Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éreznéd magad, ha a...

Hogy éreznéd magad, ha a párod pénzügyi döntései miatt nem lehetne gyereketek?

Figyelt kérdés

5 éve együtt vagyunk, én 27 éves nő vagyok. Nagyon szeretnék már gyermeket, azt mondta érzelmileg felőle is jöhetne, bár neki már van, így az is jó lenne ha nem akarnék. De! Pont mielőtt megismertem vett fel óriási kölcsönt mert akkor épített házat. Mi albérletben laktunk, de már beköltöztünk a házba, ami még messze van a késztől, csak a mi és a gyereke szobáját fűtjük. Amit keresünk az elmegy hitelre, rezsire, megélhetésre, és nagy tartozást is felhalmoztunk.

Valószínűleg évekig még nem lesz jobb, max annyira, hogy éppenhogycsak, de nullára jövünk ki, az se biztos, hogy jövő télen tudnánk más helyiségekben is fűteni. Ezért nem vághatunk bele a családalapításba, pedig minden vágyam hogy család legyünk, 2 gyerekkel. Ahhoz az kéne, hogy ne lebegjen a fejünk felett, hogy kikapcsolják a fűtést (azt a kicsit), vagy a bank ne vigye el a házat, és ha egyikünk is kiesik a pénzkerestből, akkor már annyi.

Ezért elég letört vagyok, hogy azért nem lehet családunk, mert ő egyedül úgy döntött, hogy óriási házat épít óriási hitellel, és emiatt anyagilag nullán vagyunk, vagy ott sem. Boldogan jólétben élhetnénk, ha sima 3 szobás kicsi házunk lenne, minimális hitellel, vagy albérletben élhetnénk, és mellette félre is tehetnénk. Mikor megismerkedtünk nem tudtam az anyagi dolgairól, így ezt nem is mérlegelhettem. De ő azt mondja örüljek, mert milyen jó lesz ekkora házban majd, de én nem 32-33 évesen terveztem volna az elsőt megszülni, mert nekem az nem fér bele.

Hogyan lehetne jobb a helyzet, hogy ne érezzem rosszul magam?


2013. jan. 13. 16:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
61%

Azért ne haragudjatok de elég űlszentek vagytok! Ha valki n4em szereti a gyerekeket, akkor azt sárga földig lehordjátok, lenézitek. De ha rólatok van szó és valaki másnak a gyerekéről a tiétekkel szemben akkor nektek szabad utálni, mi? A férfinek van egy gyereke és miatta csinálja ezt. Most nem az a lényeg, hogy mennyire hatékony, senki sem tökéletes, ő azt gondolja, hogy így tudja megadni a gyerkének ami kell.

Kérdező: szerintem még mindig gyerekes a párod hibáztatni. Ő nem azért vette fel a hitelt, hogy majd ha lesz egy barátnője akkor majd gonoszul kiszúrjon vele és ne lehessen neki gyereke.

2013. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
88%

bocsi nem olvastam a kommenteket


de az én vőlegényem is mindig a pénzzel jött, hogy azért nem szülhetek, ráadásul rám dobta a lelkiismeretet, hogy miattam, mert kevesebbet keresek. utána ahogy meg lett alapozva minden, meg szépen kidobott azt is rám terhelve, hogy én vagyok a hibás mindenben..


pénz pénz.. ez csak kifogás!

2013. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
*exvőlegényem
2013. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%

"de én nem 32-33 évesen terveztem volna az elsőt megszülni, mert nekem az nem fér bele."


"elég sok embert ismerek, aki 30-32 körül dönt a gyerek mellett, de nem jön össze, akkor egy év után kezdődnek csak vizsgálatok, és onnan ki tudja mennyi idő még..."


Én nem értem a mai nőket komolyan. Miért ne férne bele 38-40 éves korodig a gyerekszülés? Engem anyu 34 évesen szült, az öcsémet pedig 36 évesen, mert úgy jöttek össze apámmal a dolgaik annak idején. Mégis felneveltek minket, és soha semmi bajunk nem volt abból, hogy hány évesek a szülieink. Pedig ez nem most volt....


Szerintem bőven van idő rendezni a dolgaitokat a gyerek vállalásáig.

2013. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem lépj le.Én is több mint egy év utánn tudtam meg az akkori barátomról,hogy tele van adósággal,feketén dolgozik,stb.

Persze,hogy ez nem derül ki,mert a vörös ködös szerelemnél,nem azzal foglalkozik az ember,hogy na mutasd a fizetési papírodat,van-e hiteled,stb.

Nálunk is csak akkor derült ki,hogy hopp viszi a bank a kocsit...

Utánna még vele maradtam,mert sajnáltam(azt mondta azért titkolta ezeket mert szégyelte bevallani és félt,hogy othagynám),és szerettem is,még maradtam két évet,de aztán itt voltam 28 és láttam,hog sose fogok vele 5-ről a 6-ra jutni.Ráadásul semmit se tett,hogy javuljon a helyzet.És én is szeretnék normális,életet családot.

2013. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Hogy alakult?
2020. jan. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!