Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nevezzék a gyerekeim a...

Hogyan nevezzék a gyerekeim a mostohaapjukat?

Figyelt kérdés
Van két kamasz lányom, az első házasságomból. Egyenlőre egyszerűen Lacinak hívják az élettársam. Hamarosan összeházasodunk és a közös baba is már útban van. A lányok apja él, őt hívják Apunak. Ha maradunk a Lacinál, a baba is majd azt fogja megtanulni. Az nem lesz úgy jó. Valami egységes, kedves megszólítást kellene kitalálnunk.
2009. aug. 28. 11:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Na erről van szó, a gyerek annak fogja hívni amire tanítod, ha tőled is azt hallja attól még tudni fogja hogyneki nem Laci hanem Apa, tehát a lányaid is nyugodtan hívhatják őt lacinak.

Egységes közös kedves név nincs, ugyanis lányaidnak nem lesz az apja, mert van apja, a kicsinek viszont az apja lesz és apunak kell hogy hívja. Én sem hívtam másképp a szüleim új élettársait úgy mint a gyerekeik. Ez igy normális.

27/N

2009. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el más is a keresztnevén szólítja a párját, és a gyerek ezért nem fogja a keresztnevén szólítani a szüleit. Nyilván amikor apa hazaér akkor azt mondom a gyereknek, hogy megjött apa. Ha apától kérek valamit, akkor azt mondom neki, hogy "Pista, hozz egy pohár vizet", és nem azt, hogy "Apa, hozz egy pohár vizet" A kicsivel annak idején megbeszéltük, hogy kinek ki az anyukája és apukája és az ezzel részéről lerendezve a dolog.
2009. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is Laci vagyok. :D


A (8 éves) fiam apucinak, apunak hív. A 2 éves nevelt lányom Lacinak, az anyja (jelenlegi párom) Lacinak. Anyám Lacinak, Apám Lackónak. A két éves kislány, amikor a fiam apunak hívott, néhányszor megpróbált engem apunak szólítani, de elmondtuk neki a párommal, hogy ez nem egy név, hanem egy kapcsolat, Ő szólítson csak Lacinak, az Ő apuját pedig máshogy hívják. (Természetesen ismeri, tartják a kapcsolatot.) Azt nem tudom, mennyit értett meg a magyarázatból, de most Lacinak szólít. Mi is most tervezünk közös babát. Engem nem zavar az sem, ha Lacinak fog hívni, bár szerintem semmi gond nincs ezzel, várhatóan Ő majd megint apunak hív. Nincs olyan igényem, hogy mindenki egységesen kezeljen engem, eddigi éltem során össze tudnék szedni vagy 10(!) olyan nevet, amire hallgattam különböző körökben. (Iskolák, barátok, munkahelyek, ismerősök, hobbik.) Nekem nem gond. A Te Lacidnak miért lenne az? (A gyerekek nagyon rugalmasak. Többnyelvű közegben, mint nálunk is, az is simán megy, hogy kihez milyen nyelven kell szólni, ha azt akarom, hogy megértsen?) ;)


Ui.: Egyik munkatársam Fater-nak hívja az apját, na azt nem nagyon szeretném, pedig van német ága is a családfámnak. Valahogy mégsem jön be.

2009. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Természetesen a nevén.A közös gyermeketek apának fogja hívni-gondolj bele,könyebb kimondani.Lehet lesznek néha"tévesztések",de attól nem dől össze a világ.

2009. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Lacinak. Nyugi, a kicsi tudni fogja hogyan szólítsa.
2009. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell közös megszólítás! Nem hívhatja a világon mindenki apának, csak mert a kicsinek úgy kell őt szólítani. A te apukádat sem apuzta mindenki, mégis apának szólítottad nem? Ha a gyereknek apaként emelegeted a férjed, akkor ő is így fogja nevezni.
2009. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez a helyzet áll fent.És én rögötn mondtam a kisfiamnak amikor elkezdte azt mondani az apukájának,hogy Gáboj rögtön mondtam neki:Nem Gábor hanem Apa,Ő az Apa.ÉS Most 4 éves és soha nem hívja Gábornak.Tartsd tiszteletben a lányaidat és az érzéseiket!!!Ne várj tőlük ilyet ha te is megtudod oldnani!Már ha megakarod...

Sok sikert

36/L

2009. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
A baba nem fogja Lacinak hívni az apját csak azért, mert a többi gyereked Lacinak hívja. Ez biztos. Ettől ne tarts. Szerintem tartsd tiszteletben, hogy a gyerekek tudják, nekik van vérszerinti apjuk, akit apának hívhatnak. Akiket ismerek ilyen helyzetben, szintén keresztnevükön szólítják a mostohát. Ez így jó szerintem. És mi az, hogy kedves megszólítást kellene kitalálni? A gyerekeid tudják, hogy mi a jó. Nem bunkóság Lacinak hívni ilyen helyzetben. A saját gyereke nem fogja átvenni, mert ő tudni fogja, hogy ő az apja.
2009. aug. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!