Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb, amit...

Mi lenne a legjobb, amit ebben a helyzetben tehetnénk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, a nagypapám a nyáron halt meg.

Papa révén jó pár dolgot örököltem (én vagyok az egyedüli unoka, apukám meghalt). De a nagymamámmal nagyon rossz a kapcsolatom. A ház kettejük nevén van (félig a papáé-félig a mamáé).

Volt már több hagyatéki tárgyalás, ahol anyukám képviselt engem. Az teljesen egyértelmű, hogy a nagymamám az ő részét nem rám akarja hagyni, hanem eltartási szerződést akar íratni.

A nagymamám nem szeretné azt, hogy enyém legyen félig a ház.

Az ő kérése: Lemondana a haszonélvezeti jogokról, cserébe megkapná a házat - ám a többi dologgal kapcsolatban való lemondása nem ér annyit összesen(készpénzben), mint a fél ház, így a közjegyző kiszámolta azt, hogy 1,5 millió Forintot kéne még fizetni és akkor a két összeg stimmelne.

Nagymamám arról hallani sem akart, hogy Ő fizet ezért, de közösködni sem akar.

Megjegyzem, sejtem, hogy kivel akarja kötni az eltartási szerződést és velük nagyon nehéz dolgom lenne. (nem igazán szívleljük egymást)

Nekem az lenne a legjobb, ha egy összegben kifizetné ezt a pénzt és akkor övé a ház, ám előállt azzal az ötlettel, hogy havi 30-40 ezer Forintot fizetne. (de mi van, ha időközben beteg lesz, nem tudja fizetni esetleg meghal?)


Menjünk bele abba, hogy havonta fizeti, hagyjuk így vagy mit tegyünk?


Előre is köszönöm a normális és segítőkész válaszokat!


2013. jan. 17. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeti ki az egészet, akkor részarányosan kapsz a részedből.

Ezt az eltartási szerződést kötőkkel is tudatni kell.

És mindent papírozni, minden részletről és tanúkkal aláíratni!

2013. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó a részletfizetés is, DE MINDENT ÜGYVÉDDEL PAPÍRON ALÁIRATNI VELE!! És az is legyen benne, hogy ha ne adj isten meghal akkor ha van fennmaradó tartozása akkor azt hogy egyenlititek ki.
2013. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel 17 vagy, így a gyámhivatal is beleszól, hogy mit mire cserélsz, hiszen kiskorú vagy. Szóval hátrány nem érhet téged, arra figyelnek, különben nem engedélyezik.
2013. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!