Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem túlzás az ilyen mértékű...

Nem túlzás az ilyen mértékű testvéri szeretet?

Figyelt kérdés

Van két lánytestvér, 25-26 évesek. Mindegyikük házas, gyerekeik vannak. Az egyikük a kolléganőm.

Annyira össze vannak nőve, hogy ha 3 napig munka van, akkor a harmadik napon már azt halljuk tőle, hogy jaj, mi lehet a tesómmal, holnap megyek hozzá, meglátogatom. Napjában többször hívják egymást telefonon. Minden szabadidejüket együtt töltik. Múlt héten például szerda, csütörtök, pénteken dolgoztunk. Szombatra terveztünk egy kis kerti partit egyikünknél. Hívtuk őt is, de elutasította azzal, hogy három napja nem látta a tesóját, menni kell hozzá. Tulajdonképpen a külvilág számukra nem létezik, csak a másik.



2012. máj. 7. 14:30
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Mi hárman vagyunk testvérek,közel 40 évesek már.Mivel anyánk a húgom születésekor végleg lelépett,és apánk maradt csak,aki éjjel-nappal dolgozott,így mi hárman egészen kis korban egymásra voltunk utalva. Én 5 évesen a nővérem 7 évesen neveltük a húgomat.Mi cseréltük a pelenkát,mi etettük,itattuk,vittük bölcsibe,oviba stb.A nővérem 7 éves korában megtanult főzni,sütni,hogy mi tudjunk enni.Egymást támogatva nőttünk fel,titkolva a külvilág előtt,hogy apánk szinte sosincs otthon,nehogy intézetbe vigyenek minket,és elszakadjunk egymástól.Ma felnőttként ez az erő testvéri kötelék még erősebb lett,hiszen az élet időnként padlóra küldi az embert.Bizony mi is így vagyunk egymással.2-3 naponta telefonálunk,hogy halljuk minden oké a másikkal.Hétvégén mindig valamelyikünknél összegyűlik a család egy egész napos programra.Ha valamelyikünk külföldre megy,megérkezésekor az első hogy telefonál,értesít minket,hogy rendben megérkezett.Ha nem tudunk a másikról 3-4-5 napon belül akkor már rohanunk,hogy utána járjunk nincs-e gond.

Szóval a kérdésedre a válasz: Nem túlzás,ha úgy nőttek fel,hogy mindig csakis egymásra számíthattak.

Mi legalább elmondhatjuk,hogy igen erős testvéri szeretet van közöttünk.

40/N

2012. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
19%
De, túlzás. A legtöbb ismerősöm is hetente találkozik vagy annál távolabbi időpontban. De ők érzik, hogy nekik hogy a jó.
2012. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nekik és a családtagjaiknak megfelel, akkor oké. Nem tudhatjuk, a férjeik, gyerekeik hogy viszonyulnak ehhez a szoros rokonsághoz. Ha szeretik egymást, én semmi rosszat nem látok benne.

Hogy veletek nem ment partizni - hétvégén talán szívesebben lenne a családjával, mint veletek. Csak mert nem igényli a kollégái társaságát, még lehet normális ember. Vannak ilyenek, a céges buliktól, összeröffenésektől engem is kiráz a hideg, bármilyen indokkal lemondanám.

2012. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem olyan gáz. Végül is van családja mindkettőjüknek, megvan a független életük. Az csak jó, hogy tudják, számíthatnak a másikra.


Köztem és a nővérem között is ilyen kicsi a korkülönbség. Igaz, mi együtt lakunk és egyedülállók vagyunk. Remélem, hogy miköztünk is ilyen jó lesz a viszony akkor is, ha már mindenkinek meglesz a saját családja.


Én nem tartom túlzásnak, amit leírtál, szerintem nagyon szép dolog.

2012. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Nem azt tartom bajnak, hogy velünk nem jött el. Hanem, hogy másról tudomást sem vesz. Létezik a munka, és a testvére, semmi más.
2012. máj. 7. 14:47
 6/48 A kérdező kommentje:

Hát oké, bár szerintem csak annyira van független életük, mint a sziámi ikreknek. De ha nekik ez jó, hát legyen.


Nekem is van testvérem, de ha két napig nem látom, attól még nem fogok rohanni, hogy lássam. De hát mindenki más. Ezek szerintem csak nekünk furcsa.

2012. máj. 7. 14:50
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

és ez miért baj? Ő ilyen ember.Dolgozik,és a családjának él..Sokan ilyenek,és nincs velük semmi gond.

Én is csak dolgozom,és a családomnak élek,és köszi de a kollégákból nekem is bőven elég a napi 8-9 óra.Én sem járok velük külön bulizgatni,mert nem érdekelnek..

Nincs azzal semmi gond,ha a családja vagy testvére sokkal fontosabb mint a kollégái.A munka meg persze,hogy érdekli,hiszen élete több mint a felét ott tölti.

2012. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
85%
Miért, mi más létezzen? Bulizás, szórakozás? És ha ő velük is jól mulat? Mert talán velük kerti partizik, nem veletek?
2012. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Hetes. Csak a munka és a család. Se haverok, se barátok? Semmi? Ez számomra elképzelhetetlen.
2012. máj. 7. 14:52
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal nagyobb gondnak tartom azt,hogy vannak emberek akik kibeszélik a másikat,hápognak,és értelmetlenek találják,hogy nem úgy él,vagy gondolkodik mint ő maguk..Neked ezek a testvérek furcsák,mert te nem rohansz 2 nap utána tesódhoz.Oké,te ilyen vagy.Ha valaki más akkor már furcsa??Miért?? Csak úgy lehet élni,ahogy te gondolod? vagy csak az a normális?? Miért?? Magyarázd el nekem kérlek,hogy miért furcsa ha valaki kötődik a testvéréhez,családjához?? Miért baj ha valaki aggódik 2 nap után??
2012. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!