Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fura dolog az, hogy 20 éves...

Fura dolog az, hogy 20 éves létemre gyereket szeretnék?

Figyelt kérdés
Tudom, ilyenkor kell kiélnem magam, de én soha nem voltam olyan bulizós típus. Ráadásul mindenki mostanában szül körülöttem. (ők mondjuk 23-25 éves kor körül vannak) De nagyon szeretnék már gyereket...Ez beteges dolog?
2009. aug. 30. 00:13
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%
Nem beteges:) Testileg már évek óta kész vagy rá, talán mostanra már lelkiekben is. Ha van párod, akivel már régóta együtt vagytok, és ő is nyitott a baba projectre, akkor akár vállalhatnátok egy bébit, de csakis akkor, hogyha rendes körülmények között tudjátok felnevelni!
2009. aug. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
53%
Azok a furák akik 30 felett szülik az elsö gyereket.A gyereknek is jobb ha egy fiatal,vagány anyukája van,mintsem hogy 20 évesen árvaságra jusson.Én csak támogatni tudlak :)
2009. aug. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Párom az pillanatnyilag nincsen, viszont már egy jó ideje hatalmas vágyat érzek az iránt, hogy gyerekem legyen.

Az iskolából még 1 évem van, azt muszáj befejeznem. Viszont anyagilag már független vagyok a szüleimtől.


Azért merült fel bennem ez a kérdés (hogy ez beteges dolog-e) mert azt hallottam valakitől, hogy ennyi idősen még nem kéne, hogy ilyen dolgokon agyaljak. Furcsának tartják...

Talán az is közre játszik, hogy engem anyukám 35 évesen szült, és én nem akarok késői anyuka lenni.

2009. aug. 30. 00:42
 4/45 anonim ***** válasza:
79%
Második vagyok: tényleg csak támogatni tudlak. (bár én nem szeretnék gyereket) Szerintem gyereknek+ szülönek is az a jobb,ha minnél elöbb születik. Gondolj csak bele, 40 évesen már önálló gyereked lesz! Nem öregségedre kell pelust cserélned meg felkelni hozzá.
2009. aug. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Pont úgy van ahogy írtad. :) Van a közeli családban egy lány, akit 33 évesen szült az édesanyja, és 13 éves volt mikor az anyukája meghalt. 19 mikor az apukája.

Rettegek attól, hogy késői anya legyek és én is ilyen sorsra jussak/juttassam a gyerekem....

2009. aug. 30. 00:47
 6/45 anonim ***** válasza:
91%
Megint második :) : Jó,mondjuk azt tudom,hogy senki nem tudja mikor fog meghalni,de egy 50 évesnek több esélye van rá mint egy 30 évesnek. Anyukám 18 volt mikor tesomat szülte,engem 23 évesen szült,és én csak az elönyét látom.Meg ö is azt mondja (42 éves) hogy már tuti nem lenne türelme egy kisbabához.Mostmár az unokákat várja :))
2009. aug. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
91%
Én a fiamat 20 évesen szültem,és most tök jó,hogy nemsokára 18 éves lesz..Még én is fiatalosnak érzem magam,sokszor együtt megyünk csavarogni...Az is igaz,hogy bár imádom a fiamat,de nem szülnék még egy gyereket,mert nem lenne hozzá annyi türelmem mint fiatalabb koromban..nem beszélve arról,hogy azért 20 évesen a gyerek miatt le kellett mondanom olyan dolgokról amit akkor nagyon szerettem volna csinálni,de ma már megtehetem.PL:nyaralás, hajnalig tartó film nézések,stb...
2009. aug. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
83%
Én 22 évesen szültem és nem bántam meg. Mindenkinek máskor jön el az idő, de az a legjobb neked is és a gyereknek is, ha teljes családban nő fel, ezért várj, amíg megtalálod a párod. Engem 33 évesen szült anyu, én örülök, hogy nem vártam addig. Nagyon nehéz akkora generációs különbséget áthidalni.
2009. aug. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
88%

Huhh mennyien akarnak/akartak fiatalon anyukák lenni. Én legalább 30 éves koromig várok vele, az biztos, addigra már meg lesz az anyagi biztonság, és addig kiszórakozom magam. De nagyra becsülöm azt, aki ennyire fiatalon ilyen felellősségteljesen gondolkodik! És te jó felé haladsz, hogy tényleg teljesítsd a vágyadat azzal, hogy ilyen önálló vagy:) Remélem, minél előbb lesz babád, és kibabázhatod magad;)

első válaszoló

2009. aug. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
86%

Én szültem 23 évesen is és 30 évesen is. Szerintem később jobb, és ha ma tehetném 30 évesen szülném az elsőt. 23 évesen egészen másképp gondoltam mindent (persze ez nem biztos hogy a kérdezőnél is így lesz!)Igaz most van egy felnőtt gyerekem (is). AZ meg nem törvényszerű, hogy 45 évesen meghaljon valaki, sőt, akit pl-nak felhozol nyilván beteg volt, vagy ilyesmi.

Szerintem egy kicsit tanulj még, és keresgéld az igazit, (mert ugye fiú az nincs!), és még 25-26 évesen sem lesz késő meglátod. Anyukának lenni mindig szép és jó dolog, aki nem szült nem is tudja miről beszélünk!!

2009. aug. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!