Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a férjem?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekünk van, mióta megszülettek és itthon vagyok velük, egyre csak romlik a helyzet. A férjem ugyan dolgozni eljár, de azon kívül semmi mást nem csinál, csak beül a számítógép elé és olvasgat, játszik, ismerősökkel beszélget. Anyukáméknál lakunk, a tetőteret építjük be, még messze van a késztől, bár ilyen tempóban soha nem is lesz meg. Amikor próbálom vele megbeszélni, hogy mi mennyibe kerül (számlák, élelmiszerek, építkezés), akkor elintéz annyival, hogy hagyjam most ezzel, mert csak ideges lesz tőle. Sokszor úgy érzem és tapasztalom, hogy oda se figyel arra amit mondok neki. A gyerekekkel is csak annyit foglalkozik amennyit feltétlenül szükséges. Úgy viselkedik mint egy kamasz. A házimunkában és a kerti munkákban sem segít. Már semmivel sem törődik. Rengetegszer megpróbáltam vele megbeszélni ezt, de semmi eredménye nem volt, maximum összevesztünk.
2013. jan. 16. 07:09
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem annak boldogtalan a kapcsolata, aki megpróbál tenni érte és a párjáért, hanem annak, aki beleül a készbe és azt hiszi, hogy neki előjoga van a semmittevéshez. Ez az, amit egy lusta férfi sosem fog megérteni. Nekik csak az számít, hogy a jogaik érvényesüljenek, hogy meglegyen a pihenés, a hobbik, a gyerek előtti élet, miközben a nő minden mást megcsinál. Mártírt játszanak ha segíteni kell bármiben is, hiszen ők már letöltötték a munkaidejüket és joguk van pihenni, és különben is a nő van otthon a gyerekkel, és miért nincs még kaja? Aztán a nő 2 év múlva elmegy dolgozni, és az egész borul: na kinek miben is kellene segítenie? És a lusta férfi drámázik, mert meg kell mozdulnia, két percre oda kell figyelnie a gyerekre amíg a nő elmegy a mosdóba, de sokszor még arra sem képes, inkább ölébe ülteti a gyereket és gépezik tovább.

Olyan luxusdolgokról hogy házimunka, szó se esett eddig.

A lustának minden kell: szexi nő aki mindent megcsinál, pénzt is keres, és megértő is. Ha ebből egy nem teljesül, akkor pedig azt mondja, hogy a nő b@szogatja. Hát nem, csak jogos elvárásai vannak amit egy ilyen ember nem képes teljesíteni, mert nem megfelelő társ. Igaza is volt az első, már törölt válaszadónak: az ilyen ember sosem volt igazán szerelmes a párjába, mert a normális FÉRFI kérés nélkül is segít mindenben a párjának, és képes apaként viselkedni. Az ilyen férfinak nem kell szólni, hogy játsszon a SAJÁT gyerekével, és ne egy gép előtt üljön egész nap. Az ilyen férfi nem helyezi a saját érdekeit a családja elé, mert tisztában van azzal hogy a család nem így működik.

A lusta pedig magasról lesz@rja a gyerekét és a feleségét, mert ő csak megcsinálta, felnevelni már nem akarja. Egy ilyen ember nem törődésben méri a szeretetet hanem pénzben, azt hiszi hogy a gyereknek elég az, ha "lefizeti" a családját.

A kérdező párja nagyon beszédes példa: csak azért ül a gép előtt, hogy ne a családjával kelljen törődnie. És ilyen esetben nem is lehet mást tanácsolni, mint hogy keményen ossza ki ezt az alakot, hátha van értelme, bár kevés rá az esély. Persze hogy egy férfi tiltakozik ez ellen, de attól még nagy igazság. EZEKNEK NEM KELL CSALÁD, CSAK CSELÉD.

2013. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Hát kedves 17-es Te vagy férfi vagy, vagy egy ostoba nő!
2013. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

A 31-es válasszal egyetértek. Összefoglalta a közelmúlt, a ma és a közeljövő problémáját. Mert ez nem fog megoldódni rövid időn belül. Akik ma házasságot kötnek, ott is bőségesen lesznek ilyen lusta férfiak, akiknek a gyerek bölcsibe/oviba elvitele/hazavitele is probléma, pedig az idejébe beleférne.

Én idén láttam egy apát a fiával ketten sétáltak. A gyereken messziről látszódott, ohgy apás, az apáról pedig az, hogy imádja a gyerekét. Jókat incselkedtek egymással. Meg fantáziáltak (ehhez viszont ész is kell, a férfiak minimum fele kiesett).

Tavaly kb 8-10 iylen esetet láttam.

2013. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

miért is volnék én ostoba kedves 71%os?


azért mert van fogalmam arról amiről neked nincsen? megannyi könyvet tudnék neked ajánlani amit ha elolvasnál bizony rájönnél tetszik nem tetszik de a férfi és a nő két külön lény! míg a nők érzelmesebbek addig a férfiak logikusabbak, ezért is volt, van és lesz is megannyi félreértés közöttük de ezt úgy látom ítéletnapig is próbálhatnám megértetni veled, egyszerűen meghaladja az inteligenciád és a tudásodat. rengeteg házasság és kapcsolat pontosan azért megy tönkre mert a nők így gondolkodnak. vannak olyan szerencsés féfiak akik már kissé "metroszexiálisabban" lettek nevelve, tehát nem a klasszikus régimódi modell szerint. azért mert esetleg ebben a házasságban nem teljesen értik meg egymást a felek a férje már egy kidobandó xszar senkiházi alak? az ilyen férfiakat hagyják el a nők mert nem jutnak egyről a kettőre velük aztán amikor a következő nőnél példásan viselkednek nagyokat pislognak hogy történhetett ez? hát talán úgy hogy a másik nő megpróbálta értelmezni a férfit. ... nem sem volt mindig tökéletes a kapcsolatom, valahogy engem sem értett meg a férjem, aztán láss csodát mikor másképp álltam a dolgokhoz érdekes már mindgyárt meg is tudott hallgatni. azt tudjátok hogy a férfiak képesek már egy idő után meg sem hallani az állandó lemezt? amikor zsörtölődtök nekik hogy mit nem csinálnak jól és bla bla, egy idő után már csak egy háttérzajjá válik. egyik fülükön be a másikon meg ki. egyetlen férfi sem szereti ha a nyakára járnak, legyen az minden nap vagy hetente egyszer. ezért is nem érnek el semmit a nők ezzel.

2013. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
41%

Azért valamit csak tudhatok, hogy 12 éve boldog házasságban élek és GYEREK is van! Ja, hogy ha valami nem tetszik, azt azonnal elmondom és nem lenyelem és hallgatok... én így érzem jól magam. Inkább egyedül, mint egy lusta barommal.

Arra nem is reagálok, hogy a férfiak logikusabbak.... A több diplomás főnököm sem volt az! :-)

2013. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
52 %-os te melyik korban élsz?Mi az,hogy értelmezni a férfit?Mi vayok én,a férfiak csicskája?A férfiaknak miért nem kell ilyenkor feláldozniuk magukból és értelmezni a nőket,nemcsak lehülyézni?Vonulj vissza a csicskabarlangodba,anyukám.71%-osnak igaza van.
2013. jan. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
51%-os, nem mondasz butaságokat, csak túl sok könyvet ovlasol, amiknek semmi vagy nagyon kevés közük van a valósághoz.
2013. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!