Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a férjem?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekünk van, mióta megszülettek és itthon vagyok velük, egyre csak romlik a helyzet. A férjem ugyan dolgozni eljár, de azon kívül semmi mást nem csinál, csak beül a számítógép elé és olvasgat, játszik, ismerősökkel beszélget. Anyukáméknál lakunk, a tetőteret építjük be, még messze van a késztől, bár ilyen tempóban soha nem is lesz meg. Amikor próbálom vele megbeszélni, hogy mi mennyibe kerül (számlák, élelmiszerek, építkezés), akkor elintéz annyival, hogy hagyjam most ezzel, mert csak ideges lesz tőle. Sokszor úgy érzem és tapasztalom, hogy oda se figyel arra amit mondok neki. A gyerekekkel is csak annyit foglalkozik amennyit feltétlenül szükséges. Úgy viselkedik mint egy kamasz. A házimunkában és a kerti munkákban sem segít. Már semmivel sem törődik. Rengetegszer megpróbáltam vele megbeszélni ezt, de semmi eredménye nem volt, maximum összevesztünk.
2013. jan. 16. 07:09
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
34%

Mióta vagytok együtt?

Hány évesek vagytok?

Mióta vagytok házasok?

Házasság előtt mennyit éltetek közös háztartásban?

Mennyi ideig készültetek a házasságra? (szakkönyvek, tesztek, rengeteg beszélgetés a témáról)

Ha ezekre válaszolnál jobb képet kapnánk a kapcsolatról.


24N

2013. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
70%

Ha olyan jó apának tartja magát, akkor egy beszélgetésnél rá lehetne kérdezni, hogy konkrétan mikor játszott utoljára a gyerekekkel, mikor olvasott nekik mesét. stb.

A házimunka résznél meg esetleg csak a saját és a gyerekek ruháját mosnám ki, vagy csak magunknak készítenék vacsorát és terítenék meg egy pár alkalommal, hátha észreveszi magát.

(Férfi vagyok, és alapvetően lusta, de ez a viselkedés szerintem is nagyon gáz.)

2013. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
37%

Szeritnem a rossz anyagi körülményeitek miatt iylen. Olvasd vissza magad! Akkor problémázik ,amikor pénzről van zsó (bolt, számlák). Dolgozik, de nem haladtok semerre, mert rossz az anyagi körülményeitek.


Ennyi. Lottózzatok, más megoldás nincs.

2013. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
21%
cuccold össze,dobd ki,majd hagyd,hogy visszakönyörögje magát,de csak ha megváltozik,lehet,hogy ettöl a kis traumától majd észhez tér
2013. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
80%
én még az elözö vagyok,sok apuka azt hiszi,hogy ha ö hazajön a munkábol,letelik a meló,pedig a java még csak otthon kezdödik,mert a gyerek nem csak a tiéd,a hazban sem egyedül laksz,ki kell vennie a részét a családi életböl is
2013. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Ő 35 éves, én 32. 11 éve ismerkedtünk meg és 2 hónap "járás" után összeköltöztünk, 10 éve vagyunk házasok, a gyerekek 3 és 1 évesek. Anyukámékhoz 4 éve költöztünk, hogy segíteni tudjunk nekik. Akkor kezdtünk építkezni is. A pénz legnagyobb részét anyukáméktól kaptuk.

Nem élünk rossz anyagi körülmények között. Igaz, nem szórhatjuk a pénzt és nem fogadhatunk minden kisebb munkára embereket, de egy kis szorgalommal már rég befejezhettük volna az építkezést. Én csinálom, ahogy tudom, apukám is segít, de hiányzik a férjem segítsége is. Egyébként irodai, 8 órás munkája van, tehát még azt sem lehet mondani, hogy halálosan fáradt lenne mire hazaér.

2013. jan. 16. 10:10
 17/37 anonim ***** válasza:
16%

először is az aki nem tanulta meg hogy FÉRFI ÉS NŐ KÉT KÜLÖN VILÁG illetve hogy mit jelent az igazi szeretet annak nem hiszem hogy nagyon fennhangon tanácsokat kellene osztogatnia, ráadásul több mint valószínű téveset. megnézném melyik az a nő aki a férje fülét állandóan rágja és minden szép és tökéletes! az ilyesmivel nem többet ér el minthogy a türelmetlenebbik fél beadja a derekát és úgy dönt hogy váljanak ketté közös útjaik! őszintén ki hallott már olyat hogy egy állandóan korholó feleség szexy és izgató tud lenni?


mebelegítésként elmondanám hogy nő vagyok és bizony tapasztalatból beszélek. bizony nekem is volt úgy hogy pontosan így fogtam fel a dolgokat ahogyan sokan mások. mi az hogy nem hallgat meg, hát hogy képzeli? akkor már nem is szeret! senki nem kötelezte erre az életre, nekem sem könnyű hát mit képzel ez? ... jó ég, hacsak visszagondolok, jó esetben nevetni tudok magamon, rosszabb esetben sajnálom és szégyellem hogy csak megnehezítettem a dolgunkat. de szerencsére én változtattam ami akkora változásokat hozott az életünkben hogy ma már elmondhatom tökéletesen boldog vagyok. azelőtt azt sem tudta hogy pl. egy virág milyen jól esik egy nőnek. nem is kaptam soha. amikor változtattam a hozzáállásomon akkora rózsacsokrokkal állított be (szülinap, névnap, valentin stb.) hogy a szemem kikerekedett. egyszer édesapám megjegyezte milyen figyelmes, mire én közöltem vele hogy bizony nem volt ez mindig így.


szóval csapjunk a közepébe. először is kedves kérdező tisztában kell lenned azzal hogy a férfiak nem úgy gondolkodnak mint mi nők. lehet hogy amiről te azt gondolod hogy a nagy semmi, ő azzal próbálja kifejezni az irántatok létező szeretetét és gondoskodását. amíg te ezt nem tudod értelmezni nem is leszel elégedett. olyan ez mintha kínaiul mondanám el neked minden nap hogy szeretlek és csodálatos vagy amit te nyilván nem értesz meg és azon panaszkodsz hogy sosem mondom hogy szeretlek, én meg érthetetlenül állok előtted hogy pedig minden nap elmondom. ugyanez vonatkozik a házasságodra. a férfiak többsége "úgy tanulta" meg hogy az a dolguk hogy a családot eltartsák, míg minekünk nőknek hogy gondoskodjunk a gyerekekről és ez az élet rendje. a te férjedben valójában nincsen semmi kivetni való, tipikus férfiként működik, ahogyan benned sem hiszen te meg tipikus nőként. a baj ott van hogy nem tudjátok értelmezni egymást. olyanok vagytok mint két különböző nyelvű ember. nem megfelelően mutatod ki a szeretetedet. te azt gondolod mert csodálatosan helyt állsz anyaként és lényegében feleségként te ezzel mutatod felé a szeretetedet amit neki értelmeznie kellene. őszintén szólva borzalmasan meglepődtem azon hogy azt írtad gép előtt sörrel csakis az agglegények lehetnek. miért? mert ez a nagykönyvben meg van írva? szereted te a férjedet? akkor miért nem mutatod ki a szeretetedet azzal hogy hagyod hadd pihenjen kapcsolódjon ki. biztos vagyok benne hogy te minden nap megnézed a kedvenc sorozatodat a tv-ben, vagy akármilyen más napi kikapcsolódásod van. akkor te sem nézheted mert az a szinglik dolga? neked az a feladatod hogy anya légy mostmár tilos kikapcsolódni!

bizony sok nő ilyenkor nincsen tisztában azzal hogy a férje eljár minden nap dolgozni és amikor hazaér szeretne egy kicsit kikapcsolódni pihenni. semmi rossz nincsen abban és ez nem az agglegények dolga, hanem a fáradt emberé. de még nagyon sokáig boncolgathatnám ezt a témát de nem akarom teleírni az egész ablakot ...


én a helyedben ma tudod mit csinálnék? amikor hazajön a férjed és leül a gép elé, én odavinném a sörét és megkérdezném tudja e hogy szeretem? ha rávágja hogy igen, akkor megkérdezném hogy tényleg tudja e, érzi e? és hozzátenném még hogy miből érezné hogy én szeretem? tehát miben változtassak? egészen biztos vagyok hogy azt hogy a fülét rágod mindenképpen mondani fogja hogy ne már mert nem túl kellemes dolog. annak idején mikor én kérdeztem meg a páromat gondoltam én mindenre válasznak ehelyett semmi többet nem kért csak ezt és azt hogy vegyem észre az erőfeszítéseit. de persze mindenkinek más az amiből érzi hogy a másik szereti. lehet hogy a párodnak szüksége van arra hogy megdicsérjed mondjuk a munkában. vagy csak egyszerűen hagyd meg neki a kikapcsolodás lehetőségét.

nos első lépésben a lényeg hogy ezt megtudd, és bármit is mondjon nincsen sértődés. és semmiképp ne kezdj bele a szokásos mondokába (számlák miegymás) . egyszerűen köszönd meg a válaszát és hagyd hogy gépezzen tovább...

nagyon hosszasan tudnám leírni a megoldást miközben lehet hogy téged nem is érdekel. ha ugy érzed hogy segíteni tudok akkor szólj és megírom a továbbiakat hogyan járj el egy szebb tökéletesebb kapcsolat reményében.

2013. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Szeretem a férjemet, ezzel nincs gond, de ő lassan 3 éve mást sem csinál, csak kikapcsolódik. Ez azért nem hiszem, hogy természetes lenne.

Nem azt várom el tőle, hogy éjjel-nappal robotoljon, csak azt, hogy újra bekapcsolódjon a család életébe ne csak egy kényes szobanövényként üljün a sarokban.

2013. jan. 16. 10:44
 19/37 anonim ***** válasza:
44%

17-esnek teljesen igaza van.

Erre már egy fél éve rájöttem én is.

Az én férjem is "kocka". Hazajön a munkából, be a gép elé, éjfél körül benyom pár sorozatot és alszik... ebből áll minden nap.

Sokáig hisztériáztam hogy mi lesz velem, velem miért nem törődik, miért mindig csak a hülye gép.

Na mi lett az eredménye? Persze hogy a hétvégék is így teltek.


Egyszer belegondoltam hogy neki is annyi joga van a gép előtt ülni mint nekem a saját hobbijaimat űzni, így hagytam.

Elfoglaltam magam míg ő nyugodtan gépezhetett, néha megcsókoltam és megkérdeztem hogy kér-e valami rágcsálnivalót a játékhoz.


Hát én még nála is jobban meglepődtem, mikor hétvégén kézen fogott és elvitt magától szórakozni.

Azóta állandóan lesi, hogy én mit szeretnék csinálni a hétvégén... most lepett meg két koncertjeggyel is :)


Fogadd meg az előttem szóló tanácsát, mert igaza van: sokszor felejtjük el hogy bizony a másik félnek is vannak saját igényei.

2013. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
62%

" egyszerűen köszönd meg a válaszát és hagyd hogy gépezzen tovább..."

Ezek szerint te eléggé félreérted a férfiakat, mert ha valaki egy lusta férfit még ki is szolgál annak reményében, hogy majd magába néz és megváltozik, az súlyosan téved. Inkább örülni fog neki hogy végre nyugiban gépezhet és sörözhet.

Aki magától nem képes arra, hogy családapaként viselkedjen, az magától nem is lesz képes arra, hogy megváltozzon.

2013. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!