Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éreznéd magad, ha a...

Hogy éreznéd magad, ha a párod pénzügyi döntései miatt nem lehetne gyereketek?

Figyelt kérdés

5 éve együtt vagyunk, én 27 éves nő vagyok. Nagyon szeretnék már gyermeket, azt mondta érzelmileg felőle is jöhetne, bár neki már van, így az is jó lenne ha nem akarnék. De! Pont mielőtt megismertem vett fel óriási kölcsönt mert akkor épített házat. Mi albérletben laktunk, de már beköltöztünk a házba, ami még messze van a késztől, csak a mi és a gyereke szobáját fűtjük. Amit keresünk az elmegy hitelre, rezsire, megélhetésre, és nagy tartozást is felhalmoztunk.

Valószínűleg évekig még nem lesz jobb, max annyira, hogy éppenhogycsak, de nullára jövünk ki, az se biztos, hogy jövő télen tudnánk más helyiségekben is fűteni. Ezért nem vághatunk bele a családalapításba, pedig minden vágyam hogy család legyünk, 2 gyerekkel. Ahhoz az kéne, hogy ne lebegjen a fejünk felett, hogy kikapcsolják a fűtést (azt a kicsit), vagy a bank ne vigye el a házat, és ha egyikünk is kiesik a pénzkerestből, akkor már annyi.

Ezért elég letört vagyok, hogy azért nem lehet családunk, mert ő egyedül úgy döntött, hogy óriási házat épít óriási hitellel, és emiatt anyagilag nullán vagyunk, vagy ott sem. Boldogan jólétben élhetnénk, ha sima 3 szobás kicsi házunk lenne, minimális hitellel, vagy albérletben élhetnénk, és mellette félre is tehetnénk. Mikor megismerkedtünk nem tudtam az anyagi dolgairól, így ezt nem is mérlegelhettem. De ő azt mondja örüljek, mert milyen jó lesz ekkora házban majd, de én nem 32-33 évesen terveztem volna az elsőt megszülni, mert nekem az nem fér bele.

Hogyan lehetne jobb a helyzet, hogy ne érezzem rosszul magam?


2013. jan. 13. 16:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet túl drasztikus leszek és ezért sokan lepontozásra ítélnek, de azt hiszem én meghúznék egy határt a gyermekvállalásban.

Ha a házat nem lehet eladni, te pedig nem akarsz továbblépni, akkor nincs mit tenni, mint lépni. Nem tudom mennyi a bevételetek és mennyi a havi kiadásotok, van-e szülői segítségetek (nem anyagira gondolok), stb. Ezek sokat számítanak.

Azt mondod a hitel mellett a hatalmas adósságotok is probléma. Na én azt mondom, hogy húzzátok össze a nadrágszíjat amennyire csak lehet, spóroljatok ahol csak tudtok és azt az adósságot tudjátok le mihamarabb. Ha ez megvan, akkor én elkezdenék gondolkozni a gyerek témán. A gyerekvállalásban a mai körülmények között szerintem igen kevés családban van olyan, hogy "tökéletes" időpont. Nem kell luxus annak a gyereknek, márkás ruhák, kellékek és pelenka, csak legyen meg minden amire szüksége van.


Nem tudom milyen családotok van, nálunk a rokonok, a család ilyenkor mindig összedobja amije van, ami hatalmas segítség a kisgyerekes családnak. Kinőtt, alig használt babaruhák, fürdető kád, pelenkázó, kiságy, tömérdek ajándék (ruha, pelenka, szülőktől akár valamilyen bútor is). 1-2 évig veletek egy szobában is elvan a baba, addig nem kell neki külön helységet fűteni. A többit meg már úgy is kigazdálkodjátok, kierőltetitek valahogy.

Szerintem ha az egyik anyagi problémától megszabadultok (adósság, vagy hitel), akkor talán felszabadul annyi "megtakarítás" havi szinten, hogy azzal együtt már elég legyen a pénzetek egy plusz főre is.

2013. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Ha tényleg akkora a hitel, még öt év múlva se lesztek sehol, főleg ilyen gazdasági helyzett mellett.


Másrészt az egészségi állapota az embereknek nagyon bizonytalan a különböző környezeti hatások miatt. Ha vártok, azzal csak csökkennek az esélyek, lehet, hogy csak pár százalékot, lehet, hogy pont beleestek egy szerencsétlenebb csoportba. Nem is igazán tudhatod, milyen az egészségi állapototok jelenleg, míg bele nem vágtok.


Ő nem akar gyereket, mert nem ér meg neki annyit a dolog, hogy a mostani gyerekét egy kisebb házban lássa. A gyerekét szereti, mindent meg akar neki adni, de tőled nagyon úgy fest, hogy nem akar gyereket. Ezt egyébként burkoltan meg is fogalmazta neked, ha figyeltél: "bár neki már van, így az is jó lenne ha nem akarnék."


Ha nem tudod tudatosítani benne, hogy neked ez mennyire fontos lenne, akkor, ha olyan nagy a hitel, jó esély van arra, hogy benneragadj ebben a helyzetben.

2013. jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%

Nem is ismert még téged, amikor felvette a hitelt. Te meg tudtad, amikor őt választottad. Nem igazságos őt okolnod.

Milyen betegséged van, ami miatt nem lehet 32 évesen gyereked? Korai klimax volt valakinek a családodban?

2013. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsónak mondom, hogy a hitelről nem tudtam, mert amikor ismerkedik az ember nem ilyenekről beszél.

És nincs betegségem, amiről tudnék, de ennyi év után együtt, már vágyhatok babára, és elég sok embert ismerek, aki 30-32 körül dönt a gyerek mellett, de nem jön össze, akkor egy év után kezdődnek csak vizsgálatok, és onnan ki tudja mennyi idő még...

2013. jan. 20. 11:12
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

én úgy látom, hogy köztetek nincs összhang, ne haragudj érte amit irok.

az irásodból csak az érződik, hogy én és ő mit gondol, és nem az hogy MI.

számomra furcsa, hogy az amit ő felvett hitelt azt te is fizeted, egyrészről rendben, de bocsi ha személyeskedem, a te neved is ott van a tulajdoni lapon? vagy van róla bizonyiték, hogy a te kereseted is a házban van?

ugyanis minden amit eddig kerestél az benne van a házban, ha netán ebből a kapcsolatból nem lesz semmi...

márpeddig nagyon ilyen "szaga" van...

ahogy fogalmazol


"Nagyon szeretnék már gyermeket, azt mondta érzelmileg felőle is jöhetne, bár neki már van, így az is jó lenne ha nem akarnék"

te szeretnél- ő nem !!

"és nagy tartozást is felhalmoztunk. " itt kettőtők miatt nagy a kiadás? mert akkor nem csak ő a ludas, hogy most igy álltok nem?

"mert ő egyedül úgy döntött, hogy óriási házat épít óriási hitellel"

de mivel itt egy ellentmondás a hozzászólásodban nem?

de mivel kevés infó amit leirtál igy csak ezért lehet igy következtetni ne haragudj, ha nem igy van amit irok, elnézést!!

a kérdésedre a válasz, attól fogod jobban érezni magad, ha megszabadulsz attól a gondolattól amihez "görcsösen" ragaszkod, mindaddig rosszul fogod magad érezni ameddig foggal körömmel AKAROD, amikor elengeded, és ellazulsz és elkezdesz azzal foglalkozni, hogyan tudod megoldani a helyzeted, és nem leszel görcsös, változások fognak az életedbe jönni. Minden a fejedben fog megváltozni elsőre, és te fogod meghozni a saját döntésedet

tedd fel a kérdést magadnak, hogy tényleg egy csapat vagy-e a pároddal, vagy ő és a gyereke sokkal erősebb csapat nálad, és te erre féltékeny vagy tán?

ezek csak kérdések magadnak tedd fel

2013. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Bocsáss meg a kérdésért, de te dolgozol? ha igen, akkor ezek szerint te tartod el őket, mert a pasi fizuja a hitelére megy el? A házból természetesen neked sosem lesz részed, hacsak nem állapodtatok meg úgy hogy igen, de az a gyanúm hogy erről szó sincs.


Szóval ha a tényeket nézzük, ott vagy te neki, mint segéd, de ő nem hajlandó neked meg adni azt amit te szeretnél. Természetes vágyad hogy legyen gyereked. Az ő gyereke, még ha szereted is, nem lesz a tied soha. Egy kapcsolat értelme pedig - kivéve ha mindketten mást akarnak - az hogy utód legyen. Ő viszont nem akar több gyereket. Ez teljesen világos. Amihez szíve joga, de akkor ne is tartson maga mellett olyan nőt, aki fiatal, egészséges, és szeretne gyermeket.


Persze, erre mondhatod azt, hogy de hát nagyon szereted, és vele képzeled el a jövődet, és ezért nem akarsz ismerkedni és más pasit keresni, de azért tudnod kell, hogy hacsak nem trükközöl, ez a férfi jószántából nem csinál neked gyereket. A kapcsolatok meg elég labilisak, simán megeshet, hogy 10 év múlva úgy gondolja, hogy bocs, de másba szerettem bele, te meg mehetsz amerre látsz. Ott maradsz, se pasi se gyerek... Érted ugye.


Arra szintén nincs garancia, hogy jaj, majd 6 év múlva már jöhet a gyerek. Mégis hány év még a hitel, meg amit ezután fog felvenni... Egyszerűen nem akar több gyereket és kész. Hiába mond mást. Ha tényleg szeretne, és tőled szeretne, akkor tenne azért hogy más legyen. Ahogy mondtad, lehetne kisebb házba menni. De neki a megalománia sokkal fontosabb mint a te vágyad a gyerekre. És mivel övé a ház, ezért ő dönt. Remélem te pedig jól döntesz, és nem vársz évekig a semmire.


Én azt tenném a helyedben, hogy tudomásul venném hogy különböző az elképzelésünk, és kicsit lazítanék a kapcsolaton. Ha szembe jön velem egy másik pasi, akkor szó nélkül elpályáznék. De ezt közölheted a pároddal. Aki ha jól veszem ki el sem vette feleségül, úgyhogy semmiképpen sem tartozol neki semmivel. Mint ahogy ő sem neked, és láthatólag ezzel tisztában is van és ehhez tartja magát.


34/N

2013. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én maximálisan megértelek. Azt is, hogy fiatalon (már nem is vagy annyira fiatal) szeretnél gyereket, és azt is, amit az anyagi részéről írsz. Mit ér a nagy ház, ha arra sincs pénz, hogy rendesen kifűtsétek??? Mindenki addig nyújtózkodjon - tudod -, amíg a takarója ér. Hát a párod sokkal tovább nyújtózkodott, nyögitek a hitelt tök értelmetlenül. Szerintem. Mert semmi garancia nincs arra, hogy később könnyebb lesz, sőt, még arra sincs, hogy a gyerek (apropó, és a közös gyerek fel sem merült itt???) ott kíván élni. Még ha az apja el is tudja őt képzelni a bazi nagy házban. Úgyhogy ez úgy sz@r, ahogy van. A pasi kihasznál. Nem mindenkinek az óriási ház a vágyálma. Pl. nekem sem. :) Ez az én véleményem.
2013. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez majdnem reménytelen helyzet. Ha a te kívánságod teljesül, akkor előbb utóbb az ad be a kapcsolatotoknak, hogy négyen képtelenek lesztek megélni egy (hiteltörlesztéssel) terhelt fizetésből. A párod fogja úgy érezni, hogy a te erőszakosságod miatt ő van kizsigerelve, ráadásul az életszínvonalatok, a körülményeitek semmivel nem lesznek jobbak a mostaninál. Sőt... Hiába mondják egyesek, hogy ááá, egy kisbaba szinte észrevétlen költség, mert szopik, a barátnők összedobják a ruhatárát, a kiságyat... Majdnem ingyen van. Persze! Annak, aki még az életben nem nevelt gyereket, csak filmben látott ilyet.

Ha a párod akarata érvényesül, akkor neked lesz eleged abból, hogy ott ülj a más gyerekével még évekig egy hideg, alig berendezett házban, és kénytelen legyél a fogadhoz verni a garast. Miközben egyre hangosabban ketyeg a biológiai órád, és boldogtalannak érzed magadat, mert úgy érzed, hogy életed legfontosabb álmáról kell lemondanod.

Ha a pároddal nem lehet megbeszélni, hogy egy kisebb, fenntartható költségű házra cseréljétek a meglévőt, akkor előbb utóbb magadtól fogsz kilépni ebből a kényszerhelyzetből, amin én a magam részéről nem lennék meglepve.

2013. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Már tudtad, hogy hitelt vett fel és nagy házat akart,mikor megismerted,nem?

Szóval 5 évig reménykedtél, hogy jobb lesz,miközben már 5 éve eldöntött tény volt, hogy a hitelből nem mászik ki....


Szerintem mérlegelj :/

2013. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, ahogy elolvasom a történetet, nekem az jön le, hogy te ebben a kapcsolatban sehol nem vagy és nem is leszel...ennek az embernek ne szülj.


A 9-esnek üzenem, hogy nem fog elmúlni ez az érzés, sőt 20 év múlva rádöbben, mekkora baromság volt kihagyni a gyereket a pénz miatt. Külföldön kizárt, hogy ne lehessen eltartani egy gyereket....

2013. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!