Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilátástalan a helyzetünk,...

Kilátástalan a helyzetünk, mit tehetnék? Megtartsam, megtarthatom a babámat?

Figyelt kérdés

4 gyereket nevelünk,eddig megvoltunk valahogyan de most itt a "vég" nincs tovább.

Hitelek a nyakunkon,kilátástalanság!

Most pedig kiderült,hogy babát várok...hurok mellett!

Tudom,hogy ti nem tudjátok megoldani a problémámat,de minden véleményt,biztatást szivesen vennék!


2013. jan. 13. 23:02
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

23.29-es ránéztem a linkedre


Vajon mi lenne az okom,hogy ilyet kérdezzek ???

Mégis,megmondanád???

2013. jan. 13. 23:37
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

Nemrég jártam én is így. Terhes lettem pedig védekeztem (gyógyszer) Gondolkodtunk hogy megtartsuk vagy sem, végül úgy döntöttünk hogy nem tartjuk meg, Bár adósságunk nincs de albérletben élünk, és úgy jövünk ki a fizetésünkből hogy éppen elég hó végére. Egy gyerek sok pénzbe kerül, mi nem vállaltuk a nehézséget. Nekem is volt olyan pihent agyú aki azt mondta, hogy szüljem meg és adjam örökbe. Ez az elképzelés még viccnek is rossz.

Eleve az ember ha nem akarja megtartani a babát, és mindegy milyen okból, akkor egyértelmű hogy nem akar 9 hónap várandóságot, mindenféle terhességi tüneteket, + 10-20 kilókat, hangulatváltozásokat majd a végén akár több órás vajúdást, fájdalmas szülést, hogy később egy vadidegennek csak úgy odaadja. Szültem már, tudom mivel jár a terhesség, és én ebből sem kértem.

Ezért is leszek mérges amikor valaki például ahogy ide erre a kérdésre is az okoska azzal jön hogy hány meddő nő örülne a babának. Senki sem tehet arról hogy vannak nők akiknek nem sikerült teherbe esni.

Az intézet tele van örökbe fogadó gyerekekkel, nem lehet azt mondani hogy kevés gyerek vár nevelő illetve örökbe fogadó szülőkre.

2013. jan. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%
Én nem vállalnám az 5. gyereket, ha a meglévőknek is alig tudok kaját adni, az végleg a tönk szélére sodorna titeket. Nehéz lépés az tuti, de a többi gyerek jövőjét is figyelembe kell venni és hosszú távon így fogtok jobban járni.
2013. jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
igen,tudom én is....igazából megerősítést kerestem itt,hogy jól döntök!
2013. jan. 13. 23:56
 15/27 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi gyerek után egyértelműen az abortusz mellett döntenék.Ha az elsőről volna szó,akkor az más helyzet volna.
2013. jan. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
7%
Inkább megölöd, ahelyett hogy örökbeadnád? Annak, hogy ez a kis élet megfogant, oka volt. Persze ilyen körülmények közé én se szülnék újabb babát, de az 5ös válaszolóval egyetértek.
2013. jan. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Innen keresed a megerősítést? Vadidegen emberektől? Hát ehhez csak gratulálni tudok. Te már rég eldöntötted a kérdést, csak próbálsz könnyíteni a lelkiismereten, de attól, hogy pár vadidegen (akik között esélyes, hogy van egy jópár tini, akiknek fogalmuk sincs ezekről a dolgokról) mondogatja, hogy bizony vetesd csak el, attól még nem lesz helyes. Szerintem nem itt kellene ezt eldönteni, hanem a férjeddel/társaddal együtt, azt gondolom, neki picit több köze van hozzá, mint nekünk. Én abortusz ellenes vagyok általában, azt gondolom, hogy ha csak annyi lenne, hogy nem kap meg mindent mind az öt gyerek, hanem kicsit összébb kell húzni a nadrágszíjat, abba még nem fognak belehalni, esetleg megtanulnak alkalmazkodni, osztozkodni, ami nem értem, miért akkora tragédia. Persze nem látok bele a pénztárcádba, ezért felesleges bármit is mondanom.

Kívánom, hogy a lehető legjobban döntsetek, és úgy, hogy semmit se kelljen megbánnod...

2013. jan. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagy lelkiismeteri tusák után elvetetném.

És az tartaná bennek a lelket, hogy a meglévő néggyel teszek jó, hogy nem taszítom őket nagyobb nyomorba.

2013. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok. Tudod mit nem értek még? volt már négy gyereked, tehát gyerekcuccokban biztos, hogy nincs hiány, nem értem, hogy akkor mire is kell olyan sokat költeni????????
2013. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Mire? Mondjuk nem tudjuk a gyerekek korát, de valószínű lehet köztük iskolás is, tankönyv tanszer nem olcsó, az 5-nek pelus kell, ok, hogy maradt rá egy csomó minden, meg félévig anyatejen él, de utána?

4 gyereket sem könnyű anyagilag végig nyomni az iskolán, ott meg van egy csomó plusz költség, pl ilyen-olyan hozzájárulás, osztálykirándulás...stb Utóbbinál a szívem szakadna meg, ha a gyerekemnek ki kéne maradnia ebből a programból, mert ha szerencsétlen nyaralni nem jut el, legalább így lásson egy kicsit a világból.

Szóval a hosszútávú költségeket is nézni kell és sajna az arra billenti a mérleget, hogy még egy gyerek vállalása nem lenne ész szerű döntés.

2013. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!