Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevet szeretnék változtatni....

Nevet szeretnék változtatni. Ezt hol intézhetem? És mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
anyakönyvi hivatal... anyakönyvi kivonat, és személyi igazolvány!
2009. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is érdeklődtem már ez ügyben és alábbi választ kaptam:

Be kell menned az illetékes Önkormányzathoz és kell kérned, egy direkt erre való formanyomtatványt. Azt ki kell töltened, majd 5 000 v. 10 000 Ft-os illetékbélyeget kell váltanod. Sajnos, erre már nem emlékszem pontosan, de ha nagyon fontos és szeretnéd, utána nézek. :)

Visszamész ügyet intézni, majd miután megkaptad az új neved (egy kisebb procedúra után), menned kell újra csináltatni a papírjaidat (Adó-kártya, személyi, útlevél, jogsi, lakcímes kártya). Érdemes átgondolnod, hogyha később is majd névváltoztatásra szorulsz, akkor már valamivel drágább lesz a illeték, tehát jól át kellene gondolnod. Illetve persze neked kell megfizetned az új okmányok költségeit.

2009. aug. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve változtattam nevet, és a helyi önkormányzatnál a jegyző töltötte ki a szükséges papírokat. 5000 Ft-os illetékbélyeget kellett vinnem. A levelet az önkormányzat adta fel a BM felé. Kb 3 hét alatt megkaptam a névváltoztatási oklevelet, új születési anyakönyvet kellett csináltatnom, azzal pedig az összes többi papírt és igazolványt lecseréltetni.
2009. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Off: hasonló cipőben járok.


Tuti, hogy változtathatsz nevet? Mert nekem 2 éve azt mondták, hogy elbirálják és annak ellenére, hogy fizetsz illetéket, nem is biztos, hogy engedélyezik.

Illetve bármilyen nevet választhatsz?

Lehet, csak nálunk ilyen parasztok és mondták ezt.

2009. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondták, hogy elbírálják a BM-ben, megkaphatod-e a nevet. Szóval valóban, kifizeted az illetéket előre, és nem biztos, hogy eredménnyel jársz.

DE! Ezért mész a jegyzőhöz, aki tudja hogyan kell indokolni, és megfogalmazni a kérvényt, hogy biztosan sikerrel járj.

2009. aug. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Két féle névváltoztatás van: születési név illetve házassági név megváltoztatása (előbbi 10.000,- Ft utóbbi 5.000,- Ft a díja)

A születési név megváltoztatása esetén az újonnan felveendő vezetéknévvel kapcsolatban vannak szabályok. Pl: ha nem tudod igazolni a családdal való rokonságot akkor nem lehet a történelmi neveket felvenni. (nem lehetsz pl. Kossuth)

2009. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10ezer, anyakönyvi hivatal.
2009. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!