Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha az anya bizonyíthatóan nem a gyerekekre költi a gyerektartást?

Figyelt kérdés

A bírósághoz lehet ezzel fordulni vagy úgysem fognak vele foglalkozni? Kérjük a gyermekelhelyezés módosítását?

Nem mindig volt ez így, de amióta új pasi van kilátásban, teljesen megkergült.


2013. jan. 14. 07:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem ilyen volt az anyjuk, ezért vívódunk, hogy mit csináljunk. Nagyon jó viszonyban voltunk egymással, engem is elfogadott és a gyerekeket sem uszította ellenünk. Volt már neki eddig is barátja, ezért is vált el, de eddig a gyerekekhez ragaszkodott, eddig is előfordult ilyen költözködés, de akkor tényleg csak rövid ideig, amíg nem találtak másik albérletet. Most viszont teljesen megváltozott és ezért nehéz dönteni. Ha majd kigyógyul ebből a szerelemből, akkor valószínűleg megint olyan lesz mint régen, ezért nem szeretnénk véglegesen elvenni tőle a gyerekeket, de nekünk addig is fizetni kell a számlákat, tehát a gyerektartásos pénzt sem dobhatjuk ki az ablakon.
2013. jan. 14. 08:55
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Hat akkor hívja tok el egy beszélgetésre. "Kati, ha február 1-en nem viszed el a gyerekeket, akkor befejeztük a tartasdij fizetést es egyúttal megyünk is a bíróságra. Vagy itt laknak a gyerekek es akkor nem fizetünk tartasdijat -neked kell fizetni éppenséggel.... - vagy elviszed őket es marad minden a régiben,"
2013. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

no igen ultimátumot kell adni neki és nem fizeted a gyerektartást neki mert h ti nálatok vannak a gyerekek


az iskolába oviban be kell jelenteni h nálatok laknak a gyerekek

lakcímkártya csere

és bíróság + gyámhatóság


ha fontosak neki a gyereket tesz ellene ha nem akkor nem


amúgy én mint nő mondom h ha így alakult volna a dolog nem kértem volna a gyt-t addig amíg a gyerekek nem velem vannak


sőt visszamenőlegesen visszakérhetitek az eddig "jogtalanul" kifizetett gyt-t is plusz a általa fizetett gyt arra a 4 hónapra

2013. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

A 10-es és 12-es válaszolóval teljesen egyetértek, annyit mondanék még, hogy a kedves apuka álljon a sarkára és beszéljen az exxel, mert ha nem változik, akkor nem kellene fizetni sem.


9-es képzeld sok ilyen eset van, amikor az anyukák egy hormontúltengéses kamaszra hasonlítanak és a gyereket lepasszolják az apukának, de az utánuk járó pénz felveszik.

2013. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságra mész ahol kéred a gyerekelhelyezés újra szabályozását. Nem vagytok normálisak ha ti így egyetlen fillért is fizetek.
2013. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

De nem úgy mennek a dolgok hogy ő hallani sem akar róla hogy nem fizettek... gyanítom, felnőtt emberek vagytok :)


A gyerektartás annak a szülőnek jár akinél a gyerek van, a másik szülő köteles anyagilag hozzájárulni a neveléshez.

Ha nálatok van a gyerek, értelemszerűen nem fizettek gyerektartást. Olyan nincsen hogy neki ez nem tetszik, hiszen jelenlegi esetben éppen hogy neki kellene titeket anyagilag megsegíteni - függetlenül attól hogy hivatalosan neki járna, hiszen nálatok van a gyerek.


Nem fizettek, és punktum. Mehet bíróságra, de mit sem ér vele miután az ovitól kezdve mindenhol alá tudják támasztani hogy x ideje ti vigyáztok a gyerkőcre.

2013. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk simán el tudom képzelni, hogy jog szerint jár az anyukának a gyerektartás, hiszen a bíróság ezt ítélte meg. De ha meg megy pereskedni az anya, akkor ő járhat rosszabbul, ha kiderül, hogy hónapok óta nem is nála vannak a gyerekek. Azért én egy ügyvédet megkérdeznék a helyetekben, nehogy Ti üssétek meg a bokátokat, ha nem fizettek, ami amúgy teljesen érthető lenne, de a jog már csak ilyen :S
2013. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért illetné meg utolsó, a törvény is úgy szól a gyerekét nevelő szülőnek kell támogatnia a gyereknevelésben, nem fordítva.

Megszokta, hogy kapja a pénzt a semmire, nem fog önként lemondani róla. Menjetek bíróságra aztán kész.

2013. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%
Azért gondolom, mert a bírósági végzés szerint az anyánál helyezték el a gyereket. Amíg ez nincs módosítva, addig sztem törvény szerint neki jár a gyerektartás, akár mekkora pofátlanság is ez most a részéről. Nem az anyát védem, hanem a kérdezőt, nehogy tényleg így legyen, ahogy gondolom, és ők legyenek felelősségre vonva, ha nem fizetnek.
2013. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%

azt írod, hogy nem ilyen volt, és ha "kigyógyul" ebből a kapcsolatból, akkor biztos visszaváltozik.


Én azt tudnám mondani, hogy beszéljetek az anyával. Vagy inkább csak a férjed.

Meg kell neki mondani, hogy ti nem akartok rosszat, de mivel nem nála vannak a gyerekek, nem tudjátok fizetni az 50ezret, mert el kell tartani valamiből őket is. Ha ez nem tetszik neki, akkor meg lehet mondani, hogy vagy így lesz, és folytatjátok a fizetést, amint visszaköltöztek a lurkók hozzá, vagy most mentek a bíróságra, s amit eddig jogtalanul felvett, azt is visszaperlitek.


Amúgy miért most jut az eszetekbe, mikor már felvett 200.000Ft.ot tőletek (azt írod, 4 hónapja van ez)??


1. voltam, a szocmunkás

2013. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!