Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Négy éves gyereket le lehet...

Négy éves gyereket le lehet íratni az apa nevéről, ha kiderül, hogy nem állnak rokonságban?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult az eljárás?
2013. jan. 7. 15:21
 81/137 anonim ***** válasza:
5%
Köszönetem a mai válaszolóknak! Még a magamfajta kőszívű embernek is jól esik, ha valaki normális módon beleképzel magát a helyzetébe.
2013. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/137 A kérdező kommentje:
Van itt egy 52%-os, aki hülyeségeket magyaráz és egy 32%-os, aki többszörr is a nevemben írt választ. Őket nem lehetne eltűntetni valahogy?
2013. jan. 9. 13:41
 83/137 anonim ***** válasza:
7%
Örölhetnél inkább, hogy én is a te oldaledon állok, nem kellene velem erőszakoskodni!
2013. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/137 anonim ***** válasza:
18%
A nő sem csalhat, hazudhat, ezt sehol sem írtuk! Nem tudom mit olyan nehéz ezen megérteni. Nem kéne a nővel maradnia és kedvesen mosolyognia rá, hanem a gyereket nem kellene eldobnia. Hiszen a gyereknek ő jelenti az apát, akkor is, ha nem vérrokonok. Nekem szomorú, hogy egy felnőtt ember ennyire nem ragaszkodik egy gyerekhez, akit négy éven át a sajátjának hitt, akképp szeretett. Szerintem ez az ember soha egy másodpercre nem szerette a gyerekét, ha az elmúlt négy évet képes lenne egy tollvonással áthúzni.
2013. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/137 anonim ***** válasza:
27%
És az, hogy ne dobja el a gyereket nem azt jelenti, hogy továbbra is éljenek együtt hármasban, hanem hogy viselkedjen apaként. Még nekünk kéne tisztelnünk őt, amiért nem dob ki egy négyéves kisgyereket az utcára, hát elképesztő nagylelkűségről tesz tanúbizonyságot.. Egyáltalán nem a gyerek érdekeit nézi, mert akkor nem okozna benne szándékosan ekkora törést, hogy az anyját rossz embernek állítja be (még ha valóban is az a párkapcsolatban, ettől még lehet jó és szerető anya) és más nőket hord fel a lakásra, amíg még a kisgyerek is ott lakik, a saját anyjával. Egy négyéves nem fogja még tisztán megérteni, mi változott, hiszen anya és apa még együtt élnek, apa mégis idegen nőket szeretget az anyja helyett. Igen, a nő szintén gerinctelen és undorító, de itt a hangsúly; a NŐ az, nem a kisgyerek!! Az a szerencsétlen kisgyerek nem tehet semmiről. Milyen felnőtt ember az olyan, aki a saját sértettségét egy másik felnőttre egy kisgyereken(!!!) vezeti le? A nőbe rúgjon csak, ahol tud, de ebből a gyereknek nem szabadna semmit se észrevennie. Mert ő ugyanúgy áldozat, sőt, még inkább, mert ő még az anyját se tudta megválasztani, de a kérdező valamiért mégis párjának választotta ezt a nőt. Értsétek már meg, hogy nem a nőt védjük, eszünkben sincs, hanem a kisgyereket. Aki a lehető legártatlanabb az egész történetben.. Egy felnőtt igenis tudjon felülkerekedni a saját sértettségén és kibírni, hogy most nem lehet véres bosszút állni és mindent hátrahagyni. Nem azért, mert a nő nem érdemelné meg, hanem mert a kisgyerek nem érdemli meg.
2013. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/137 A kérdező kommentje:

És én megérdemlem?


Mondom, csak jogilag lépek ki az életéből. Akkor látogat meg, amikor akar.


A nőügyekkel kapcsolatban meg annyit, hogy egy négyévesnek fogalma sincs arról, hogy mi történik. Ha az anyja nem hisztizik, akkor a gyerek sem gondol rosszat. Az ő kedvért nem fogom elnapolni a saját életem helyrehozását.


Itt inkább az anyuka viselkedik gyerekesen. A kedvenceimet fősi, mindent megcsinál helyettem, mintha ezzel rendbe tudná tenni a dolgokat. Azt is mondja, hogy a gyereknek nem kell tudni az igazságot, ami megint egy olyan ötlet, amit csak egy ilyen értéktelen féreg tud kitaláln.

2013. jan. 9. 15:17
 87/137 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, a gyereknek MINDENKÉPP tudni kell az igazságot, különben mindkettőtöket egyformán fogja hibáztatni és meggyűlölni, ha mégis megtudja.

Egyébként meg ne csodálkozz, hogy a babamama-klub neked esik, leírnak ilyent, hogy "Milyen felnőtt ember az olyan, aki a saját sértettségét egy másik felnőttre egy kisgyereken(!!!) vezeti le? A nőbe rúgjon csak, ahol tud, de ebből a gyereknek nem szabadna semmit se észrevennie."- mert ugye ez úgy hangzik, mint ha egy percig is bármiféle igazság pártján lennének. De fogadni merek, hogy egyik sem tudja megmondani, hogy ezt ebben a helyzetben HOGYAN lehet a gyakorlatban kivitelezni...

2013. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok. Ha az anyuka nem akarja, akkor egyedül magyarázom el a gyereknek.
2013. jan. 9. 15:44
 89/137 anonim ***** válasza:
75%

#85 "És az, hogy ne dobja el a gyereket nem azt jelenti, hogy továbbra is éljenek együtt hármasban, hanem hogy viselkedjen apaként. Még nekünk kéne tisztelnünk őt..." - áruld már el légyszíves, hogy mi alapon VÁRNÁD EL a Kérdezőtől, hogy apaként viselkedjen, amikor sem genetikailag nem tőle van a gyerek, sem olyan nem volt, hogy a tények ismeretében önként vállalta volna???? A kérdés pont arról szól, hogy a Kérdező hivatalossá akarja tenni azt a TÉNYT (vagy gyanút, HA ténnyé válik, nem írta, megvan-e már a kezében a lelet), hogy nem ő a gyerek apja, HA nem ő a gyerek apja.

Arról nem írt, hogy mi van, HA mégis ő a gyerek apja, én mondjuk ebben a szituban mindenképp válnék, nem azért, mert x éve volt egy kalandja, hanem azért, mert fontos, a kapcsolat szempontjából alapvető dologban (a gyerekvállalás talán eléggé az) nem mondta el az igazat.

2013. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/137 A kérdező kommentje:

Hát ha a vércsoportal gubanc van és akkoriban megcsalt, akkor nem nagyon lehet enyém a gyerek. Még egy hét, mire megjön a papír.


Az anyuka mentségére szóljon, hogy nem az ő ötlete volt a házasság, de ez akkor is egyedül az ő hibája.

2013. jan. 9. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!