Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Négy éves gyereket le lehet...

Négy éves gyereket le lehet íratni az apa nevéről, ha kiderül, hogy nem állnak rokonságban?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult az eljárás?
2013. jan. 7. 15:21
 91/137 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen ez a nőnek megbocsáthatatlan, naivitás azt hinnie, hogy ezt jóváteheti.


A gyereknek meg lehet mondani, hogy anyuka bűne miatt mindketten szenvedő felei vagytok a történetnek, természetes hogy ez mindkettőtöknek lelki sebeket okoz.

Teljesen más helyzet ez, mintha tudatosan vállaltad volna más apától származó gyermek nevelőapaságát.


Anyuka feladata hogy új apát találjon neki (biológiai apját, vagy olyan új társat aki a gyermek nevelőapaságát tudatosan vállalja). Rád a jövőben tekintsen úgy, mint egy atyai jóbarátra, akihez bátran fordulhat tanácsért, segítségért akkor is, ha már új nevelőapja lesz.

2013. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/137 A kérdező kommentje:

Na tessék, erről beszéltem egész eddig!

Igen, pontosan ez lesz.

2013. jan. 9. 16:03
 93/137 anonim ***** válasza:
81%

#91, ez így szerintem is teljesen korrekt, és nyilván teljesen más lenne a helyzet már akkor is, ha a nő a házasság előtt magától, őszintén elmondja az előzményeket, és Kérdező annak a lehetőségnek a tudatában mond IGEN-t, hogy lehet, hogy nem ő a biológiai apa. Már ebben az esetben is hajlanék rá, hogy néhány dologban a kritikusok véleményét osszam.

(a párhuzamos topicban az egyik válaszadó leírt egy ilyen sztorit, szerintem tök természetes, ha a párom magától, őszintén, tisztességesen elmondja, hogy történt egy ilyen dolog, és én erre azt mondom, hogy "nem baj, akkor is" - na, az egy egyértelmű önkéntes vállalás, még akkor is, ha nincs mögötte paragrafus. Viszont aki erre sem méltat...)

2013. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/137 anonim ***** válasza:
2013. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/137 A kérdező kommentje:

Későbbre ígérték, de ma megjött az eredmény és nem az enyém a gyerek.

A válást és ezt az ügyet tudom egyszerre intézni, ugye?

Ha vége az eljárásnak, a gyerek az anyja nevét kapja, vagy megtarthatja a mostani nevét? Ez lényegtelen, csak kíváncsi vagyok.

2013. jan. 11. 18:36
 96/137 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerre tudod, de valószínűleg 2 beadványt kell hozzá csinálni, egy szokásos válóperit (ehhez nem kell ügyvéd, ha meg tudtok egyezni mindenben, még formanyomtatvány is van a NET-en) meg az apaság vélelmének megdöntéséről szólót, amit jobb, ha ügyvédre bízol azért. Bár, ha már ügyvédhez fordulsz, nem hiszem, hogy jelentős költségtöbblet, ha a válóperit is megírja.

A másik, nem tudom, hogy van-e külön szabály ilyenkor a névviselésről, de szerintem a gyerek vezetéknevét nem muszáj megváltoztatni, ha egyszer eddig így hívták, elvégre gondolom, nem egyedi a vezetéknevetek... bár itt is két variáció lehet, ugye, ha az anya megnevezi a valódi apát, és lefolytatják vele szemben az apaságit, az esetben valszeg megváltozik a gyerek vezetékneve, és vagy az anyja vagy az apja nevét kapja (vagy kötőjelesen a kettőt). Illetve a másik, ha nem nevezi meg, akkor legfeljebb megerölteti magát a t. hivatal, és egy olyan vezetéknevű képzelt személyt jegyez be apának, mint ami a gyerek neve, oszt csókolom...

2013. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/137 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező én teljesen egyet értek veled, és nem értem miért támadtak itt sokan. Abba nem gondolnak bele, hogy ha ránézel majd a kislányra, akármennyire is szereted/ted eszedbe fogja juttatni azt, hogy a feleséged megcsalt/elárult és megalázott?

Igenis örüljön neki, hogy így állsz a dolgokhoz, hogy nyugodtan látogathat a kislány. Miért kéne eltartanod, és a majdani családodtól elvenni a pénzt egy felelőtlen nő miatt?

Sok sikert az elkövetkező életedhez.

23/N

2013. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/137 A kérdező kommentje:
Ez az értéktelen nő, még mindig nem ment el. Nem hiszem, hogy van hova mennie gyerekével, de zavar és akadályoz az új életem alakításában. Hogy rakjam ki így gyerekkel? Ha egyedül lenne, akkor csak úgy kitessékelném, de így megint engen hoz nehéz helyzetbe.
2013. márc. 7. 17:46
 99/137 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, ha 100%-ig a te lakásod akkor szépen besétálsz az önkormányzat kényszer kijelentést kérsz a te tulajdonodra cuccait a lakás elé és szia.

Ha neki is van tulajdonrésze akkor előszór meg kell venned a részét.

2013. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/137 A kérdező kommentje:
Nem ezzel van a gond, enyém a ház. Az erkölcsi résszel nem tudok mit kezdeni.
2013. márc. 7. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!