Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy apám a...

Lehetséges, hogy apám a tudtom nélkül megszüntette a rokontartást?

Figyelt kérdés

Bíróság tiltja a tőle, de ebben a hónapban eddig még nem kaptam, pedig mindig pontosan érkezik.

Júniusban fejezem be az egyetemet, egyik szülőmmel sem élek együtt. Az állandó lakcímem ott van, ahol apám él, a válás előtt ott élt a család. Az oda kapott levelek sosem jutnak el hozzám (letagadja). A mostani lakhelyemre ideiglenesen be vagyok jelentve, de ő ezt a címet nem tudja (nem kérdezte), de gondolom bíróságnak nem lehet gond kikérni. Ide nem érkezett semmilyen papír.


2013. jan. 16. 21:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Bankszámlára érkezik a pénz és automatikusan vonja a Nyugdíjigazgatóság.


Pedig jár a rokontartás,sőt, mivel egyik szülőmmel sem élek együtt, de nappali tagozatos diák vagyok,mindkét szülőmtől kérhetnék gyerektartást (jogiforum.hu-n így tájékoztattak)

Az egyetem és a diákszövetkezet felé jelentettem a változást és ideiglenes címként ide be vagyok jelentve, a lakcímnyilvántartóból le tudnák kérni a címem.

Azért nem járok haza a leveleimért, mert apám letagadja, hogy jön levelem. Minden év elején úgy kell összevadásznom például a diákszövetkezetektől a papírokat az adóbevalláshoz, mert apám szerint sose jön nekem semmilyen levél. Akkor sem, ha a diákszövetkezet szerint pedig valaki átvette.

2013. jan. 17. 06:13
 12/17 anonim ***** válasza:
Egy halk kérdés: felnőtt ember vagy, miért nem sétálsz be a legközelebbi postára és irányíttatod át a leveleidet a saját címedre?... Kb. fél óra az egész, és nem kell azon aggódni, milyen leveleket nem ad át az apád.
2013. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az a probléma az utolsó felvetéssel hogy bizonyos leveleket csak az állandó lakcímre küldenek pl az adóbevalláshot szükséges papírt a diákmunkából szerzett keresetemről. Nem értem miért intézik így, de sok helyen így van sajnos.
2013. jan. 17. 10:06
 14/17 anonim ***** válasza:
72%
Akkor rosszul tájékoztattak sem Apukád sem Anyukád nem köteles eltartani ha te nem az egyik félnél laksz.
2013. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

" Az a probléma az utolsó felvetéssel hogy bizonyos leveleket csak az állandó lakcímre küldenek pl az adóbevalláshot szükséges papírt a diákmunkából szerzett keresetemrő"


NA ez is egy hatalmas tévedés. Mindent elpostáznak a levelezési címre ha úgy kéred. Nekem is a levelezési címere jönnek az adóval kapcsolatos levelek, sőt azok is amit az egyetem vagy a diákszövetség küld.. Még az adóbevallásomhoz járó nyomtatványokat, leveleket is a levelezési címre küldték. Valamit nagyon nem jól csinálsz..Vagy nem csinálsz.

Egyébként dolgozol suli mellett? Ha igen, akkor nem jár rokontartást.

2013. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A postának van olyan szolgáltatása, hogy átirányíttatás. A leveleid megérkeznek az állandó lakcímed szerinti postára, majd innen továbbítják az általad megadott levelezési címre, így minden levél megérkezne, legfeljebb pár nap késéssel.
2013. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Akkor az asztalra fogok verni a diákszövetkezetnél, mert esküdözött az ottani ügyintéző, hogy nem küldhetik csak az állandó címre. Nem is értettem miért, hiszen annyian laknak albérletben.


Bementem végül a Nyugdíjfolyósítóba,kiderült, hogy letétben van a pénz, mert apám azt hitte, ebben a félévben végzekés elindította a megszüntetést.


Amúgy bíróságon intéztük el a szüleimmel kifejezetten az anyámtól való különköltözésem miatt, hogy az én számlámra érkezzen a pénz és ott jóváhagyták. Lehet, hogy az ottani a bíróságon is rosszul tudják?


Köszönöm a szépen a válaszokat!

2013. jan. 17. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!