Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam anyukámnak vagy mit...

Elmondjam anyukámnak vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 16 éves lány vagyok és néhány hónapja még úgy gondoltam, hogy a lányok is érdekelnek. Egy ideig rá sem tudtam nézni a fiúkra. De most már letisztultak bennem a dolgok és tudom, hogy kizárólag a fiúk érdekelnek. Nem csókolóztam lánnyal, nem feküdtem le lánnyal, tehát semmi ilyen kapcsolat nem volt, pedig lehetett volna. Néhány barátnőmnek elmondtam még akkor, hogy hogy érzek, de most tisztáztam velük, hogy már csak a fiúk vonzanak. Ennek ellenére annyira bűntudatom van, mert anyukámmal mindig mindent megbeszéltem, és most úgy érzem, hogy ha nem mondom el neki, hogy így éreztem, akkor átvágom. De ha elmondom, akkor meg biztos kiábrándulna belőlem és csalódást okoznék neki. Nagy hülyeség volt bárkinek is elmondani még akkor, amíg le nem tisztult bennem, hogy mit is akarok valójában. Félek, hogy később visszaélnek ezekkel a dolgokkal. Nem akarom, hogy anyukám mástól tudja meg. Elmondjam neki vagy hagyjam inkább, hiszen nem történt semmi egy lánnyal sem?
2009. aug. 29. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Mond el megfogja érteni és inkább tőled mint mástól az nagyobb csalódás lenne neki. Egy anya
2009. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De végülis a fővárosban élek, nem kis város, ahol mindenki tud mindent. A barátnőimmel amúgy sem szokott találkozni, de nem tudom..hihetetlenül megváltozna a rólam kialakított képe.
2009. aug. 29. 20:56
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nyugodtan elmondhatod, mert ha nem teszed meg, akkor marad a büntudat benned. Nem lesz semmi gond, anyukád tisztában van vele, hogy ez a kor elég zürzavaros, ilyenkor az ember még keresi a helyét a világban.
2009. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Miért kéne ilyet elmondanod? Az a lényeg h. tisztáztad magadban, lezártad, úgyh. szerintem nem érdemes újra felhozni.
2009. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Én nem mondanám el. Van az embernek egy intim szférája, nekem ez már oda tartozna.

Ha mégis nagyon el akarod mondani mondd úgy, hogy eljátszottál a gondolattal, hogy mi lenne ha...., de rájöttél, hogy nincs benned erre hajlam(mert ugye lekerekítve így volt). Így el is mondtad, nem is hazudsz vele és a rólad alkotott kép sem változna.

2009. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ! Szerintem is , minek kéne elmondanod ?


Ha véletlen azt álmodod mondjuk hogy férfinemi szerveket méregetsz azt is elmondod neki ?


Szerintem ez abszolút magánügy :)

2009. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Oké, rendben, csak igazából azért van bűntudatom, mert tényleg mindent megbeszélünk. Ha rossz jegyet kaptam, ha valami nem sikerült jól, ha hülyeséget csináltam, mindig elmondtam neki, mert nagyon szeretem és úgy érzem, nem hazudhatok neki. Nem járok bulizni, nem voltam még és nem is tervezek még egyelőre semmit fiúval, nem tanulok rosszul, tehát igazából nincs sok bűnöm, de úgy érzem, hogy ezzel most így nagyon elszomorítanám, mégha nem is történt semmi.
2009. aug. 29. 21:16
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem mindenképpen mondjad el, de az a 21:12-es "lekerekített szöveg" talán kicsit humánusabb megoldás, mert biztos meghökken először, de ha nem mondod el mindig benned lesz, hogy ha mégis megtudja valahonnan, és szerintem rossz érzés is. Nagyon nagy a bizalma feléd, kár lenne elrontani, pláne, hogy nem is történt semmi. Örülnék, ha nekem is ilyen lányom lenne!! (egy anya)
2009. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

El kell kezdened leválni anyukádról, nem kell minden rejtett gondolatodat megosztani, ne érezz bűntudatot emiatt. A kamaszok a barátaikkal beszélik meg a lelki ügyeiket. A fontos dolgokat, döntéseket úgyis megbeszéled otthon. Két év múlva hivatalosan is felnőtt leszel!

Egy harmadik anyuka, aki ugyan megszenvedi a lánya leválását, de tudja, hogy az életnek ez az egészséges rendje.

2009. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tudom, persze, de nekem csak az anyukám van és neki is csak én, ezért nehéz a leválás, mert hamar elszaladt a gyerekkorom és nem hiszem, hogy még képes lennék felnőni, meg teljesen önálló lenni, ezért még rá vagyok utalva.
2009. aug. 29. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!