Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha pár évvel visszamehetnél...

Ha pár évvel visszamehetnél az időben, mi az amit másképp csinálnál/kihagynál az életedből? (Életkort is írjatok. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 20:57
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ha visszamehetnék pár évvel, akkor én nem azt tanultam volna a főiskolán, amit a szüleim "tanácsolnak", hanem amit én szerettem volna (nem engedték,hogy azt tanuljam) így nem ment volna el 4 évem olyanra ami nem érdekel és előbb elmehettem volna dolgozni. 25N
2013. jan. 17. 21:01
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent másképp csinálnék

- nem lennék naiv kislány

- azt tanulnám amit én szeretnék és nem azt amit az apám

- sosem megyek férjhez

- később szülnék

- nem hagynám abba a sportot amit évekig csináltam.

40/N

2013. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
33%

Hálás vagyok, hogy ezt mondhatom, bár még fiatal vagyok:

Nagyon semmit se!

15/L

2013. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ha valamennyit visszamennék, akkor a mai fejemmel természetesen, de visszamennék 10-12 éves koromba, és onnantól kezdve tudatosan készülnék arra, mit is szeretnék majd csinálni, jobban tanulnék (bár nem voltam rossz azért, legalább a hármas megvolt, de inkább 4-5, viszont képes lettem volna többre is), versenyekre járnék, meg néhány dolgot a magánéletemben is másképp csinálnék.


Egyébként viszonylag elégedett vagyok az életemmel, és ki tudja, ha akkor másképp döntök, most hol lennék. Lehet, hogy rosszabb lenne. Lehet, hogy nem. Épp tegnap néztem egy videot Stephen Hawkinggal, az élet értelméről és a szabad akaratról beszél, érdekes kérdéseket boncolgatva.

2013. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Én csak 16 vagyok,de nem kellett volna mindent gáznak éreznem és szégyenlősködnöm..mert ezek rengeteg dologban megakadályoztak.Most,hogy már igenis el merem mondani másoknak,mik az álmaim a jövőre nézve,minden megváltozott.Nem hagyom,hogy befolyásoljanak.Egyébként még ezer más dolgot változtatnék,d hát ki nem?Utólag mindenki okoskodik,hogy mit kellett volna tenni,de szerintem felesleges...A hibáinkat el kell követni ahhoz,hogy önmagunk legyünk és erősebbek legyünk!:)
2013. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

- Legelőször is angolt jelöltem volna be a jelentkezési lapon középiskolába.

- 20 éves koromig letettem volna az angol középfokút

- Másik fősuliba jelentkeztem volna és kihagynám az OKJ-t.

- Nem fecsérelném a drága időmet 4 évig egy reménytelen szerelemre.

- Nem hagynám el magam. Szintén ezzel a reménytelen szerelemmel kapcsolatos.


Most igyekszem mindent behozni.

23/N

2013. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Egyetem helyett szakmát tanulnék, ami miatt már lett volna mostanra állásom, pénzem. Ami miatt már lehetne a férjemmel lakásunk, gyerekünk, és elindíthatná a saját vállalkozását. Ehelyett se gyerek, se lakás, se vállalkozás. Borzalmas, hogy semmit nem tudok megtenni, amit a férjem szeretne. :'( 26/nő
2013. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem mondtam volna el pár hónap barátság után egy fontos dolgot.
2013. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ha visszapörgethetném az időt, középiskolás koromtól művészeti iskolába irattam volna be magam, azt követően felsőoktatásként is képzőművészeti karra, ezen belül iparművészetre, textilművészetre, esetleg grafikára iratkoztam volna. Ahol én élek, ha nem művészeti szakirányú középiskolában végeztél, jóval kevesebb eséllyel indulsz az egyetemi felvételin a képzőművészetin. Tehát úszott. Az én esetemben a szüleim hibáját abban látom, hogy semmilyen irányban nem terelgettek, se jóba-se rosszba, nem mnodtak véleményt, én meg nem voltam képes érett, megfontolt döntéseket hozni a jövőmmel kapcsolatosan 11 évesen sajnos, csak azt tartottam szem előtt, hogy ott tanuljak tovább, ahol a barátaim. Sokak szerint tehetséges vagyok, hobbi szinten kézműveskedek, néha eladásra is. Mostmár sajnálom, hogy olyan egyetemi szakra pazaroltam az éveimet, amely nem is áll közel hozzám igazán, csak kevés területe érdekel. Nem is helyezkedtem el ebben a szakmában. 26 éves vagyok.
2013. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

megölelném apukámat és elmondanám neki, hogy nagyon szeretem :'(

sajnos nem tettem meg, amíg lehetett volna.

2013. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!