Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Négy éves gyereket le lehet...

Négy éves gyereket le lehet íratni az apa nevéről, ha kiderül, hogy nem állnak rokonságban?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult az eljárás?
2013. jan. 7. 15:21
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/137 anonim ***** válasza:
25%
Elképzelhető ilyen eset, pl. ha elcserelik a gyereket a kórházban. Bár ritkább, de előfordulhat. Nem hiszem, h létezik olyan nő, aki elhagyná a 4 éves gyerekét, csak mert kiderül, h el lett cserélve és biológiailag nem az övé. Azt sem tudom elképzelni, h ilyen hidegen nyilatkozzon bárki arról a gyermekről, akit négy éven at feltétel nélkül szeretett. A kérdező egy önző és éretlen személyiség, aki sosem szerette a gyerekét igazán, még akkor sem mikor a sajátjának hitte. Egyébként lenne egy javaslatom: elválni a nőtől, a gyereket is le lehet íratni a nevéről, megértem ha jogilag semmilyen felelősséget nem akar vállalni. De ugyanakkor rendszeresen latogatnam a gyereket a férfi helyében (persze ha szeretné, de ugye jelen esetben ez a kerdezore nem igaz)..."majd elfelejt" kijelentése igen sokat mondó. Gyakorlatilag úgy viselkednék vele, mint egy elvált apuka. Nem is mondanám el az igazat egészen addig amíg nagyobbacska nem lesz és meg nem érti miről van szó. Nem tudsz meggyőzni arról, hogy valaki képes 4 évnyi szeretetet és kötődést eldobni magától egy perc alatt és azt mondani, hogy nem számít mert nem az én spermam...ez nem normális, így a pszichopatak viselkednek. Van neked gyereked? Ha most felhivnanak a kórházból, h figyi, bocs de elcsereltuk x évvel ezelőtt. Mi lenne a következő lepesed? Rohannal a bíróságra, leiratnad a nevedrol, és kiraknad? Nehogy már fizess bármit utána, hiszen nem a tied. Vagy szaladnal és kicserelned az "igazira", mégiscsak az a te DNS-ed. Gondolom nem. Egyik normális gondolkodású, érző szülő nem tenné ezt meg. EGYIK SEM. A KÉRDEZŐ SOSEM SZERETTE EZT A SZERENCSÉTLEN GYEREKET.
2017. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/137 anonim ***** válasza:
77%

"Elképzelhető ilyen eset, pl. ha elcserelik a gyereket a kórházban. Bár ritkább, de előfordulhat." - így van, ez előfordulhat elvben, elő is kerül ez az eshetőség a válaszok között, ha jól emlékszem. Csak hát ott ugye nem a másik csap be szándékosan, aki elszúrta (kórház) az igen szép kártérítést perkál, és ti meg a másik szülőpárral KÖZÖSEN eldönthetitek, hogy akkor hogyan legyen tovább.

Na, ezzel szemben itt a "társad" csap be és foszt ki hitványabban, mint egy mezei rabló, és a jog semmiféle eszközt nem kínál az igazságtételre, nem fenyegeti az elkövetőt büntetés, nincs jogalap kártérítésre se.

"Gyakorlatilag úgy viselkednék vele, mint egy elvált apuka." - értem. Szóval továbbra is nem csak hogy tűrnéd, hogy a téged aljas módon átverő és kihasználót nem tudod végleg kukázni az életedből, de még önként vállalt függőségbe is hajszolnád magad tőle, hisz mivel a gyerekhez már jogilag semmi közög, kizárólag tőle függ, hogy milyen kapcsolatot enged és milyen feltételekkel. (kérdés dátuma(!) - azóta változott a jog e tekintetben, most már megítélhet a bíróság is kapcsolattartást ilyen esetben, szóval, ha már nem tudod kiradírozni végleg az életedből az azt tönkretevőt, legalább már függeni nem függenél tőle - de mondjuk épp elég mazochizmus lenne ha a továbbiakban egyáltalán tudni, hallani kellene egy ilyen exről)

És nem, én sem lennék hajlandó egy bűn áldozataként még tovább rontani a saját helyzetemet, nem vagyok se mazochista, se szuicid. Nem gondolom azt, hogy egy férfinak fel kellene áldozni a saját életét és boldogságát önként és dalolva azért mert egy nő hazugságban tartva fosztogatta.

Úgyhogy ebben a történetben egy "nem normális pszichopata" van: az anyuka drága. Szegényt hagy ne kelljen sajnálni azért mert lebukott, és kénytelen felelősséget vállalni a tetteiért egy nagyon kis mértékben... ha rajtam múlna, ehhez még jönne egy pármilliós kártérítés a férfi számára - mint ahogy egy kórházi összecserélésnél ez minimum lenne - meg 1-2 év csalásért... és akkor tényleg helyreállna az igazság.

2017. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/137 anonim ***** válasza:
69%

#131 " Ha most felhivnanak a kórházból, h figyi, bocs de elcsereltuk x évvel ezelőtt. Mi lenne a következő lepesed? Rohannal a bíróságra, leiratnad a nevedrol, és kiraknad? Nehogy már fizess bármit utána, hiszen nem a tied."

Á, dehogy, nem győznék hálát adni érte, hogy egy gerinctelen csaló pont engem tartott érdemesnek rá, hogy kihasználjon anyagilag és érzelmileg... hát mégis, mi tehet boldogabbá egy férfit, mint ha tökéletes "férjnek és apának való" baleknak nézték, aki pont alkalmas rá, hogy vele neveltessék fel más gyerekét... teljesen életszerű feltételezés, hogy mi férfiak, másról se álmodozunk, mint hogy becsapjanak és kihasználjanak lehetőleg minél több felelősséget és kötelességet a nyakunkba rakva...

Félreértés ne essen, ez itt fent az irónia, valójában azon igyekeznék én is, hogy mihamarabb elfelejtsem életem ezen csúfos korszakát és saját balek-voltomat. És hát tudod, a saját életem rendbe rakására is akkor lenne jóval nagyobb esélyem, ha az lennék, ami valójában is lennék ebben a helyzetben: egyedülálló, kötelezettség nélkül.

2017. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/137 anonim ***** válasza:
39%

... ja, és a tisztelt hölgyeknek meg problémát okoz ez a fajta hozzáállás, egyeztessenek egymással:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2017. jún. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/137 anonim ***** válasza:
88%

#134

Ebből a linkelt kérdésből látszik, hogy az itteni kérdező milyen jól döntött. Mennyivel kevesebb esélye lehetne egy új családot alapítania, ha volna egy gyermeke, aki valójában nem is az övé. Még egy fiatal nő írta az elején az egyik hozzászólásban, hogy mennyivel szimpatikusabb lenne a kérdező a nők körében, hogyha felvállalná a gyermeket, miközben a linkelt kérdés azt bizonyítja, hogy SENKI nem akarná másét nevelni.

2020. jún. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/137 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező mizu?
2022. jún. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/137 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ezt a történetet megismertük a végéig... mint ahogy már írtam előbb "Remélhetőleg már rendeződött a Kérdező élete, és gondolom, nem szívesen gondol vissza életének erre a kudarcos periódusára, amikor sikerrel baleknak nézték..."
2022. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!