Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fejenként havonta mekkora...

Fejenként havonta mekkora összegtől számít egy család szegénynek, átlagosnak, módosnak, gazdagnak? A sajátodat hova sorolnád?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 08:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A szegénységnek is vannak különböző fajtái, ha szakmai szempontból nézem, mert van relatív szegénység, ami az adott társadalom jövedelméhez viszonyítva állapítható meg, és van abszolút szegénység, ahol egy adott érték alatti jövedelemmel rendelkezők találhatóak (ez a létminimum).

Van egy EU-s kérdéssor, ez alapján elég jól meg lehet állapítani, hogy valaki szegény-e:


Tud-e egy 50 ezer Ft-os váratlan kiadást fedezni?

Megengedhet-e magának évi egyhetes üdülést?

Igaz-e, hogy nem kell takarékoskodnia a fűtéssel?

Jut-e kétnaponta húsétel az asztalára?

Igaz-e, hogy még sohasem került hátralékba a hiteltörlesztéssel vagy számlákkal?

Van-e telefonja?

Van-e színes TV-je?

Van-e kocsija?

Van-e mosógépe?


Arra már nem emlékszem, hogy nemleges válasz alapján lehet valakit a szegények közé sorolni sajnos, de emlékszem, hogy mi például ez alapján valóban szegénynek számítunk, mert nemhogy egy 50 ezres, de egy ötezres váratlan kiadás is gondot okozna, nem igaz, hogy nem kell a fűtéssel takarékoskodnunk, egy héten jó, ha kétszer van húsétel (mondjuk ennek nem annyira érzem a hiányát), voltunk már többször is elmaradva számlákkal, nincs kocsink. Telefon, tévé, mosógép van, az évi egyhetes üdülés érdekes kérdés, nem tudom, mi számít annak, mert nekem az is az, hogy nyáron elmegyünk két napra sátorozni, aztán három napra elutazunk rokonokhoz, aztán két napra összeállunk haverokkal és kocsival elmegyünk Balatonra és a kocsiban alszunk, de nyilván normális körülmények között nem ez lenne az egyhetes üdülés.

2013. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

ismerem mindkét végletet. vannak iszonyatosan gazdag, és legalább ennyire csóró ismerőseim, barátaim.


egyszer az egyetemen mondta a tanárunk, h mi még kegyelmi helyzetben vagyunk, mert van mit ennünk, van fűtött lakásunk, ruhánk.

én mindig hálát adok azért, mert nekem nem kell nélkülöznöm. amire szükségem van, azzal mind rendelkezem. innentől teljesen mind1, h mennyi a bevételünk.


éltem már ennél szerényebb körülmények közt is, de akkor sem keseregtem.

2013. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első válaszadó válaszát vesszük alapul akkor valóban, de ezek a számok úgy jönnek ki hogy MINDENEN KÍVÜL, amire szeretné alapon xösszeg/fő ebből már élelem rezsi stb le van vonva. Csak az első oldalt néztem végig, de pl 100/fő, mi módosak vagyunk de van albérlet... hát akkor nem 100/fő hanem kb 30/fő, levonva a kaját hitelt rezsit internetet stb.
2013. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés,sok mindentől is függ,van e saját lakás autó,van e hitel,mire költ valaki,el tud e menni nyaralni,váratlan kiadás sem kottyan meg neki,stb. Ahogy már előttem is irták. Én átlagosnak hívnám magunkat,van házunk,anyámmal fele fele tulajdonú,van autónk,nincs hitelünk,egy évben egy kis nyaralást megengedhetünk magunknak,de nincs gyermekünk,nem dohányzunk,igazából nagyobb kiadásunk a rezsi,és tankolás.
2013. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs, vagy szegények vagy átlagosak vagyunk. Talán a 2 között. Ketten kb.200-250 között keresünk havonta, ebből fixen minden hónapban olyan 130 körül megy el kiadásokra. Aztán kaja, ruházkodás, eltenni vagy tudunk, vagy nem. Szerintem ez kellene hogy legyen a minimum. Elégedett lennék olyan minimum 300 ezres összbevétellel, 350 nél pedig már nyugodt lennék. Még nincs gyerek-lakás, egyelőre csak ketten vagyunk.
2013. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... mi négyen élünk 110-120 ezerből, ezek szerint mélyszegénységben.
2013. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
18%
5/16 áruld már el, 50 000 ft-ből mit esztek? Zsíros teszkára talán elég.
2013. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
92%
Mit akarsz, 50 ezerből nagyon kényelmesen lehet enni. Naponta több mint 800Ft fejenként, abból már egy csomó minden kijön, főzelék, rizs, krumpli, tészta, de akár még húsétel is. Mi ennek a negyedét se tudjuk ételre költeni, mégse vagyunk soha éhesek.
2013. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
60%
200-250 kettőnknek, nem éhezünk, de nem is vehetek meg bármit, amit szeretnék.
2013. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Szerintem szegénynek 50 ezer per koponya alatt átlagosnak 80 per koponya módosnak 250-300 ezerper koponya gazdagnak 500 e per koponya mi elvileg a módosba tartozunk de sporolunk így inkább az átlagosba tartozunk a többit félretesszük
2013. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!