Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az anyám?

Szerintetek normális az anyám?

Figyelt kérdés

Ebéd után mondtam,hogy megyek tanulni, bezárkóztam a szobámba, feljöttem a netre mert anyagot akartam keresni , megláttam valami vicceset, elkezdtem nevetni, erre beront,hogy mit röhögök, ha azt mondtam,hogy tanulok? Erre mondom neki,hogy mit foglalkozol velem mindig? (ma kaptam 2 5-ös TZ-t egyébként, és csak 4-es, 5-öseim vannak) erre nekem esik,hogy mit mondtam,hogy merészelem? Nem értettem mi baja, erre azt mondja,hogy hogy merem azt mondani neki,hogy bas*zd szájba magad?

Mondom,hogy én ilyet nem mondtam, vizsgáltassa meg a hallását erre nekem esett, majdnem megvert.

Mindig van valami baja, elég megkeseredett, nincsenek barátai, az meg csakis az ő hibája és ha én nekem sikerül valami vagy boldog vagyok akkor féltékeny és irigy lesz és engem kezd el bántani. Gondolkoztam már rajta,hogy elköltözöm albérletbe, van egy negyed részem a lakásban, azt meg megtámadom bírósági úton és nem érdekel mi lesz vele, egyébként utálom őt és ha többet nem látnám az sem izgatna.


Szerintetek mit tegyek?


2013. jan. 9. 14:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

jaj értem, ha ideges, akkor én alkalmazkodjak és kussoljak,mert akkor ő mindent megtehet, de ha én ideges vagyok akkor is én kussoljak.


jó minek is kértem itt tanácsot, a sok felsőbbrendű szülő aki szerint mindig a gyerek a hibás



köszönöm a semmit.

2013. jan. 9. 15:21
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

Azt én sem értem, hogy miért kell mindig a gyereket hibáztatni. Az oldalon van egy csomó más gyerek akik ocsmányabbul beszéltek a szüleiről /tanárairól és nekik kedvesebb válaszokat adnak néha.

Kérdező, azt írtad, hogy anyudnak nincsenek barátai.. Remélem, te sose leszel ilyen állapotban, ne tudd meg milyen érzés! Rettenetes depressziót okoz ha egyedül van az ember,ha magányos(még beteg is lehet emiatt!). Valószínűleg azért megy mindig oda hozzád, mert egyedül van és az hogy kiakad rajtad az annak a jele, hogy rajtad tudja levezetni a fájdalmait. Sajnos elég sok szülő a gyerekein vezeti le a fájdalmait, de attól még szeret. Én is ilyen helyzetben vagyok, habár én idősebb vagyok nálad. Azt megtanultam, hogy bárhogy kezd hozzá a mondanivalójának (mérgesen, hisztisen, rosszkedvűen) mindig kedvesen, türelmesen kell visszaválaszolni, mert akkor ő is úgy viszonyul a továbbiakban hozzád. Legyen benned önuralom! Ne vedd át az anyukád stílusát, mert aztán gondolj bele, hogy te is ilyen leszel a saját gyerekeiddel!

2013. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

és nem direkt provokáltam, de ha nem tudsz szöveget értelmezni,minek jársz erre az oldalra?


meg van a színvonal.

2013. jan. 9. 15:21
 14/28 anonim ***** válasza:
11%

de ez : "jaj értem, ha ideges, akkor én alkalmazkodjak és kussoljak,mert akkor ő mindent megtehet, de ha én ideges vagyok akkor is én kussoljak.


jó minek is kértem itt tanácsot, a sok felsőbbrendű szülő aki szerint mindig a gyerek a hibás


köszönöm a semmit."

eléggé leminősít téged!!

2013. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

ma 15:21


mert szerinted nekem olyan sok barátom van? összesen 1...azaz 1db, akit kb 2 hetente látok 1x.

miért az én hibám ha neki nincsenek? ha hívták valahová, nem ment, hiába mondtam neki. tehetek mást?

2013. jan. 9. 15:24
 16/28 anonim ***** válasza:
17%

Azért hibáztatom a gyereket, mert minősíthetetelen, lekezelő stílusban ír az anyukájáról. Még ha van is igazság azokban a sérelmekben, amit felhoz, az semmiképpen sem tolerálható hogy ilyen szörnyű ellenséges módon álljon a szüleihez és így beszéljen róluk. Ezért gondolom, hogy a mindennapi kommunikációjukban is ugyanez a bicskanyitogató stílus jellemzi a gyereket. Tehát ebben mindenképpen hibás, ezen változtatnia kell.

Jó lenne meghallgatni anyuka álláspontját is a dologról, hogy ne csak az egyoldalú tapló modorú kijelentéseket olvassuk.

2013. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek..., itt mindenki annyira türelmes meg okos...közben meg közük nem volt még ilyen szülőhöz, vmi baja van és rajtad vezeti le, ez nem normális. Egy nyugodtabb pillanatában kellene beszélned vele erről (ha van ilyen), ha nem megy költözz minél előbb. akkor majd csodálkozhat...27N
2013. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat Kérdező, az én édesanyám is sajnos eléggé ideges fajta. Ki kell várnod a megfelelő pillanatot, amikor nyugodt. Mondjuk egy szombat ebéd után, vagy mondod neki hogy szeretnél komolyan elbeszélgetni vele, szóljon, hogy mikor alkalmas neki. Elmondod a sérelmeidet és megkéred, hogy változtassatok közösen. Nálunk is sok a probléma. Anya munkanélküli, egyedül élünk ketten, de nekem is eléggé ingatag a lelki világom, ráadásul sosem fogom neki megbocsátani azt amit velem és párommal művelt az elmúlt 2 évben. Sokat hazudik, hogy a malmára hajtsa a vizet, mindig panaszkodik a pénzről, pedig én saját zsebből fizetem az összes iskolai dolgomat, köztük a szalagavatómat, több 10 darab tablóképet, felvételit, ballagást.

Ne várj csodát a beszélgetéstől, de veszteni valód nincs. Anyának volt egy időszaka, amíg nagyon ölelgetett, gügyögött nekem. Megértem, hogy viselkedjünk felnőttek módjára, mert nekem sokszor nem esik jól. Nagyon megsértődött.

Sok sikert!

18L

2013. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Te jézusom. Mennyire sok debil idióta ember szólt hozzá ehhez a kérdéshez. Lilára veri a saját gyerekét, és ti 1 mondaton vagytok fennakadva? Szánalmas, hogy manapság előszeretettel hangoztatják a szülők, hogy jaaj ezek a mai fiatalok így meg úgy, holott nekik kellene a gyerekeiket nevelni. Nevetséges ez a "védjük mindig a szülőket mentalitás". Igenis vannak ostoba, idegbeteg állat szülők.
2013. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek.... legszivesebben megfolytotta volna és összeveri. fantasztikus hogy ezt az "anyát " véditek....remélem ti is ilyen fantasztikus szülök vagytok és istennek képzelitek magatokat. ilyen anyárol én is igy beszélnék. leszarom hogy egy kiégett sajnálatra mélto szánalmas szerencsétlen de ne rajtam töltse le föleg azon akit ö akart megszülni.
2013. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!