Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon szar vagyok a suliban,...

Nagyon szar vagyok a suliban, már néha az öngyilkosságon gondolkozom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
11-edikes vagyok, eddig 5-ös voltam mindenből, de egyszerűen nincs tudásom. Csak magoltam végig, és semmire nem emlékszem. Már tanulni sincs erőm, semmi ambícióm, semmi érdeklődésem, nincsenek terveim, nem tudom mit kezdjek magammal és hogy mi lesz a jövőben. Beleőrülök, ha nem lehetek legalább orvos, és a szüleim is az biztos. A szüleim mindig mondják hogy lehetek más is, de benne van az a tipikus lenézés... és már ez belém is ivódott. De egyszerűen nem tudok tanulni, úgy érzem semmit nem érek tudásilag, semmit nem tudok, az osztályban lévők közül sokan sokkal jobbak, és több mindent tudnak és csak fel akarom adni az egészet, mert semmi értelme csinálni, mert előlről kéne kezdenem az egészet ahhoz hogy érjen valamit. Mindezért félek a jövőtől iszonyatosan, és néha úgy érzem inkább öngyilkos leszek, hiába a gyávák újta, csak meneküljek meg a jövőtől.
2011. jan. 11. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A jövőben történni fog még jó is ;) nem éri meg ennyi miatt oda dobnod az életed azoknak akik meg ijesztenek. Tuti van valami ami boldogabbá tenne. Tedd azt. (biciklizz, énekelj, olvass, akármi) vészeld át az uncsi rész :D ez a suli ;) én is ilyen voltam :D aztán jön a tuti^^:P addig meg próbálj felkészülni a jövőre, hogy ne tudjon pofára ejteni. ;)
2011. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmi a boldoggá tesz, és hogy készülhetnék a jövőre? Tanulással... beleőrülök ebbe a kiszolgáltatottságba. Egy hülye senki vagyok, és semmit nem ér amit eddig "tanultam".
2011. jan. 11. 20:56
 3/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha most tanulok, akkor úgyis elfelejtem 1 hónap múlva az egészet úgy ahogy van.
2011. jan. 11. 20:57
 4/13 anonim ***** válasza:
én se tudok semmit :$ irj már 1 privit rám :O msn en dumálhatnánk :D ha ugyis minden mind1 :D akkor adj 2 percet nekem^^
2011. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nincsen veled semmi baj. Picit magamra ismertem a leírásodban. Bár nekem vannak ambícióim, rettegek attól, hogy nem vesznek fel a legnívósabb egyetemre arra a szakra, ahova menni akarok. Egyszerűen rettegek. De tudod rájöttem, h nem lesz vége a világnak, ha mondjuk arról az egyetemről lecsúszom, helyette mondjuk egy másik, kevésbé nagynevű egyetemre megyek. Ja, és veled egykorú vagyok. :)


No, a lényeg, h egyáltalán semmi sincs veszve. Még pont időben vagy. Gondolkodj, kérdezősködj ismerőseid, barátaid körében, h mivel foglalkoznak, melyik egyetemre jártak, tapasztalatok, stb... hidd el, valszeg egy csomó olyan szakma van, amiről nem is igazán tudunk, csak mert nem annyira "tucat" hivatás. 1000 lehetőséged van, és ami azt illeti, h azt gondolod nincs tudás a jegyeid mögött. Nálunk kb az egész osztály ugyanígy van ezzel, mert az utóbbi időben hatalmas lett a tárgyi elvárás a gimikben. Pont szociálpszichológia órán vettük tegnap, hogy ilyenkor, sresszhelyzetben az agy hihetetlen mennyiségű anyagot tud betuszkolni a fejbe, de ezeket csak a rövidtávú memória tárolja, ezért nem csoda, hha 2 nap múlva kiesik az egész. Mert a magyar közoktatás már csak ilyen. Szidhatjuk az amerikaikat, h milyen ostobák, de ha - a lexikális tudásuk nincs is olyan, mint mondjuk a miénk - az egyetemes mindenképpen. Tudnak szöveget alkotni, felépíteni, értelmezni. Ilyen szempontból a magyar diákok félelmetesen "ostobák".


No, de nem akarok egészen eltérni a tárgytól, csak ez jutott most eszembe. :) A lényeg, h ezzel nem egyedül vagy így. Én pont így érzek, de látom, h az osztályomban a többiek is. Pedig nem vagyunk rossz tanulók, egyáltalán.


A lényeg, h érdeklődj, legyenek ambícióid, és ha eddig úgy érzed a tanulásmódszered eddig nem volt hatásos; változtass! Ügyelj jobban arra, hogy összefüggéseiben lásd az anyagot, olvass utána dolgoknak, nézz róla filmet, mert általában az ilyenek jobban megmaradnak, mint amit a füzetből magolsz be. Ja, és előnyös, ha előbb elkezdesz tanulni az adott dolgozatokra, mert jobban leülepedik az anyag, és nem feltétlenül esik ki minden másnapra.


Még egy valami. Sztem ha nincs benned az, h "mindenképpendenagyon" orvos akarsz lenni, csak azért, mert az ténylegesen elismert szakma ne menj a SOTE-ra. Ahhoz, hogy utána egy életen át emberek életéért küzdj, és hogy kibírd azt a 6 évet azon a durva egyetemen... lehet nem szerencsés, ha valóban nem érzel rá affinitást, hogy orvos légy.


Remélem, h segíthettem, bocsi a kisregényért... ja, és fel a fejjel! :))

2011. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudok másképp tanulni az a baj... Ezt szoktam meg, ez van...
2011. jan. 11. 21:57
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Dehogynem. :) N, már csak azért is próbálj ki más módszert, hogy ne legyen olyan unalmas mókuskerék, amiről pont te beszéltél. ;) Én pl pont azért, mert rohadtul ráuntam az egészre, a jegyzetemen nem is igazodtam ki; vettem egy mappát, átálltam a papíros jegyzetes formára, és a legújabb részeket átírtam lapokra (csak néhány oldalt kellett átírni), így át is ismételtem az anyagot, elmélyültek dolgok, hol ott a gyakorlati terv eredetileg csak az volt, hogy színes lapokon legyenek a jegyzeteim. :) Hülyeségnek tűnik, de így, h most ilyen színes papíros, tollas a jegyzetem, meg vettem egy iszonyú puha takarót az ágyamra, amire így sokkal szívesebben vackolom be magam tanulás tervével, sokkal inkább van kedvem. :)Biztos ráunok majd erre is, de most eddig működik. :)


De meg bármi más. Újítsd kicsit, amúgy a tanulásnak vannak élvezhető részei is ... nem a magolásra gondolok. Amúgy meg megéri most változtatni, az egyetemen úgysem fog működni az előbbi. Amúgy ha pl vmit nagyon nem tudok megtanulni felmondom az iPodomra, és azt hallgatom út közben, plusz olvasom is, még jobban berögzül. :)


Még mindig kedvtelen vagy?? Naa, komolyan! :) Fel a fejjel! :)

2011. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szerintem orvoshoz kellene menned, mert ez már depresszió!
2011. jan. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vagy, aki 1 hónapja feltett egy hasonló kérdést? Szerintem szükség lenne valakire aki foglalkozik veled. De gondolom a szüleiddel nem vagy jóban, barátaid igazán nincsenek, és párkapcsolatod sem, vagy csak egy felszínes kapcsolat.
2011. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Felvennél MSN-re ? Beszélgethetnénk és jobban tudnék segíteni neked,mint itt a gyakorin
2011. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!