Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valamilyen kötelességem...

Van valamilyen kötelességem az apámmal szembe? Ha elhelyeztetem valahol, akkor ezért fizetnem kell?

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim amikor 10 éves voltam. Az elmúlt 25 évben alig láttam, alkoholista, verte anyukámat is. Ha összefutottunk az véletlen volt. Most ott tart, hogy rajta a sok adósság, a házat elveszti

Ketten vagyunk testvérek. Kell gondoskodnunk róla? Van olyan hely ahol nem kell fizetni? Röviden a nyakunkra sózhatják, vagy hajléktalan lesz, ha valamelyik ivócimborája nem fogadja be.



2013. jan. 14. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A magyar torvenyek szerint, ha nem adott orokbe es nem tort az eletedre, koteles vagy a szulorol gondoskodni. Olyan hely nincs, ahol nem kell fizetni.
2013. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

kötelező szülőtartás:


[link]

2013. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kötelességed eltartani sajnos, ha sok az adósság akkor mondjatok le az örökségről, de ha beviszitek valami intézetbe valamit akkor is kell fizetni, ha kap nyugdíjat vagy van valami munkája akkor abból fogják levonni azt. De ez bonyolult nagyon nem vagyok vele tisztában.
2013. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A fenti válaszok tényleg helytállók, de az önkormányzati szociális otthonok is fogadnak be hajléktalanokat. Nem írod, hány éves az apukád, van-e nyugdíja vagy valamilyen nyugdíj jellegű ellátása. Nézd át ezeknek az önkormányzati otthonoknak a honlapjait, sok hasznos infót találsz bennük.
2013. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A házából természetesen nem kérnénk semmit, mivel még él nem is kérhetnénk.

Tudom, hogy van olyan hogy rokontartás, de ez nem csak valami elméleti dolog? Ha nem kellene semmit fizetni, akkor még el is intéznénk, hogy bekerüljön valami bentlakásosba, de egy forintot sem fogunk elvenni a gyerekeinktől érte.

Nincsenek ledolgozott évei, ahogy én tudom, csak alkalmi, szezon munkákból tartotta magát. Mostanra mindent kikapcsoltak nála, a korábbi hiteleit sem fizette.

Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem tartotta velünk a kapcsolatot gyerekkorunkban?

2013. jan. 14. 14:15
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2013. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyelőre ne csinálj semmit. Ha apád akar valamit majd bírósághoz fordul (ha elitta az eszét, akkor úgyse tudja ezt meglépni) és a bíróság dönt a tartásról. A bíróság figyelembe veszi az anyagi helyzedet, az eltartott kiskorúakat (akik mindenképpen elsőbbséget élveznek a szülővel szemben) és a tényt, hogy hogyan viselkedett veletek szemben, tanúk stb. Szóval ez egy hosszú procedúra, addig meg lapíts. Nyilván figyelembe veszik az eddigi életvitelét és hogy mennyire tehet arról ami van. Szóval én nem aggódnék a helyedben.


Más nem kötelezhet a tartására, csak a bíróság, semmilyen más intézmény. Úgyhogy addig amíg jogerősen nem ilyen ítélet nem születik addig nem kell tenned semmit.

2013. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Nem lehet arra hivatkozni, hogy nem tartotta velünk a kapcsolatot gyerekkorunkban?"


“azt a szülőt kell érdemtelennek tekinteni, aki a gyermekével szembeni kötelezettségét olyan súlyosan megsértette, hogy erre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó. Ilyen, ha a szülő a tartásra szoruló gyermeke számára hosszú időn át nem nyújt sem anyagi, sem erkölcsi támogatást és vele a kapcsolatot egyáltalán nem keresi.”

2013. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az lenne a gyönyörű, ha az anyámat, akit soha nem láttam- nekem kéne eltartani..
2013. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bent van az alaptörvénybe, hogy az idősekről a gyerekeinek kell gondoskodni.
2013. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!