Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a férjem?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekünk van, mióta megszülettek és itthon vagyok velük, egyre csak romlik a helyzet. A férjem ugyan dolgozni eljár, de azon kívül semmi mást nem csinál, csak beül a számítógép elé és olvasgat, játszik, ismerősökkel beszélget. Anyukáméknál lakunk, a tetőteret építjük be, még messze van a késztől, bár ilyen tempóban soha nem is lesz meg. Amikor próbálom vele megbeszélni, hogy mi mennyibe kerül (számlák, élelmiszerek, építkezés), akkor elintéz annyival, hogy hagyjam most ezzel, mert csak ideges lesz tőle. Sokszor úgy érzem és tapasztalom, hogy oda se figyel arra amit mondok neki. A gyerekekkel is csak annyit foglalkozik amennyit feltétlenül szükséges. Úgy viselkedik mint egy kamasz. A házimunkában és a kerti munkákban sem segít. Már semmivel sem törődik. Rengetegszer megpróbáltam vele megbeszélni ezt, de semmi eredménye nem volt, maximum összevesztünk.
2013. jan. 16. 07:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
62%

Sok férfi a gyerek születése után úgy érzi, hogy az életét csak külső tényezők irányítják, és a megszokott életének örökre vége: reggeltől estig dolgozik, utána a gyereket kell átvennie, közben segítenie is kell a házimunkában, és este csak arra van ereje/ideje, hogy elaludjon, ami ugye azt is jelenti hogy a megszokott jó/rendszeres szexuális élet is megszűnik. Ez megrémíti a férfit, hiszen ami tény az tény: a korábbi élet gyökeresen megváltozik. A haverok, hobbik és korábbi kötetlen szokások csökkennek, a felelősség nő.

Nem szabad hagynod, hogy a felelősséget kizárólag a te nyakadba varrja, bele kell menned a konfliktusba és vállalnod kell az összeveszést. Meg kell értetned vele, hogy a gyerekek nem csak a tieid, és ideje felnőttként és apaként viselkednie(szó szerint kimondva). Erre rendszerint támadással és olyan értelmes érvekkel fog válaszolni, hogy ő sokat dolgozik és jár neki a pihenés, persze elfelejti hogy az élet nem csak ebből áll.

Kőkeményen értésére kell adnod, hogy neked nem egy kisgyerek kell, hanem társ, aki képes ellátni az apai teendőit is és férfiként tud viselkedni.

2013. jan. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
23%

Ha otthon vagy, akkor miért kellene a házimunkában segítenie? Nem kell minden idődet a gyerekekkel tölteni. Ha anyukádékkal laktok, akkor néha bízd rájuk a gyerekeket, ti pedig csináljatok közös programokat. Érthető, ha egész nap dolgozik, akkor este pihenni szeretne. Ha pedig a gyerekek még éjjel is felkelnek enni, akkor pihenni sem tud.

A férjed igényeivel is kellene törődnöd.

Üljetek le beszélgetni egymással. Kérdezd meg tőle, hogy Te mit változtass a kapcsolatotok érdekében.

Nem egyedül ő a hibás a kialakult helyzetért.

2013. jan. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
34%

Kedves első kicsit mélyreható következtetéseket vont le ahhoz képest, hogy nem is ismeri a körülményeket :)


A lényeg hogy a férjednek tipikus depressziós tünetei vannak.

Okozhatja ezt pl. munkahelyi probléma, a megnövekedett felelősség, bármilyen külső vagy családon belüli hatás.

Az sem kizárható hogy az a probléma amit első mond, de azt mi innen nem tudhatjuk.


Megbeszélni nem fogod tudni vele, mert ilyen szinten ezt már nem lehet megbeszélni: én is átéltem ezt egyszer, és a "megbeszélés" csak rontott a helyzetemen...


Hogy mit tegyél: próbáld meg bearanyozni a napját. Egy állandóan morcos ember mellett nehéz, de pár apró meglepetéssel csodákat lehet elérni.


Hogy mit ne tegyél: ne erőszakoskodj a megbeszéléssel, ne veszekedj vele.


Majd ha kicsit jobban érzi magát, akkor jó eséllyel magától elmondja hogy mi nyomja a lelkét.

Ha nem kerül sor erre, akkor nagyobb a probléma mint gondoltuk.

2013. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
15%

szerintem ez azért nem így van. bizonyára nagyon furcsa a férjednek, hogy most már nem ő van a kp-ban és hogy különböző feladatok nehezednek rá. ezen szerintem csak az segíthet, ha beszélsz vele. vagy "bekeményítesz" kicsit. nem tudom, hogy ő mit szólna hozzá, ha csak feküdnél egész nap a két kicsivel. vagy elraknád a számítógép egyik kábelét. a beszélgetés alatt is azt értem, hogy leülteted és "kényszeríted" rá, hogy rád figyeljen. ne kiabálj, csak magabiztosan sorold neki az érveidet. mást nem hiszem, hogy tudok mondani, de ha eszembe jut, akkor leírom!

nagyon szorítok neked, hogy minden helyre jöjjön!

2013. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
70%
Egyszerűen a jogaival van tisztában, a kötelességeivel nem. Könyörgöm a nő vissza fog menni dolgozni. Ő nem munka után vezet háztartást, törődik a gyerekkel és még próbál jópofát vágni az ágyban? A férfiak nagy többsége (tisztelet a kivételnek) csak megcsinálni tudja a gyereket, felnevelni már nem annyira. Ugye azt nem nevezzük nevelésnek, hogy kaját lökök elé, meg van fűtött fedél a feje felett. Én nevelésnek a nagy beszélgetéseket, játékokat, közös programokat nevezem. Érdekes ezt összességében egy egyedül álló anya is meg tudja adni (én is meg tudtam!) Tehát először a kötelesség, utána a jog!
2013. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
65%

3


Ha neked lenne igazad, a gyerekekhez másképpen viszonyulna a srác, pont ők azok akik miatt irtam, mert a velük való kapcsolata az ami mutatja, hogy itt ennek a kapcsolatnak az alapjaiban nincs rendben semmi.

2013. jan. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

A gyerekeket nem erőszakoltam rá, közös döntés volt, hogy jöjjenek.

A nagyszülők segítenek amiben tudnak, de édesapám még dolgozik, édesanyám pedig egy betegség miatt még magát is nehezen látja el.

Nem kifejezetten a házimunkában kellene segítenie, hanem legalább valamiben! Gondolom, ha már nem segít a csempézésben, akkor addig legalább elmosogathatna vagy figyelhetne a kicsikre, esetleg segíthetne édesapámnak fát vágni vagy cipekedni a boltból... Régebben együtt csináltuk az építkezés azon részét, amihez nem kell szakember, főztünk is együtt, most meg akkor vagyunk kettesben, ha leülök mellé a géphez.

A gyerekek külön szobában alszanak, ő még soha nem ébredt fel a sírásukra.

A depresszióra már én is gondoltam, de neki mindig jó kedve van, kivéve, ha megpróbálok vele komoly dolgokról beszélni. Ha a haverokról kérdezem vagy valamelyik játékáról, esetleg a gyerekekről beszélek, semmi gond nincs, de ha csak felvetem, hogy ugorjon le a boltba kenyérért, akkor "nem ér rá, fáradt,...".

Már az is eszembe jutott, hogy esetleg csak ennyire elkényelmesedett és ellustult. Nem tudom, mire gondoljak.

2013. jan. 16. 07:58
 8/37 anonim ***** válasza:
18%

7


Egy közös döntésből született gyerekekkel teljesen másképpen viselkednek a férfiak.Pontosan ezért irtam azt amit.

Ha egy férfi valóban gyereket akar, az egyszerűen eltántorithatatlan utána a gyerekeitől. Az saját maga, minden noszogatás nélkül foglalkozik a gyerekeivel, tőrödik velük és vigyáz rájuk ha szükséges. Te irtad azt amit, amiből egyértelműen lejön az, hogy mi a háttered.

2013. jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

A privát üzenetre reagálva:


Most többet tudok vele foglalkozni, mint előtte, de nem igényli. Illetve nem hiszem hogy igényelné, mert akkor a közösen töltött idő helyett nem a monitort bámulná. A közös programok alól is kibújik. Szex annyiszor van ahányszor szeretné, ha esetleg én szeretném, kezdeményezek, akkor fáradt hozzá.

Én nem fáradtam bele az itthoni dolgokba, csak abba, ahogyan ő viselkedik. Elhiszem, hogy sokat változott az életünk, de azt azért senki ne próbálja meg bemagyarázni nekem, hogy ezért mindent csak és kizárólag nekem kell kompenzálnom és csak a férjem édekét nézni.

Őt most egyedül az tenné boldoggá, ha csak a gép előtt ülve tölthetné a napjait sört iszogatva, cigarettázva. Na, ebbe viszont én nem megyek bele, mert ezt egy agglegény megteheti de egy családapa nem.


A gyerekvállalásra visszatérve:

Amikor felvetődött a gyerekvállalás gondolata, én még várni szerettem volna, erre a férjem kidobta a frissen kiváltott 3 havi fogamzásgátlómat. Utána végigbeszéltünk mindent, még költségvetést is készítettünk, hogy hogyan fogunk kijönni a pénzünkből, majd ezután vágtunk bele a gyerekvállalásba.

Ő úgy érzi, mindent megtesz a gyerekekért és fantasztikus apa. Kifejezetten sértőnek érzi, ha azt mondom neki, hogy foglalkozhatna többet a kicsikkel, mert szerinte ő sokat van velük. Ez bizonyos szempontból igaz is, mert a nappaliban játszanak, amíg ő gépezik, de szerintem ez nem azt jelenti, hogy foglalkozik velük.

2013. jan. 16. 08:34
 10/37 anonim ***** válasza:
44%

" A gyerekekkel is csak annyit foglalkozik amennyit feltétlenül szükséges. "


A fantasztikus apától ez messze távol áll. Szavakkal meg mindent fel lehet turbózni, de a cselekedetek beszélnek a valóságról.

2013. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!