Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalatok muszlimmal...

Tapasztalatok muszlimmal kötött vegyes házasságról, párkapcsolatról, ahol az egyik muszlim csak?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben a fiú muszlim, a lány keresztény, de valójában ateista, csak meg van keresztelve. Mind ketten egy nyugati országban élnek évek óta. Nem arab az illető, hanem berber.
2013. jan. 5. 04:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kanadában élek és rengeteg muszlim ismerősöm van. Mindegyik egytől egyig nagyon szigorúan betartja a muszlim szabályokat, még azok is akik kisgyerekként jöttek ki. Nem tudom te mennyire vagy tisztában a szokásaikkal, de ha igen és tolerálni is tudsz egyest mást vagy megváltozni esetleg a párod kedvéért (pl nem iszol alkohol ha nő vagy stb) akkor működhet a dolog.
2013. jan. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En is kulfoldon elek, egyik lany munkatarsam osszejott egy muszlimmal, kb 2 het utan a csaj kiadta az utjat mert akkor a srac mar ott tartott hogy csadort akart ra adni ha az utcara megy. Szoval csak ovatosan. Amugy nem az a baj veluk hogy muszlimok hanem hogy a nagy tobbseguk vallasi fanatikus.
2013. jan. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Randizgattam egy amerikai-egyiptomi fiuval. 4 honapig tartott a romanc. Nallam az utotte ki a biztositekot, hogy kozolte, ha sonkas szendvicset ettem akkor nem csokolhat meg....nagyon jokepu es okos fiu volt annyira jol hazudott hogy sajat maga is elhitte amit mond! Jofajta muszlim volt mert a sort azt megitta!...es nem alkoholmenteset...aztan mikor megvolt az elso intimebb egyuttlet, kozolte, hogy o bizony nos muszaj ezt elmondania...2 hetig gondolkodtam. Aztan kalandosan kiadtam az utjat. Meg fel ev mulva is uldozott, hogy elvalt es szabaditsam meg az uj baratnojetol mert a huga jon es az nem fog egy hazban maradni vele igy....nem is ertettem, ma sem ertem. Az osszes b.nom ra volt cuppanva. Miutan kiraktam a szuret mondtam nekik: vihetik....hahaha a sok hiena!

Szoval en nem tudom hogy megy ez, de kutyabol nem lesz szalonna...plane nem halal szalonna! Ha ugy neveltek, hogy takargatni kell meg a pasi az aki megmondja a frankot a nonek meg kuss, akkor szabadulni kell mielott baj lesz.

Van ismerosom aki hozzament egy egyiptomi urgehez, ugy szabaditottak ki a szulei a ferjetol. Van masik ismerosom akinek kuss van otthon az urge ugyancsak egyiptomi. Dolgoztam egy novel aki egy tunder volt egyenesen Marokkobol. Na o a ferje fejen verte szet a konyhaasztalt aztan felhivta a rendoroket es azt hazudta, hogy a ferje megtamadta...rendes csaj volt. Mindig megmondta az igazat es nagyon joindulatu volt legalabbis felem nezve.

Teljesen mindegy hogy a csaj ateista vagy sem. Mas a neveltetese mint egy muszlimnak es csakugy mint egy zsido szarmazasu ember aki abban nott fel, elobb elvarja a kereszteny tarsatol, hogy az behodoljon.

Sok muszlim ismerosom van. Sok szep es ronda sztorit tudok. En nem randiztam tobbe muszlimmal legyen akarmilyen "charming" az illeto. Nekem ne mondja meg senki, hogy mit csinaljak!

2013. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ahogy a többiek is írták, tényleg vallási fanatikusok.... és nem túlzok.
2013. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Én és a férjem muszlimok vagyunk.

Noha az iszlám megengedi a férfiaknak a nem-muszlim nővel való házasságot, mégis azt mondom, hogy egy igazán vallásos fiú nem vesz el egy nem-muszlim őt. Egyszerűen azért, mert a vallás az iszlámban apáról száll a gyerekre, és mivel a nő van többet a gyerekekkel, így nem tudná őket az iszlámra tanítani.


De ha egy muszlim fiút ezt nem érdekli, és elvesz egy nem-muszlim nőt, akkor ezek szerint nem (annyira) vallásos, így nem hiszem, hogy ez gondot jelente a későbbiekben.

2013. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtobbjuk ugy vallasos amugy ahogy nekik kenyelmes!

Sok muszlimmal dolgozom egyutt es pl ramadankor hozza sem ernek az alkoholhoz, meg a poharat sem fogjak meg. Ez azert erdekes mert vendeglatasban dolgoznak. Azaz ramadankor ok kb fele annyit dolgoznak mint mi europaiak, de persze ha letelik a ramadan akkor meg nekiallnak vedelni. Erdekes modon ezt az "en nem viszem ki az italokat" dolgot az egyik elkezdte a tobbi meg mikor rajott hogy igy nem kell annyit dolgozni lemasoltak.

Amugy az naluk teljesen termeszetes mikor az 50 kilos magyar lany cipeli az asztalokat azt szepen vegignezik, csak dolgozni ne kelljen.

2013. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is véletlenül vannak a bányászbéka v.mije alatt az arab országok...
2013. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan utolso, csak korul kell nezni az orszagaikban. Pont olyanok ok is.
2013. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jan. 5. 20:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ebben az esetben nem a vallási különbség a lényeg, hanem a kulturális különbség. hiába ateista a lány, ő egy keresztény kultúrában nevelkedett.

és azt nem szabad elfelejteni, hogy a muszlimoknál egy nő az "csak" nő ! mondom ezt úgy, hogy sok muszlim ismerősöm és kollégám van

2013. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!