Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, ha hivatalo...

Titeket nem zavar, ha hivatalos helyeken letegeznek ismeretlenek?

Figyelt kérdés

Én 25 éves nő vagyok,de általában 18-nál többnek nem szoktak nézni.Ez nagyon pozitív persze,meg remélem,hogy 20 év múlva is letagadhatok majd közel 10 évet,de nagyon bosszantó tud lenni,ha pl orvoshoz megyek,vagy bankba,vagy munkaügyibe hivatalos dolgokat intézni és az ügyintézők,orvos,asszisztensek olyan természetesnek veszik,hogy letegeznek.Ez főképp a pasikra igaz.

Nem tudom,de nekem ez kellemetlen is és az illető szerintem illetlen ezzel. Férjem van,szóval már rég nm vagyok kislány.Persze,ha az utcán egy idősebb férfi tegez le,akkor simán visszategezem,mert hát elvileg a nőnek kell "engedélyt adni" a férfinek az illemtan szerint a tegeződésre.Szóval azt így kezelem,de hivatalos helyen sehogy nem tudom,mert a dokit mégsem hellozhatom le.


2013. jan. 16. 23:52
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Hát én szerencsére érett vagyok gondolkodás szempontjából és viselkedésileg is. Szerintem ez a tegezés nem tegezés intelligencia kérdése.
2013. jan. 17. 00:59
 12/27 anonim ***** válasza:
75%

Igen, hacsak nem olyan személy tegez le aki korából adódóan megteheti, az illetlen.

Sajnos a páromnál ez munkahelyi ártalom lett.

Náluk a cégnél kortól és pozíciótól függetlenül kötelező mindenkinek tegeződni.

Ebből adódik, hogy a kifejezetten idős néniken/bácsikon kívül mindenkit mindenhol lazán tegez, 23 évesen.

Engem a földhöz vág, de hiába szólok rá :(

2013. jan. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
50%
Örüljünk neki , letegez visszategezed ennyi
2013. jan. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem ez a tegezés nem tegezés intelligencia kérdése."


Sajnos nem, csak részben. Van, akit nem tudtak úgy megnevelni a szülei, ahogyan illett volna, nyilván, mert nekik is hiányosságaik voltak.


Én idén leszek 32, kisgyerekkel már nem, de 1 éve még a terhességem előtt simán elkérték tőlem is a személyit, amikor dohányt vásároltam. Pedig egyáltalán nem nézek ki tininek (szerintem), de alacsony vagyok. Ez is számít.


Épp tegnap a tévészolgáltatónk ügyfélszolgálatán tegeztek le minket. Tulajdonképpen jó volt, mert velünk egyidős volt az ügyintéző, és így közvetlenebbül tudtuk rendezni a problémánkat. Van, ahol előnye is van.

2013. jan. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok és fele fele arányban tegeznek,szerintem a napi hangulatomtól és kisugárzásomtól függ.Bár mondták,hogy elég fiatalnak nézek ki és amikor nézegettem magamról fényképeket,én is elcsodálkoztam,hogy tényleg.Ez van.Majd 40-50 évesen örülni fogok neki.Most sincs ezzel problémám,csak elég bosszantó,amikor egyes helyeken emberszámba se vesznek azért,mert nem vesznek komolyan.Ilyenkor úgy érzem,hogy egy hátrányos külsővel születtem és bárcsak legalább egy kicsit magasabb lennék,vagy egy kicsit nagyobb darab.
2013. jan. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak hivatalos helyen, mindenhol udvariatlanság csak úgy letegezni valakit.

Egyszer a nagymamámat(!!) tegezte le lazán egy kb. 20 éves eladónő, (együtt léptünk be a boltba, köszönése: "sziasztok!").

Nagymamám csak annyit jegyzett meg neki: "Hát édes kislányom, nem őriztünk együtt libát!"

2013. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar.Attól még megadhatja a tiszteletet nem ezen múlik,engem is sokszor letegeznek,és örülök.34/N
2013. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, férjnél vagyok és van egy kislányom. Hivatalban dolgozok. Nekem fel áll a szor a hátamon, ha bejon valaki és magáz. 30-40-es korosztály se magázzon már. Ismeretlent én sem tegezek le, mert ugye nem illik hivatalos helyen. De ha engem valaki letegez, orulok neki, nem akadok ki rajta.
2013. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%
De igen. Olyankor szoktam először jelzésként visszafelé ÖNÖZNI, és ha nem koppan neki, és tovább tegez, akkor közlöm, hogy legyen kedves és ne tegezzen, tudtommal nem őriztünk együtt libát. Ez szokott segíteni. :)
2013. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
49%

Szerencsére lassan olyan 40 éves korig kezd kimenni a divatból a magázás. Teljesen felesleges.

Teljesen más az, mikor a kora miatt, tiszteletből magázunk valakit. Tehát egy tini ne sziázzon ez 40-es felnőttet, ha az nem ad rá engedélyt, vagy egy felnőtt egy idős nénit, vagy bácsit.

De amúgy csak bonyodalom van belőle, meg sértődés.

Sokan vannak, akik úgy gondolják, hogy kérés nélkül letegezhetnek fiatal, 30-as felnőtteket, mert ők pár évvel idősebbek, viszont ők elvárják a tiszteletet és a magázást. Pedig ez a részükről illetlenség. Ha tegeződni akarnak, akkor illik előtte rákérdezni és nem illik egyoldalúvá tenni.

Sokszor csak púp az ember hátán, hogy jaj, most ennek, meg ennek hogy kéne köszönni!


Én ezzel úgy vagyok, hogy mivel nálunk a családban sem volt szokás a magázódás, mint sokaknál, nem ezzel fejeztük ki a tiszteletünket, úgyhogy akkora jelentőséget nem tulajdonítok neki.

A fiatalabbak, ha magáznak, megkérem, hogy tegezzenek, öreg néniket, bácsikat, ismerősök, barátok szüleit magázom, ismeretlen felnőtteket is, bár korombelieknél nehezen áll rá a szám, néha automatikusan sziával köszönök. De valahogy errefelé közvetlenebbek az emberek, bizonyos kor alatt általános a tegeződés.

Meg akkor is visszategezek, ha valaki letegez, aki még nem nagyon öreg. Ha azt várja tőlem valaki, hogy magázzam, akkor magázzon ő is (kiv. ugye az idősek).

2013. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!