Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki az aki sokat van egyedül...

Ki az aki sokat van egyedül otthon? Mivel töltitek a napjaitokat?

Figyelt kérdés

Nekem nemrég szűnt meg a munkahelyem,bizonyos okok miatt.

Így mostmár itthon leszek,máshol sem dolgozhatok,mert vállalkozó lettem.

Félek az egyedülléttől, a magánytól, nem tudok majd kihez szólni. A párom elmegy reggel 5-kor dolgozni,és este 5-kor jön haza.Családi Mezőgazdasággal foglalkoznak,így ott mindig van mit csinálni,még hétvégén is.

Ahol lakunk nincsenek ismerőseim, csak a nagy ház amiben élünk.

Eddig meg voltam vele szokva,hogy eljártam dolgozni,emberekkel találkoztam,most meg hirtelen ez az új életforma.

Én már szeretnék kisbabát,de a párom azt mondja,hogy várjunk még.

6 év vagyunk együtt, konkrét okot nem mond,hogy miért nem szeretne,csak annyit,hogy majd. 24/N


2013. jan. 11. 08:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
és még egy kérdés: Az első munkanélküli napon ilyeneken agyalsz, mi lesz később??
2013. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

Mérd fel, mennyi feladatod van egy napra. Én is voltam otthonülő, és igazság szerint úgy eltelt egy-egy nap, hogy észre sem vettem. Egy átlagos napom a következőképp nézett ki:

reggel hétkor felkeltem a párommal, összekészítettem a holmiját, csináltam neki reggelit, fél nyolckor elindítottam munkába.

Utána leültem és egy kávé mellett elolvastam a híreket. Ez kb. 9-ig tartott (több netes hírportált néztem meg, plusz mindennek utánaolvastam).

Utána nekiálltam rendbe szedni a lakást, mindent elpakoltam a helyére, megcsináltam a naponta elvégzendő feladatokat, plusz még valamit. Ez azért jó, mert így soha nem kellett nagytakarítást csinálni.

Utána elmentem vásárolni, vagy ügyeket intézni, amit éppen kellett. Ezzel délig el is ment az idő.

Délután - ha nem volt más dolgom - a hobbijaimmal foglalkoztam. Másfél-két órát zongoráztam, arra kell ennyi idő egy nap. Utána egy órát tornáztam. Máris három óra, fél négy volt. Akkor nekiálltam főzni, ami mosogatással együtt kb. egy óra, majd gyorsan elszaladtam fürödni és hajat mosni, hogy a párom frissen, jó illatúan várjam haza. Ha előbb végeztem, mint ahogy megérkezett, akkor még leültem addig olvasni.


Az a nagyon durva, hogy még sokkal több mindent szerettem volna bepasszírozni a napjaimba, de ennyi fért bele. Nem nagyon éreztem, hogy egyedül lennék, mert mindig csináltam valamit. :)

2013. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én még nem dolgozom, és sokat lennék egyedül itthon, DE én általában mindig beíratkozom vmilyen képzésre, vagy egyszerre többre. Pl most heti 2szer vagy 3szor járok felsőfokú szakképzésre, levelezőn és mivel nem találtam melót, ezért beíratkoztam nyelvtanfolyamra. Heti 5xör szoktam járni. Mások mondták, hogy ez túl sok meg minek csinálom, én meg azt válaszoltam, hogy addig amig a tanfolyamon ülök nem csinálnék semmit, csak ülnék itthon és néznék ki a fejemből. Szóval akkor nem mind1? Legalább hasznosan telik az időm. Én egyébként a párommal is most szakítottam, akivel sülve főve együtt voltunk. Ezt csak azért írom, mert én is azt hittem, hogy nagyon egyedül leszek nélküle, de nem. Megyek suliba, nyelvet tanulni, barátokkal találkozom. Mindennap van valami program. Próbáld meg hasznosan eltölteni az idődet. Ne punnyadással meg kesergéssel. Azzal nem jutsz előbbre. Én például azt szoktam sokszor nézni, hogy a szakmámban pl mivel tudnék előbbre jutni. Ez a nyelv. Így fogtam magam és elmentem nyelvet tanulni. Neked nincs vmi ilyen, amivel esetleg tovább tudnád fejleszteni magad? Vmilyen érdekes képzés, tanfolyam, szakkör. Akármi. Nézz körül, hogy mik vannak, vagy indulnak a közeledben. Annyi mindent lehet csinálni. Csak gondolj bele, hogy mit szeretsz vagy szeretnél csinálni. Van valami hobbid?
2013. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

úgy tartja a mondás, hogy értelmes ember nem unatkozik. ezzel nem bántani szeretnélek, de ne félj, fel tudja magát találni az ember, ha nagyon akarja.

a tanfolyamok, a tanulás sosem elpazarolt idő. közben lehet ismerősöket, akár jó barátokat is találni :)

amúgy megsúgom, vállalkozóként is lehet az embernek akár 8 órás munkája is.

24 évesen még tényleg korai a gyerek.


szóval tanulj valami hasznosat, tavasszal tudsz konyhakertet csinálni, virágokat ültetni. főzhetsz új ételeket, a neten egy halom recept van.


amikor még nem dolgoztam, akkor úgy elment a napom, h észre sem vettem. mindig találtam magamnak valami hasznos elfoglaltságot, és nem éreztem, h beszűkült volna az életem.

2013. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!