Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy bírjátok elviselni-elfoga...

Hogy bírjátok elviselni-elfogadni, hogy beteg a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Az én kisfiamnak kromoszóma rendellenessége van évekig vártunk rá nagyon szeretjük, de a szívem hasad meg ahányszor csak a karomba veszem:-(
2009. júl. 17. 12:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
szia! nekem ugyan nem maradandó a kisfiam baja( vesegondjai vanna) 8 hónapos, csak azért írok, hogy minden tiszteletem a tiéd, mert ezt elviselni nem egyszerű, mégis, gondolom mindennél jobban szereted őt!! csak kitartást kívánok neked és ne add fel, mert van értelme folytatni! Jó egészséget nektek és boldog életet, erős legyél!!
2009. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy nagy műtét előtt állunk valószínűleg. 3-4 órás műtét, nagy kockázattal. Csak reménykedni tudok, hogy túléli, hogy nem maradandó a sérülése és hogy minden rendben lesz a jövőben-nem lesz szellemi sérült. Mi is mindennél jobban vártunk rá és minden percben erre gondolok.

Nálatok mi a gond konkrétan?

2009. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Nos én is csak ismerősről írnék. az utcánkban lakik egy mozgássérül, értelmi fogyatékos már 22 éves lány az anyukája mindig mosolyva tolja az úton, vagy ha a boltban összefutunk mindig integetnek. Sok kitartást, ne keseredj el. szeretni ugyanúgy kell az a fontos!!!
2009. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, egy beteg baba valóban átgyúrja az embert előtte rengeteget dolgoztam csak az volt a fontos, hogy tudjunk venni házat/még így is van hitelünk rajta/, de már egészen másképpen látjuk az élet értelmét és, hogy mi a fontos. A kisfiamnak a kromoszóma rendellenességén kívül, amit még mindíg nem tudunk pontosan, hogy mit takar,csak annyit, hogy a 22-esnél van baj és tőle örökölte. Ezen kívül még szívbeteg és endokrinológushoz is járnunk kell, de egyébként édes tündér nem látszik rajta semmi egyenlőre. Katéterezték is budapesten akkor jöttem rá, hogy ott sokkal jobb emberek élnek mint itt! Ja és frontérzékenységet is kapott ajándékba, hogy ne fájjon a feje gyógyszert kap rá:-(
2009. júl. 17. 21:20
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

én nem tudom mert nincs gyerekem de az én szüleim szerintem ugyan úgy kezelnek mind a tesóimat... de vigyázz a kardiológusokkal! én is szívbeteg vagyok!4 és tudod szinte semmi bajom4 de az orvos úgy állítot be hogy a szivem 25%-a rossz... és? most is úgy élek mint hal a vízben! kitartást! bizakodj hogy a fiad jobban lesz!


Red John

2009. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer, hogy megosztjátok gondolataitokat velem tényleg jólesik. Tudod Red, ha csak a szíve lenne a baj azon nem aggódnék igazán, mert hál istennek azzal tényleg nincs olyan komoly dolog sok sok ember él így normális életet!
2009. júl. 18. 18:07
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

tudom! írtad hogy van annál nagyobb baja! de bizakodj! tudod! a remény hal meg utaljára!


R J

2009. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nagyon sajnállak benneteket.Én magam is hordozok genetikai rendellenességet,de nincs semmi bajom.Most vagyok 24hetes kismama,a múlt héten tudtam meg,hogy a babám is hordozza ezt a kromoszómát,de ő is egészséges,ami nagyon ritka.Neked nem csináltak akkor amniocentézist,amikor vártad a kisfiad?
2009. júl. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok.Amúgy mi is évekig vártuk a babát,és ezért nem jött össze előbb,azóta tudom,hogy nálam is ez a gond.Sok szerencsét nektek!
2009. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Az a helyzet, hogy szerintem sehogy. Az én fiam koraszülött volt, oxigénhiány miatt idegrendszeri károsodása lett. Minden alkalommal a szívem szakad meg, mikor ránézek, kézbeveszem, vagy csak rá gondolok. Nagyon nehéz.

Az a szerencsénk, hogy csak mozgásával van gond (szellemileg ép, de pár hónappal el van maradva, bár minden relatív, mert 2 és fél éves és szavakat mond), tehát járni még nem tud, feszesek a lábai, de ha tornáztatjuk, foglalkozunk vele, nagyon szép eredményeket lehet elérni vele. Tényleg, rengeteg helyre járunk, mindenki a maga csodájának tekinti.

Szokták nekem is mondani idegenek is, rokonok is biztató szavakat. Hát köszi, de olyanokra, hogy a remény hal meg utoljára, meg ilyesmi, nincs szükség, bár értékelem én is a jószándékot.

A feladatokat nekem kell vele megcsinálnom, az orvosokat nekem kell felkeresnem, mindennek nekem kell utána járnom, én viszem mindenhová, egyszóval minden vállveregetés, meg elismerés üresnek hat, mert a gyerekem továbbra is mozgássérült, továbbra is én cipelem ennek fizikai és lelki terhét.

Jártunk sok helyen, voltunk olyan helyen is, ahol halmozottan sérült babák és gyerekek vannak és szerencsésnek mondhattam magam, hogy a fiam nem kényszeres egyhelyben álló, üvöltő gyerek, vagy ép a szeme, meg tartja a fejét, meg nem végtaghiányos. Aztán jobban belegondolsz és eleged lesz ebből az önámításból, mert akárki akármit mond, ez egy hihetetlenül fájdalmas lelki teher és nem lesz könnyebb attól, hgy egy másik gyerek sérültebb.

Ami egy kicsit helyre rázott engem, hogy lett egy kistestvére, ép és egészséges. Ez kizökkentett, mióta meg van a kicsi, azóta nem sírok minden második nap a zuhany alatt.

Azt hiszem, ha elfogadnám, hogy sérült, akkor azzal feladnám a küzdelmet, hogy ép felnőtt lesz. Így én képtelen vagyok.

2009. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!