Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó így? Vagy van...

Szerintetek jó így? Vagy van ennél jobb kompromisszum?

Figyelt kérdés

Párom szereti a sportot nézni.Én hallgatni se bírom,nemhogy nézni. Én szeretem a horrorfilmeket és időnként a nyálas romantikus filmeket is.Párom fél a horrortól, a romantikus nyálast nem szereti.Ezért se sportot,se horrort,se romantikust nem nézünk.Maradnak a vigjátékok,sorozatok,stb.

Aki kérdezi,hogy látta-e ezt és ezt a meccset,csodálkozik amikor megmondja hogy nem,és miért nem.Szerintük ezért papucs.

De miért? Hisz én se nézek olyat amit előtte igen,akkor ő se.

Párom nem ellenkezik,ő ment ebbe bele,én ajánlottam,hogy nézünk sportot,de akkor nézünk olyat is amit én szeretnék csak,én kibirom,birja ki ő is.De ő választotta hogy inkább egyiket se.

Nem újkeletű a dolog,1 éve együtt élünk.

Pici a lakás,1 tv van,nincs elvonulási lehetőség.

26/N


2013. jan. 11. 10:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
36%

hm. érdekes. nálunk nincs tv. ha meccset szeretne nézni a drága ember, akkor elmegy a haverokkal macsóskodni a sörözőbe, ott van tv, meccs, sör, biliárd, csocsó, darts :) én meg addig itthon festem a körmöm, hajam, és csöpögős nyáltengert nézek :) szerencsére van 2 laptop.

a kapcsolatunkat kb az összes haverja illetve barátnőm irigyli :) nincs egymás körmére nézegetés, nincs szájhúzás, nincs hiszti.

2 fajta idősík létezik: amikor együtt vagyunk, egymásra figyelünk, nincs haver, nincs tv, nincs gép, illetve amikor külön töltjük az időt, olyankor vannak olyan elfoglaltságok, ami a másiknak érdektelen.


nekünk tényleg nem az a lényeg, h egymás popójából lógjunk, hanem hogy amikor együtt vagyunk, azt töltsük tartalmasan, és legyenek ilyen részei is napnak, illetve, h mindenki el tudjon menni a barátokkal is pletyizni, szórakozni.


vannak nálunk is közös filmnézések. persze ugyanúgy van olyan kategória, amitől a másik a világból kifut, ez nálam az effektekkel teleba..ott akciófilm, nála a fekete-fehér háború előtti magyar filmek. ezt arra az idősávra redukáljuk, mikor másik nincs itthon :)

2013. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
54%

Nekem eleve a hozzáállásod nem tetszik:

"Hisz én se nézek olyat amit előtte igen,akkor ő se. "

"Én felajánlottam,hogy nézek sportot,kibirom valahogy"

Semmi bajod nem lenne, ha sportot kéne nézned, de te csak azért se, mert nehogymár neki legyen igaza, nehogymár neki jó legyen legalább.

Szerintem ennyit minimum megtehetnétek egymásért, vagy ha ő nem akar, te igazán engedhetnél. De ti inkább mindketten szenvedtek. Ez amit ti csináltok nem kompromisszum, hanem kiszúrás saját magatokkal. Van egy olyan érzésem, hogy nem lesztek sokáig egy boldog pár, ha ennyire önzők vagytok, és ennyire beszabályozzátok egymást.

2013. jan. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

De szenvedés lenne a sport nézése,tavaly végigszenvedtem azt az egy meccset ami vb vagy eb már nem emlékszem,döntő volt,konyhába is kihallani halkan is a tv-t,pici lakás.

egyébként nem szenvedünk,jól megvagyunk így ahogy vagyunk.

Csak más véleménye érdekelt,más hogy oldja meg.

Nem függünk se tv-n,se gépen (abból 2 van,de alig megy,hisz egész nap gép előtt ülünk)

Utolsó előtti: ha nem dolgozol/tanulsz,persze hogy ennyi szabadidőd van,nekem nincs,nem fér bele haverokkal kocsmázás (szerencsére magától nem megy,ha menne már nem egy pár lennénk)

2013. jan. 14. 08:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!