Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a férjem?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerekünk van, mióta megszülettek és itthon vagyok velük, egyre csak romlik a helyzet. A férjem ugyan dolgozni eljár, de azon kívül semmi mást nem csinál, csak beül a számítógép elé és olvasgat, játszik, ismerősökkel beszélget. Anyukáméknál lakunk, a tetőteret építjük be, még messze van a késztől, bár ilyen tempóban soha nem is lesz meg. Amikor próbálom vele megbeszélni, hogy mi mennyibe kerül (számlák, élelmiszerek, építkezés), akkor elintéz annyival, hogy hagyjam most ezzel, mert csak ideges lesz tőle. Sokszor úgy érzem és tapasztalom, hogy oda se figyel arra amit mondok neki. A gyerekekkel is csak annyit foglalkozik amennyit feltétlenül szükséges. Úgy viselkedik mint egy kamasz. A házimunkában és a kerti munkákban sem segít. Már semmivel sem törődik. Rengetegszer megpróbáltam vele megbeszélni ezt, de semmi eredménye nem volt, maximum összevesztünk.
2013. jan. 16. 07:09
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőnek sem az a baja, hogy egyáltalán kikapcsolódik a férje, hanem hogy a gyerekekkel való foglalkozás HELYETT is ezt csinálja.
2013. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
42%

"Azóta állandóan lesi, hogy én mit szeretnék csinálni a hétvégén... most lepett meg két koncertjeggyel is :)"


Vagyis kiszúrja a szemed 1-2 dologgal azért, hogy békén hagyd. Találgathatok? Nincs gyereketek.

2013. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
25%
Vállald a veszekedést,erre más megoldás nincs.Bunkón és felelőtlenül viselkedik,nem törődik veletek,csak magának él,akkor mi a francnak kellett neki család és minek dobta ki a fogamzásgátlódat az ablakon?Jogos lenne.
2013. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

kedves 71%os válaszoló!


én is találgathatok? vagy nincsen kapcsolatod, vagy a férjed borzalmasan boldogtalan melletted! vagy... mázlista vagy és rátaláltál a tökéletes férfire akkor mindig és mindenkor azt teszi amit te akarsz miközben boldogok vagytok!


az összes ehhez hasonló válaszadótól megkérdezném: házasságban , párkapcsolatban éltek? és valóban makulátlan boldogságban mindketten? őszintén szólva kétlem.


kérdező!


úgy látom nem teljesen értetted meg amit írtam amit nagyon sajnálok. szóval szerinted az hogy a párod minden nap elmegy dolgozni az semmi? hiába irodai munka bizony szellemileg lefáradhat alaposan, nem kell ahhoz kőműves munka. sőt azt is elmondanám hogy a szellemi munkák sokkal jobban lefárasszák az embert mint az fizikai munkák. egész nap jár az agyad sokszor még otthon is.


attól mert nem írtam le neked a továbbiakat az még nem azt jelenti hogy butaságokat írok. hidd el meg tudnád változtatni a férjedet, csak ennek legkevésbé sem az a módja amit itt sokan hangoztatnak. bármibe lefogadnám ha megkérdeznéd a férjedet bevallaná (ha merné) hogy valójában nem teljesen boldog, ahogyan te sem vagy az. sőt azt is bármibe lefogadnám hogy az elsők között említeném meg azt hogy rá vagy szállva. belegondoltál már abba milyen érzés az amikor fáradtan hazajössz a munkából, az agyad mint a káposzta és egyszercsak valaki mellédáll és a számlákról kezd el rikácsolni, meg hogy mit kellene még tenni, meg hogy legyen végre apa?

ha az a célod hogy a férjed máshol keresse meg a boldogságát akkor nyugodtan halgass csak azokra akik azt írják hogy szállj csak rá. bár felfoghatatlan számomra hogy miért nem értetted meg eddig hogy ezzel nem mész semmire mert minden esetben csak összevesztek. ennek ellenére csak azokra hallgatsz akik veled egyetemben azt szajkózzák hogy mit képzel ez? őszintén szólva te valóban változást szeretnél vagy csak megerősítést hogy jól csinálod e azt amit csinálsz? és ha ne adj isten szétmentek akkor te büszkén elmondhasd hogy te mindent megtettél? pedig sajnos nem. mert az én segítségemtől eleve elzárkózol (amit őszintén szólva sejtettem ezért is nem ítam tovább) , meg sem probálod de már azt mondod hogy ez tuti nem sikerülhet. miközben maradsz annál a módszernél ami eddig sem vezetett semmire.

2013. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
34%
Tehát igazam volt, így pedig tanácsot adni nem érdemes: közöd nincs a témához.
2013. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

először is nem az én szemem szúrták ki a jegyekkel. de elmondanám hogy ott pontosan arról van szó hogy a férj kielégíti a feleség igényeit, tehát figyelmes. teljesen lényegtelen hogy ez két koncertjegy vagy kitakarít helyetted, a lényeg hogy mind a két fél boldog legyen. ebben a kapcsolatban boldogok is.


megkérdezném tőled hogy magához a kapcsolathoz mi köze a gyereknek? itt arról van szó hogy a férj a feleség szerint nem megfelelően cselekszik jelen esetben nem foglalkozik eleget a gyerekkel, de ettől függetlenül is egyéb más gondjai vannak, nem segít a ház építésében. ha nem lenne gyerek akkor is elgedetlen lenne mivel nem készül a ház a tervezett módon vagy ütemben. nem kell ahhoz gyerek hogy egy kapcsolat jól vagy rosszul működjön. és ha te annyira értenél ahhoz amiket írsz akkor nem tanácsolnál ilyen dolgokat pontosan azért mert ezzel a kérdező csak azt éri el hogy ha gyakorlatilag nem is de mindenképpen különválnának. és ebből a gyerek nyilván nem húz hasznot amikor apa és anya csak állandóan veszekszik. ha neked ilyen családod van akkor minden szereplőjét szívből tudom sajnálni.


egyébiránt te sem válaszoltál a kérdésre: családod van? és tökéletesen is működik boldogok a gyerekek is amikor te a férjeddel ordibálsz és nap mint nap rá vagy szállva? kétlem. szégyellhetnéd magadat hogy ilyen tanácsokat osztogatsz miközben a saját életed sem fenékig tejfel: VAGY SEMMILYEN KAPCSOLATOD NINCSEN VAGY BOLDOGTALAN HÁZASSÁGBAN ÉLSZ.

2013. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
59%
Magánéletemhez közöd nincs, mert számomra semmi vagy. A gyerek pedig MINDENT megváltoztat egy kapcsolatban, semmi sem marad ugyanolyan, mert egy életért mindkét félnek maximálisan oda kell tennie magát, nem csak beülni a készbe, ahogy néhány férfi hiszi. Igen, a gyerekkel is segíteni kell, a gyereknek apa kell aki neveli és jó példát mutat neki, nem csak a hátát mutatja és baromságokat néz a gépen. A feleségének segítségre van szüksége, nem pedig arra hogy valaki csak cselédnek használja. Ha pedig erre nem képes, akkor nem érdemel meg se gyereket, se házasságot, mert csak egy buta gyerek.
2013. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

elnézve a válaszodat úgy látom nem tévedtem, de ezt már a legelején is tökéletesen tudtam. ajánlom neked hogy ásd egy kicsit magad bele a pszihologiába és csak azután mondj ilyen komoly más emberek életére súlyosan is kiható tanácsokat. bár gyanítom akkor már nem is adnál ilyen jellegű válaszokat mert eltűnne az a sablonkép a fejedből amit most őrizgetsz.


tudod én alaposan végigjártam ezt a jellegű témát is (párkapcsolati problémák pszihológiája) és több ízben fel tudnék neked mutatni példát a nem kicsinek mondható családunkban ahol segítettem ugyanúgy mint párkapcsolatban, gyermeknevelésben egyaránt. te ehelyett egy goromba hangnemű választ tudsz felmutatni ami már önmagában elmondja nekem hogy te bizony igen boldogtalan megkeseredett ember lehetsz (egy boldog feleség nem beszél így). nem értem a saját életed miért nem elég példa arra hogy ne tanácsolj olyan dolgokat amik vélhetőleg nem célravezetők hiszen ha az volna te is tökéletesen boldog ember lennél, és tökéletesen tisztában lennél azzal hogy egy ilyen felfogású nő mellett egy férj (ha van is) csak boldogtalan lehet.

2013. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
A 71%-os eszmefuttatása arra elég, hogy a kérdező elváljon. Vagy a férje tőle. Nagyon könnyű osztani az észt. Nekem férfiként a f*szom tele van a sok önelégült feministából. Annyira adjátok a keményet, mégis magányosan fogtok megdögleni!
2013. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Azért nem hárpiának kell engem elképzelni, nem álló nap az csak állok mellette és veszekszem. Kíváncsi vagyok, hogy ki élne szívesen egy olyan ember mellett, aki az ÖSSZES nem munkában töltött idejét gépezéssel és alvással tölti. Azzal semmi bajom nem lenne, ha csak kikapcsolódásként gépezne.

A számlákkal azért traktálom, mert nevetségesnek érzem, hogy egy felnőtt, családos ember nem tudja, hogy nagyjából melyik közműre mennyit fizetnek, mennyibe kerül egy kiló kenyér vagy a naponta elszívott cigije. Ő ilyen szinten nincs képben a dolgokkal.

Nyilván nem várnék tőle mást/többet, ha eddig is ilyen lett volna, de ő csak az utóbbi 2,5-3 évben vált ilyenné.


Köszönöm a válaszaitokat!


Ha hazaér, megmutatom neki a kérdést és a kapott válaszokat, kíváncsi vagyok mi lesz a reakciója. Remélem arra jó lesz, hogy elgondolkodjon.

2013. jan. 16. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!