Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nevezzék a gyerekeim a...

Hogyan nevezzék a gyerekeim a mostohaapjukat?

Figyelt kérdés
Van két kamasz lányom, az első házasságomból. Egyenlőre egyszerűen Lacinak hívják az élettársam. Hamarosan összeházasodunk és a közös baba is már útban van. A lányok apja él, őt hívják Apunak. Ha maradunk a Lacinál, a baba is majd azt fogja megtanulni. Az nem lesz úgy jó. Valami egységes, kedves megszólítást kellene kitalálnunk.
2009. aug. 28. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd el hogy a gyerekeid apunak hívják! Sztem Laci,én is a nevén szólítottam a mostohám!

A kis gyerkőcnek meg az apa kifejezés megmarad.

2009. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha a volt férjed újra nősülne és ott is jönne a baba neked, hogy esne ha hasonló megfontolásból a te gyerekeid anyának hívnák az exed nejét?A baba azt fogja megtanulni, amit tanítanak neki.Neki apa lesz Laci, de a lányaidnak Laci lesz.Ez ilyen egyszerű.
2009. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Miért hivná a kicsi is Lacinak?El lehet azt magyarázni,már egész kis kortól neki,megfogja érteni,hogy neki ő az apukája, a lányoknak nem.Tényleg durva lenne ha a kamasz lányuknak is apuzniuk kéne...
2009. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Ezzel az erővel akkor a lányaid apját meg apának hivná,mert a lányok is azt mondják?Vagy arról is le akarod szoktatni őket,ő meg legyen Béla?
2009. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem az a dilemma, hogy a lányaimnak Apunak kellene- e szólítani a párom. Tippeket várok, valami más, közös, kedves megszólításra.
2009. aug. 28. 12:08
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi féle új elnevezés. Nálunk mindenféle gyerek van (a viccbéli klasszikus, én gyerekem, te gyereked, mi gyerekünk) de soha semmi probléma nem volt ebből. A kicsi nem azért fogja anyának és apának szólítani a szüleit, hogy milyen elnevezést hall a nagyobb testvérektől.
2009. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem, mi a problémád, de hidd el, ez nem lesz probléma :) Gondolom, a pici előtt nem akarjátok majd eltitkolni, hogy a nagyobb testvéreinek más az apukája. Ha megtanítod neki, hogy téged anyunak, a párodat meg apunak szólítsa, így fog nevezni titeket. Azt meg fogja érteni, hogy a két nagyobb lánynak az apja nem "apu". (Tényleg, te hogy szólítod?) A kisgyerekek nem kombinálják túl a dolgokat, egyszerűen tudomásul veszik, hogy ez a helyzet, és kész - bocs, ezt nyilván tudod te is, hiszen két kamasz lányod már van :)
2009. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%
Ám szerintem van benne valami hogy a kicsi is majd Lacinak fogja hívni az apukát, mert ismerek egy kisfiút most 10 éves és ő a saját anyukáját hívja a keresztnevén, mert az apjuk elhagyta őket ők meg a szülőkhöz költöztek, és ott mindenki Évának hívta és a kisgyerek soha nem mondta neki hogy anyu,mindig Éva Éva!!!
2009. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom elég pici volt, még nem beszélt, amikor összejöttünk a kedvesemmel. A kedvesem fia természetesen apunak hívja. A lányom meg a keresztnevén. Pontosan tudja, ki az apukája. Néha utánozza kedvesem fiát, de akkor elmondjuk, hogy mindenkinek megvan a saját apukája, ki kinek a szülője.


A gyerekek nagyon jól tudják, kit hogyan kell hívniuk, ki az apukájuk, anyukájuk. Akkor vannak bajban, ha mi, felnőttek, összezavarjuk őket. Ha neked természetes, hogy a nagy lányaid a saját apjukat hívják így, akkor a babádnak is természetes lesz, hogy a saját apját hívja majd így. Azzal, hogy valami extra nevet találsz ki csak összezavarod, ha szigorúan fogalmazok, megtagadod a gyerektől, hogy apának nevezhesse az apukáját.


Minden rendeződik magától. Ne agyalj ezen, élvezd az életet.


34N+2,5L

2009. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én is Lacinak hívom a páromat a gyerekeim előtt.
2009. aug. 28. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!