Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit szólnátok ehhez?

Szülők! Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok. Most fogok érettségizni. Eddig olyan szakokat néztem a továbbtanulásban amik 150 és 170 ezer forint körül vannak egy félévre. Anya folyamatosan azt mondogatja, hogy könnyű nézegetni ezeket ha nincs rá pénzünk. Tudom nagyon jól, hogy lenne rá pénzünk, de ez most nem is lényeg. Nekem összegyűlt annyi pénzem munkából meg innen-onnan, hogy 2 félévet tudnék fizetni. Nagymamától kaptam szalagtűzőmre annyit, hogy abból kitelik 3 félév és még munkából addig összetudnám szedni a fent maradó részt is. Na most mivel ma is telefonban ordított velem anya, hogy nagyon okos vagyok hogy ezeket kinéztem csak bele is kellene gondolnom hogy ezeket fizetni is kell, arra gondoltam, hogy akkor azt mondom neki, hogy nem megyek egyetemre és itt maradok a mostani sulimban teknikumon, de közben én beadnám a jelentkezésemet a továbbtanulásra. Aztán ha felvesznek fizetni tudom magamnak, ha nem akkor meg így jártam. Ti mit szólnátok ha a gyermeketek a tudtotok nélkül jelentkezne továbbtanulni?


2013. jan. 17. 16:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha technikumba megy, ott is kéne könyvet vennie. Azt pedig csak ki tudja már fizetni az anyukája. Ha a gimis könyveket meg tudta venni, az egyetemit is meg fogja tudni.

Soha nem jöttem ki olyan olcsón, mint az egyetemen.

2013. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Persze, nem vettem könyvet, de így belegondoltam, hogy mostanában is ha megtudom magamnak venni a könyveket mármint olyanokat amik érdekelnek: regények stb, akkor ha az egyetem ideje alatt nem ezekre hanem a tananyaghoz kapcsolódó dolgokra költöm akkor az is meg lenne. Mert azért ha belegondolok most is eljárok bulizni ahol szinte mindig whiskey-t iszok tehát jó sok pénzem elmegy, veszek magamnak ruhákat, könyveket, a teknőseimnek folyamatosan kell táplálék kiegészítő meg ilyesmik. Tehát ezeket ha kitudom hozni úgy, hogy dolgozok meg egy kis nagyszülői támogatásból akkor ha ezekkel felhagyok megtudnám venni a könyveket meg a dolgokat amik még kellenek. Legalábbis szerintem, de javítsatok ki ha rosszul gondolom.
2013. jan. 17. 16:24
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

Hidd el még több pénzed lesz ezekre :)


Az egyetemen már nem veszik ilyen szigorúan a könyveket. Tökéletesen megfelel a könyvtári, nincs munkafüzet meg ilyenek.

2013. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Annyit tudok ehhez hozzászólni,hogy lehet pályázni az egyetemen szociális támogatásra,első évben ezt gólyapénznek hívják.(ha egyedül nevel,akkor esélyes,hogy kapsz).A könyveket könyvtárból kikölcsönzöd.Én még első évben minden meg akartam venni...nagyon drága lett volna :S

Nálunk az kerül sokba,ha a tanár által kiadott anyagot kinyomtattatom.Ez úgy havi 5 ezer.

Vágj bele és sok sikert hozzá! :)

2013. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem a 3,5 ev alatt egy konyvet se kellett vennem. Max konyvtarbol, de azt is meg tudom szamolni, onnan hanyat vettem ki... :D kotelezo irodalmak voltak csak, egyetlen orara se kellett konyv. Ha megis kell, felsobbevesektol olcsobban be lehet szerezni, igy mindenki jol jar.

Milyen szakokra jelentkeznel?

2013. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg kereskedelemmel foglalkozó iskolába járok és ezen a nyomvonalon is akarok tovább menni. Ez nekem nagyon tetszik, imádom is ezt a pénzügyes dolgot csinálni, viszont amikor ebbe az iskolába jelentkeztem akkor mindenki azt mondta úgy a 30-as, 40-es korosztályból, hogy ez egy nagyon jó suli. Elhiszem biztos akkoriban jó volt, de most valami iszonyat. Rengeteg olyan kisebbségi jár az iskolába akiket hidegen hagy az egész dolog és csak rombolni járnak be (tisztelet a kivételnek), a tanárok már teljesen belefáradtak abba, hogy ezekkel a gyermekekkel foglalkozzanak és ez látszik az oktatáson is. Menekülök ebből az iskolából, mert én ettől jobb vagyok, és minden nap úgy kelek fel, hogy megnézem a naptáram, hogy már csak x napot kell menni ebbe az iskolába és itt az érettségi. Ezért is nem akarok technikumon maradni.
2013. jan. 17. 17:25
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha valaki fizetős a fősulin nem kaphat semmilyen támogatást az intézménytől. Szóval ezek a pénzek bukta. De ezek a szakok nincsenek meghirdetve államilag támogatottra?
2013. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%

Jól tetted. Te fizeted innentől kezdve nem értem miért akar lebeszélni róla.

Könyveket,jegyzeteket nem vett....nem is kell,2013-van...bőven elég a kölcsönzés,de rengetek könyv már a neten is fent van vagy ha annyira meg akarja venni akkor a felsőbb évesek negyedannyiért odaadják rosszabb esetben.

2013. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Tudom nagyon jól, hogy ha nem államira megyek akkor nem támogat az iskola, de vannak olyan szakok amiken van állami meg van olyan is amin egy darab sincs és még nem döntöttem el, hogy hova menjek. Nem rég beszéltem apával, neki már előadtam, hogy nem megyek tovább. Totál megdöbbent, mert tudja, hogy ez volt minden álmom, de anya még nincs itthon, kíváncsi vagyok mit fog hozzá szólni. Majd megírom ha esetleg érdekel valakit.
2013. jan. 17. 18:33
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Jelentkezz! Anyukád büszke lehetne rád, hogy ennyire ambiciózus vagy!:) Majd kapsz szociális támogatást, ösztöndíjat és megleszel!:) Sok sikert!

2013. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!