Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek erőltetik a rokonok a...

Minek erőltetik a rokonok a beszélgetést?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint azért, mert rokonok vagyunk, nem muszáj szeretni egymást. A legtöbb rokonomnak egyáltalán nem bírom a felfogását, életszemléletét és a nyavajgásuk sem érdekel. Mikor kopnának már le rólam végre? Más is van ezzel így?
2012. ápr. 23. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van rokona, akivel nem jönnek ki, nem vagy egyedül.
2012. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismered azt a Murphy- törvényt, hogy a Jósisten a barátainkkal kér elnézést a rokonaink miatt? Ne én ezzel teljesen egyetértek! Inkább nem is minősítem a rokonaimat, én igyekszem velük a lehető legkevesebbet találkozni. ( Itt most a nagynénik-nagybácsik-unokatestvérek formációra gondolok. A szüleimmel és a testvéremmel szerencsére jó a kapcsolatom. Igaz a tágabb rokonságot ők is kerülik, ha lehet :D!)
2012. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudod hogy van a mondás, a barátainkat mi választjuk a rokonainkat meg úgy kapjuk. Én se jövök ki jól a rokonaimmal (nagynéni nagybácsi stb) ezért meglehetősen ritkán látogatom őket. Engem is idegesíteni szoktak főleg amikor kérdezik hogy mikor megyek legközelebb. Egyszerűen vágj jó képet hozzá, és mosolyogj, otthon meg fogj egy párnát és vágd a falhoz ha már nagyon felidegesítettek. :D
2012. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolom te még szülőkkel élsz, ezért vagy kénytelen elviselni olyan rokonokat, akiket nem bírsz. Én legalábbis így voltam ezzel. Húsvétkor ide meg oda kellett menni, meg több helyről jöttek, áh, elegem volt. :D Apámnak és anyámnak is van ilyen dilije, hogy kedvelni kell, mert rokon... Sosem értettem! Pl. olyanokat felkértek bérmakeresztszülőnek, akik nyilvánvalóan csak kényszerből vállalták, előtte soha nem is találkoztunk velük. Máshol legalább barátot kérnek fel, nem egy tizenkettedik ágú unokatestvért.

Én tudtam, ha külön élek, nem rokonozom. Addig is, amikor lehetett, megtagadtam a rokonlátogatást, volt, hogy direkt leléptem otthonról.

2012. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem van egy nőrokonom, attól egyenesen agyf*szt kaptam minden húsvétkor (mert hála Istennek csak akkor kellett elviselni). Én világ életemben kövérebb voltam, gyerekkoromtól kezdve. Mindig mással sem volt elfoglalva, hogy én milyen kövér vagyok. Most gondolj bele: egy 120 kg-s, 160 cm-s nyanya ilyeneket dumál neked. :D Bagoly mondja... És akkor vissza sem szólhatsz, mert akkor persze a világ összedőlne. Aztán egy évben nagyon sokat fogytam, egészen normális alkatom lett. Na, akkor alig vártam, mit mond. :D hát tátva maradt a szája és nem szólt be.
2012. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, szülőkkel élek, így jobban kijövünk, mintha albiba lennék. De elzárkózok a kis zugomban, vagy elmegyek olyankor én is. nem látom értelmét, h kint üljek és hallgassam a semmitmondó beszélgetést és még én is beszálljak. kimegyek, köszönök és kész :)
2012. ápr. 23. 15:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha jól olvasom az eddigi hozzászólásokat, mindenki utálja/ta a nagynénik nyálas-rúzsos puszijait. Én kiskoromban mindig látványosan előttük töröltem le az arcomat, hozzátéve a fúj szócskát! Nincsenek közös élményeinek, így nincs egymásnak mondanivalónk sem. A "mikor jön már a trónörökös?", " az élet nem csak munkából áll!" stb. beszólásokat halálosan untam, szóval mindenkinek őszintén válaszoltam, hogy nincs sok közöd egyikhez sem. Ezen szerencsére felhúzták az orrukat, így nem nagyon találkozom velük!
2012. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:) képzelem, ahogy megfagyott bennük a vér a mondatod hallatán. engem is folyton nyaggatnak, h mikor megyek férjhez, mikor lesz gyerek... a férjhez menés nem úgy megy, h én kérem meg a barátom kezét.
2012. ápr. 23. 15:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Bizony, látni kellett volna az arckifejezésüket! :D Lehet, hogy nálad is beválna, ez. Ráadásul ugye, mindig arra tanítottak bennünket, hogy milyen fontos az őszinteség! Hát tessék! Én attól nem érzem magam rosszabbul, mert nem játszom meg magam előttük, sőt! (Hetes voltam :) )

2012. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!