Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell félórás beszélgetés...

Miért kell félórás beszélgetést tartani, minden alkalommal, csak azért, hogy a barátom kéthetente egyszer nálunk aludhasson?

Figyelt kérdés

Néha annyira ellehetetlenítő helyzetben érzem magam...


Egy évig éltem önállóan, távol a szülői háztól, eközben ismerkedtem meg a párommal. Nemrég megszűnt a munkahelyem, az érteségimmel, OKJ-mal, vizsgáimmal, semmit nem találtam, azért hazaköltöztem, és most a diákmunkámból keresett kevéske pénzt félrerakom egyetemre - azzal együtt még kb. 4 évet fogok itthon élni minimum...


Namármost, itthon elég szigorú anyám. Amíg a városban laktam, addig könnyen találkozhattunk a párommal, akkor jöttem-mentem, amikor akartam, most suli/meló miatt sajnos többnyire csak hétvégén tudunk találkozni, ilyenkor én ott szoktam aludni nála.

Itt meg.... szó szerint könyörögni kell azért, hogy kéthetente egyszer itt aludhasson. Rendben, közös szobánk van húgommal, de vele megbeszélem ilyenkor, hogy aludjon nagyszüleinknél - általában nincs belőle gáz.

De anyám.... állandóan félórás beszédeket tart, hogy ebből nem fogunk azért rendszert csinálni, meg ő szereti a nyugalmat és ne zavarjuk fel körülötte a vizet és ilyenek, mintha olyan óriási kérés lenne, hogy 21 évesen néha hadd legyen már itt a barátom.


Szinte meg sem merem már kérdezni. Főleg nem értem, ÁLLANDÓAN náluk vagyunk, itt sosem, és ezért már én érzem néha kellemetlenül magam. Az ő családja mindig kedvesen fogad, sosem baj, ha ott vagyok egész hétvégén, mindig marasztalak, de akkor is. Nem normális, hogy innentől kezdve nálunk sosem leszünk...


2013. jan. 15. 21:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Én 19 éves korom óta nem lakom otthon,dolgozom,eltartom magam!Most 41 vagyok. Ha a saját életedet akarod élni,költözz el otthonról.Ha meg nem, el kell fogadni az otthoni szabályokat.Megértem anyukádat,én sem szeretném,ha egy idegen férfi mászkálna a lakásomban.

vagy gyerek vagy,és élj otthon, vagy ha felnőttként akarsz élni akkor költözz el.És menjen dolgozni a párod is,férfi létére na a kifogásokat keresse hogy miért nem dolgozik!

2013. jan. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is ilyen az anyukám, és én sem szerettem volna így - ilyen számomra értelmetlen korlátok és szabályok között - élni. Nekem SOHA nem alhatott ott egyik barátom sem nálunk, még ötlet szintjén sem merülhetett fel ilyen gondolat. Éppen ezért 18 évesen amikor elkezdtem a főiskolát, el is költöztem otthonról. Közben anyagi kényszerűségből átmenetileg laktam otthon kb. fél évet (23 évesen), de még akkor sem vihettem fel senkit hozzánk, mármint ottalvásra. Pedig nekem még tesóm sincs, és 4 szobás lakása volt a szüleimnek, szóval lett volna éppen hely elférni.


2 lehetőséged van: vagy folyton a fiúnál lesztek vagy megoldjátok magatoknak a saját külön lakást. Anyukádat nem fogod tudni megváltoztatni, amúgy meg semmit nem tehetsz, mert az ő lakásában ő hozza a szabályokat. Ha nem tetszik, neked kell elmenni, mivel nagykorú vagy, nem kötelezi őt semmi, hogy náluk kelljen laknod. Persze beszélhetsz anyukáddal, de én a leírtak alapján nem látom értelmét. Amúgy én nem könyörögnék, nekem ez tök megalázó lenne. A fiú előtt meg elég kellemetlenül érezném magam, ha egy olyan helyre vinném, ahol őt nem szívesen fogadják, és ráadásul ezek pont az én szüleim. Vagyis apukádról nem írtál, ő nem tudom, mit szól ehhez az egészhez.

2013. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Rendben, közös szobánk van húgommal, de vele megbeszélem ilyenkor, hogy aludjon nagyszüleinknél - általában nincs belőle gáz.+


De kedves kérdező, ez gáz. A húgodnak kell elmennie az otthonából azért, hogy egy "idegen" pasi ott aludhasson. Hát tudod, ez nekem sem tetszene, mint anya.

2013. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon szerencsés ember vagy, hogy ennyivel megúszod. Panaszkodsz és a jogaidat követeled, mintha mi tudnánk anyádon bármit is változtatni.


Mellesleg nincs igazad. Ha valamit akarsz magadnak, akkor ne hisztizz, hanem cselekedj! Nem OKJ-s képzés kell nektek, hanem MOST irány külföld, mélyvíz, kezdeni ott, ahol mi kezdtük a férjemmel (magasan kvalifikált végzettséggel évekig matracon aludni az albérletben), és szépen megteremteni az önálló életet és a rávalót.


De nektek minden kell, már tegnapra. Jössz nekem ezzel a bezzeg a régi időkben- szöveggel...a régi időkben kislány, kaptál volna két hatalmas maflást (esetleg a pasidtól is), ha csak meg mert volna esküvő előtt csókolni a pasid, nemhogy együtt hálj vele, és még neked álljon feljebb.


Amíg a szülőd fedele alatt élsz, amíg az ő kenyerét eszed, addig bizony ő az úr a házban! Még szép! Jó, hogy nem te.


Anyádat zavarja, hogy a lánya a saját fedele alatt hál egy pasival, mert ez nem passzol bele az erkölcsrendjébe. Nem mondom, hogy ezerrel támogatom, de azt sem, hogy nem tudom megérteni. Én nem hegyibeszédet tartanék neked, hanem egyszerűen közölném, hogy nem jöhet oda aludni, pont. Pláne úgy nem, hogy a ti kis "aluszkálástok" miatt egy másik ember dobatik ki állandóan a szobájából: a húgod. Erre nem vagy tekintettel? Csak magadra?!

2013. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!