Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, ha hivatalo...

Titeket nem zavar, ha hivatalos helyeken letegeznek ismeretlenek?

Figyelt kérdés

Én 25 éves nő vagyok,de általában 18-nál többnek nem szoktak nézni.Ez nagyon pozitív persze,meg remélem,hogy 20 év múlva is letagadhatok majd közel 10 évet,de nagyon bosszantó tud lenni,ha pl orvoshoz megyek,vagy bankba,vagy munkaügyibe hivatalos dolgokat intézni és az ügyintézők,orvos,asszisztensek olyan természetesnek veszik,hogy letegeznek.Ez főképp a pasikra igaz.

Nem tudom,de nekem ez kellemetlen is és az illető szerintem illetlen ezzel. Férjem van,szóval már rég nm vagyok kislány.Persze,ha az utcán egy idősebb férfi tegez le,akkor simán visszategezem,mert hát elvileg a nőnek kell "engedélyt adni" a férfinek az illemtan szerint a tegeződésre.Szóval azt így kezelem,de hivatalos helyen sehogy nem tudom,mert a dokit mégsem hellozhatom le.


2013. jan. 16. 23:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
De. Nagyon zavar. 31 éves, két gyerekes anyuka vagyok, de állítólag max 25-nek nézek ki. Engem főleg a középkorú és annál idősebb nők tegeznek le, mert szerintük a lányuk lehetnék... Mondjuk mivel nem vagyok, ezért talán nem kéne.
2013. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2013. jan. 17. 17:24
 23/27 anonim ***** válasza:

hivatalos helyen nem örülök, ha tegeznek, de szerencsére nem is szoktak. nekik ez előírás, nem tegezhetik le az ügyfelet akkor sem, ha 18nál kevesebbnek néz ki.


boltban, vendéglátóhelyen nem zavar, elvégre csak 25 vagyok. de akkor is inkább csak velem egykorúak tegezésének örülök. ha idősebb nő vagy férfi tegez le, akkor nekem az úgy hat, mintha bratyizna vagy felsőbbrendűnek érezné magát.


a fogorvosommal tegeződök, mert már 7 éve ismerem, fiatal fickó, és elég laza.


ha az utcán, boltban szóba elegyedek valakivel akkor a korának megfelelő tiszteletet megadom, de ha valaki láthatóan fiatalabb, vagy nem több 30nál, akkor bátran tegezem, mert van, aki még meg is sértődik, ha magázom :)

2013. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Hát ha előírás nekik ha nem,sokan mégis tegeznek! De ott tartok,hogy el fogom magyarázni mindenkinek,hogy nem a haverjuk vagyok!
2013. jan. 19. 20:28
 25/27 anonim ***** válasza:

Nálam ugy vettem észre, hogy ruhafüggő. Van, hogy edzés előtt be kell szaladnom postára vagy boltba, ilyenkor szinte ezer százalék, hogy tegeznek. Ugyanúgy ha elegánsabb ruhában vagyok, főleg ha nőies ruhában, előre köszönnek, magázódva. A magas sarkú cipő és általában a megjelenés sokat számít.

Van egy idősebb nőci, akinek mindig normálisan előre köszönök jo napot kívánokkal, s ő következetesen sziát vagy szevaszt mond. Ilyenkor legszívesebben mondanám neki, h jó hogy nem szevasz ba*meg... Ha már én megadom a tiszteletet, miért nem kapom vissza? Pedig elegáns voltam ma is :D

N 23

2013. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 kék kolibri ***** válasza:
30 éves korom előtt engem is zavart, ha letegeztek. Most így, 40 felé már az zavar, ha magáznak/önöznek. :)
2013. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Engem akkor zavar a letegezés, ha az illető 20-30 évvel idősebb nálam. Az idősebbek gyakran már eleve olyan ellenséges, irritáló hangsúllyal, bunkó stílusban tegezik LE a fiatalokat, ami arra utal, hogy elvárják, a fiatal magázza őket továbbra is. Mintha valami nem létező hierarchiát érzékeltetnének, amit ha nem fogadok el és szólni merészelek, hogy magázzon vagy esetleg visszategezek, akkor még ők sértődöznek.


Amikor fiatalok tegeznek le, azt viszont nem is letegezésnek hívom, hanem "tegeződésre átváltásnak" és ez nem zavar, mivel nem lekezelésből tegeznek és természetes hogy én is visszategezem őket.


35/N

2013. júl. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!