Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit szólnátok ehhez?

Szülők! Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok. Most fogok érettségizni. Eddig olyan szakokat néztem a továbbtanulásban amik 150 és 170 ezer forint körül vannak egy félévre. Anya folyamatosan azt mondogatja, hogy könnyű nézegetni ezeket ha nincs rá pénzünk. Tudom nagyon jól, hogy lenne rá pénzünk, de ez most nem is lényeg. Nekem összegyűlt annyi pénzem munkából meg innen-onnan, hogy 2 félévet tudnék fizetni. Nagymamától kaptam szalagtűzőmre annyit, hogy abból kitelik 3 félév és még munkából addig összetudnám szedni a fent maradó részt is. Na most mivel ma is telefonban ordított velem anya, hogy nagyon okos vagyok hogy ezeket kinéztem csak bele is kellene gondolnom hogy ezeket fizetni is kell, arra gondoltam, hogy akkor azt mondom neki, hogy nem megyek egyetemre és itt maradok a mostani sulimban teknikumon, de közben én beadnám a jelentkezésemet a továbbtanulásra. Aztán ha felvesznek fizetni tudom magamnak, ha nem akkor meg így jártam. Ti mit szólnátok ha a gyermeketek a tudtotok nélkül jelentkezne továbbtanulni?


2013. jan. 17. 16:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Tedd ezt. Nem kell mindenről tudnia,főleg, ha ilyen negatív. Ha kifizeted magadnak, akkor mi a baja?
2013. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Ha te fizeted, akkor neki az ég világon semmi köze hozzá.

Alapból abba sem kellene beleszólnia, hogy hová jelentkezel, ha nem őt terheli.

2013. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne inkább leülni és komolyan megbeszélni. Lehet, hogy a tandíjat valóban ki tudnák fizetni, de a vele járó egyéb költségeket már nem. Utazásra, élelemre gondolok. Viszont ha a jelenlegi sulidban tanulnál tovább, akkor tudnának tovább segíteni, lenne hol laknod, ruhát kapnál és élelmet, mert a tandíj ára megmarad. Próbáljatok inkább őszintén beszélni erről.
2013. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%

Létezik diákhitel is, elég jó feltételekkel, szóval ezt is meg tudná oldani magának, továbbá tanulmányi és szociális ösztöndíj is.


Anno én havi 37 000 Ft tanulmányi ösztöndíjat kaptam. Röhögve kijöttem belőle.

2013. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Debreceni vagyok és az összes szakot Debrecenben néztem.

1. Megtaláltam minden olyan szakot itt Debrecenben is amire menni szeretnék és ami közül választani akarok.

2. Pont az utazás, szállás, kaja, egyéb más költség spórolás érdekében.

2013. jan. 17. 16:11
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
De nem biztos, hogy a szülők is ismerik a lehetőségeket. Ezért kellene leülni -egy alapos utánajárás után- és tájékoztatni őket, majd együtt megkeresni a legjobb megoldást.
2013. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Ha helyben van,akkor megint nem téma.
2013. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ez a legnagyobb baj, hogy elmentem azokra a nyílt napokra amik érdekeltek. Mindenhol elmondtak mindent úgy, hogy még a hülyék is megértették. Hazajöttem és elmeséltem, hogy lehet kapni ösztöndíjat, van ahol támogatnak, mert egyedül nevel anya, van diákhitel is ami nem is annyira rossz ha nem sok pénzt veszel fel stb. Ennek ellenére továbbra is nem. Egy 10 perce eszeltem ezt ki, mert már annyira fáj, hogy készülök mint az állat az érettségire, hogy jó legyen és, hogy jó eredményekkel tudjak tovább menni erre ez a válasz.
2013. jan. 17. 16:16
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Ehelyett inkabb le kellene vele ulni es elmondani, hogy neked van ra penzed, ki tudod fizetni. Mondjuk a 150-170 az csupan a tandij, akkor meg nem vettel konyvet, jegyzetet....
2013. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
szerintem nyugodtan jelentkezz, ne foglalkozz anyáddal, ha ilyen...
2013. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!