Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem megőrült! Mit...

A nővérem megőrült! Mit tehetnék? (Kicsit hosszú! )

Figyelt kérdés

A nővérem 30 éves múlt,és sajnálatos módon véget ért pár hónapja egy hosszú kapcsolata.

Most újra itthon él a szülői házban,ahol én szintúgy.

Tegnap egy felettébb furcsa beszélgetésbe kezdett,mikor este ketten vacsoráztunk. Azt mondta,ő nagyon vágyik már egy gyerekre.Ezt eddig senkinek még a volt párjának sem merte anno mondani,de így érez.Mondtam neki,hogy fiatal még,csinos is,majd jön az életében úgyis valaki,akivel minden jó lesz és boldogok lesznek és lesz baba is.

Aztán ezután a véleménykinyilvánítás után jött a java a részéről.Azt mondta,ő nem akar pasit,neki csak gyerek kell!

Nem tudtam mire vélni a dolgot.Mondta,hogy ő eltervezte az egészet. Elmegy szórakozni,ismerkedik,összeismerkedik valakivel (sosem ment neki nehezen az ismerkedés,mert nagyon csinos és tanult nő)akivel el lesz,de csak szexet akar,és addig lesz együtt a pasival,míg teherbe nem esik! Ha ez egy hét akkor egy hét ha 2 hónap akkor annyi,aztán dobja a pasit és nem is tájékoztatja arról,hogy ő terhes!

Mondtam neki,hogy nem normális,ha ilyeneken gondolkodik,mert ezek a dolgok nem így működnek,nem lehet egy pasit "használni". Meg egy gyereknek apa is kell,mit mondd majd neki,hol van az apja?! És a legborzasztóbb,hogy ezt csakis magáért teszi,hogy az ő kívánsága teljesüljön és nem az a fontos,hogy a babának mi lenne a jó!

És én most teljesen kétségbe estem,mert ő ilyen,amit a fejébe vesz azt véghezviszi,így volt ez mindig! És nem tudtam rá észérvekkel hatni. De a legszörnyűbb,hogy azt mondta,majd meglátja az exe,hogy van aki "csinál neki" gyereket,ha már az ex nem akart.Mert ezért ment tönkre a kapcsolatuk,mert a volt pasija egy év után korainak találta a gyerek dolgot,-megjegyzem jogosan,mert egy év alatt nem lehet senkit megismerni,sőt több év alatt sem igazán- de tesóm meg erősködött.

Én most teljesen padlón vagyok,mert tudom,milyen a nővérem és biztos ha valaki nem állítja le,megteszi ezt a buta,szánalmas,önző lépést!

Mit tegyek? El kéne vinnem szakemberhez,aki fejben kicsit helyretenné,de hallani sem akar róla. Én meg rettegek és aludni sem bírok,hogy a testvérem most készül tönkretenni minimum 2 ember életét.A sajátját és a meg sem született babáét.

Segítsetek légyszi,adjatok tanácsot,mert nem tudom,mit tegyek!

26N


2013. jan. 20. 04:18
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom,mért írtam,hogy hosszú kapcsolat,bocsánat,csak annyira ideges vagyok,hogy az írásom is kicsit kesze-kusza!
2013. jan. 20. 04:19
 2/24 A kérdező kommentje:
A volt párjának egyszer említette a dolgot,de az nemet mondott,mert hogy korai lenne még és magában fortyogott ezen tesóm,de nem tudom,mit hitt,hogy a párja gondolatolvasó és tudni fogja,hogy mi a gondja.
2013. jan. 20. 04:23
 3/24 A kérdező kommentje:

Na kicsit átolvastam és láttam a kérdésemben a hibákat.Nagyon kész vagyok,bocsánat!

Szóval csak egy évig voltak együtt,amiben egyszer említette tesóm,hogy gyereket akar,de a párja hárított. De tesómban ez a szálka benne maradt és végül ezért dobta a pasit! Remélem így kicsit érthetőbb a történet,de már nem vagyok a toppon és egy görcs a gyomrom is az idegtől :(.

2013. jan. 20. 04:25
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

Nővéredben dolgozik az anyai ösztön.

Kicsit meglehet érteni őt is. 30 éves elmúlt. Vár egy új szerelemre. Meddig? Kapcsolat elején nem szül, mert az szintén elkapkodott lenne. Addigra talán 40 éves.

Fél, hogy eltelik felette az idő, és bizony hangosan ketyeg a biológiai órája.

Egyedülálló nőként is tud annyi, vagy több szeretet adni egy gyereknek, mint sok rossz házasságban.

2013. jan. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

De ez etikátlan és még bőven a 40 előtt alakulhatna egy pasival úgy a viszonya,hogy gyereket tudjon vállalni. Ő nem akarja majd a "donornak" ,nem tudok rá jobb szót használni megmondani,hogy terhes. De kérdem én,a pasinak nem lenne köze,joga a dologhoz?

Persze egy anya is tud sok szeretetet adni,de a gyereknek apára is szüksége van.

És mit mondd majd a gyereknek,ha az már tudatára ébred és kérdezgeti az apjáról? Hazudik,hogy az apja nem akarta őt,nem kellett neki a gyerek stb vagy elmondja az igazat? És a gyereknek nincs joga az apjához? És annak a pasinak akivel ezért összefeküdne nincs joga tudnia,hogy van a világban egy gyereke?

De ez az egész történet csak a nővérem önzőségéről szól!

2013. jan. 20. 04:43
 6/24 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen igazad van ebben. A gyereknek joga van az apjához is, ez természetes. Lehet a Nővéred korrekt is. Megmondja a férfinak, mik a tervei vele. Talán (?) talál olyat, aki vállalja így a gyereket.

Azért tudom megérteni (nem helyeselni!) nővéred döntését, mert évekig jártam kezelésre, hogy legyen gyerekem. Lett.

De tiszta zakkant voltam a tudattól, hogy talán nem lesz.

2013. jan. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szerintem leírtam kristály tisztán,hogy tesóm nem avatja be a szándékáról azt a pasit,akivel összeáll,mert neki nem kell pasi csak gyerek. 30 éves nem 40,hogy ennyire kétségbe kelljen esnie szerintem.

Persze,értem,amit te mondasz,és sajnálom,hogy neked így alakult,de valljuk be ez elég faramuci helyzet!

2013. jan. 20. 05:10
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Annyi, de annyi pasas járkál akinek nem jut nő, biztosan talál egy hülyét aki szó nélkül belemegy a tervbe - ha a nővéred tájékoztatja a részletekről, és nem vár semmit az apukától.

Ez esetben még korrekt lenne az eljárás a részéről.

Csak ilyenkor ugye számításba kell venni hogy ezeknek az embereknek nem hiába nincs nőjük :)

Társkeresőn pl. nyugodtan keresgélhetne.


Abba belegondolt már hogy miből fogja eltartani egyedül a gyereket?

2013. jan. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Jól keres,ezzel nem lenne gond!
2013. jan. 20. 05:43
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

Ha novered kikoto kozeleben elne akkor max osszejohetne 1 tengeresszel, mert ugye ott ahany kikoto annyi gyerek es a franc se szamolja. De gondolom nem ez a helyzet es novered betegesen anya szeretne lenni, azaz jajj a leendo apukanak ugyanis az ilyen nok a szules utan magasrol tesznek mindenkire, koztul a gyerek apjara is. Tisztabb is ha egybol lapatra teszi az illetot mintsem valason, torott tanyerokon es orrokon vezeto rogos ut vezessen a kapcsolat vegeig.

Az mar meg sem fordul a fejeben hogy foleg egy fiugyereknek apa kell akitol az elethez szukseges mintakat veszi, szoval hiaba lenne erzeke a focihoz, csajozashoz, sziklamaszashoz, (asztrofizikahoz :) ) ha az anyja nem viszi ilyen kozegbe soha csak 14 eves koraig babusgatja mint egy regen vagyott himes tojast akkor tenyleg nincs sok ertelme, csak a sajat vagyait elegitette ki, azaz szult egy gyereket. Erre a macskam is kepes (lenne-ha lenne).

2013. jan. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!