egy helyen látom hogy így van. Gyerekük van, kisgyerekük nem veszik el tőlük.

De akkor sem ilyen életet érdemelnek, főleg nem az a kisbaba.

2013. jan. 2. 21:57
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

Aki lepontozza a válaszokat, az nem érzi, egy anya örlődik, választ, véleményt vár..Ne pontozzon már le senki senkit.

Tegye meg a kérdező. De ő nem fogja, mer várja a választ.

Kommenthuszárok meg keressenek más oldalt trollkodni.

Vagy menjenek aludni.

Jó éjszakát! Kár mérgelődnöm, megyek én is szépeket álmodni.

7.voltam.

2013. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

Ha pénzelitek őket, soha nem is fognak akarni ezen az életmódon változtatni. Mondd meg a lányodnak, hogy bármikor hazamehet, akármi van, nevelheti nálatok a gyermekét, de pénzelni ne pénzeld őket. Annyiban segíthetsz, hogy veszel néha pár szükséges dolgot a babának.

Nagyon felelőtlen a lányod, a pasiról meg ne is beszéljünk! Ez az ő döntése, te nem tehetsz helyette semmit. Jogos, hogy nem akarjátok eltartani, 33 évesen már épp ideje lenne dolgozni, főleg hogy családja lesz!

2013. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
39%
Haza fog menni a lányod. Nem lesz más megoldása. Az ösztönök átveszik ilyen állapotban az irányítást. Nem az érzelmek irányítanak. Várandós asszony ösztönösen a biztonságot keresi. Ha a párja mellett nem érzi a saját és a gyermek megélhetését biztosítottnak más megoldást fog keresni. A ti lányotok és a ti unokátok. Az apa másodlagos. A gyerek az anyjáé. Te csak tudod... Ölellek mindnyájatokat.
2013. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod, ha a lányod el tudja nézni, hogy milyen szedett-vedett körülmények között él a tulajdon kisbabája, akkor nézegesse csak. Ha ettől nem kap észbe, akkor semmitől. Hagyd, egye meg szépen, amit főzött magának.
2013. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha segíteni akarsz,vegyél nekik pelenkát,baba holmikat,tápszert de pénzt véletlenül se mert csak elb*sszák alkoholra.
2013. jan. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
utálni fogtok, de szerintem nem jó hogy ő neveli fel a gyereket. a nélkülözés súlyos pszichológiai nyomokat hagy egy gyermekben
2013. jan. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!