Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megtudnátok a férjeteknek...

Ti megtudnátok a férjeteknek bocsájtani, ha megütne, ha igen, akkor hogyan? Nem szeretnétek ki belőle?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 09:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudnám megbocsájtani ! Soha többé nem bírnám elviselni, hogy hozzám érjem !
2013. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
Ilyet nem lehet megbocsátani!! Menekülj ha ilyen a kapcsolatod. Annyira nem értem, mikor sok nő elviseli a bántalmazást és a megaláztatást. Csak mert szereti a csávót...ugyanmár. Megbocsátani? Miért? Ha egyszer megtette megteszi megint, hiába esküdözik, hogy nem!
2013. jan. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez a körülményektől is függ. De alapvetően nem. Nem ősemberek vagyunk, a konfliktusokat nem ököllel rendezzük, hanem szavakkal. Legfeljebb olyan helyzetet tudok elképzelni, ahol valamiféle mentális betegség is közre játszik, tehát ha nem tehet róla, de azért egy bizonyos ponton ilyenkor is mérlegelnék, hogy a testi épségemet folyamatosan kockáztatom kell-e.

Viszont ha dühből, féltékenységből, vagy más, hasonló okból verne, azt nem viselném el. Úgy vagyok vele, hogy egyszer (de tényleg csak EGYSZER) mindent meg lehet bocsájtani, de többször nem. Volt ilyen párom, megütött, utána mélységesen megbánta állítása szerint, megmondtam neki, hogy ez volt az első és az utolsó alkalom, különben vége köztünk mindennek. Fél évvel később újra megtette, még aznap ott is hagytam, bármilyen nehéz is volt a döntés, de tisztelem magam annyira, hogy nem maradok benne egy ilyen kapcsolatban.

2013. jan. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

Soha, semmilyen körülmények között nem bocsátanám meg. És igen, egyik pillanatról a másikra szeretnék ki belőle. Egyetlen egyszer volt a házasságomban erre utaló jel, rálökött az ágyra az exem. Még aznap cuccoltam a gyerekkel és leléptem.


Nem élek együtt valakivel, akitől félek. Kizárt.

2013. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudnám megbocsájtani.Nem teszek olyan ami miatt megüthetne.
2013. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Én megpróbáltam, nem ment. 6 év együttlét után ütött meg, 1 éves volt a kislányunk. Elég csúnyán veszekedtünk, én is a fejéhez vágtam dolgokat amiket nem kellett volna, erre felpofozott. Tudtam, hogy bánja, előtte tényleg semmilyen jel nem volt rá, és valahol elhittem, hogy nem fog többet megismétlődni, ő éppúgy csalódott magában, mint én benne. De hiába próbáltuk megbeszélni, "elfelejteni", mikor volt valami vélemény különbségünk mindig eszembe jutott, ő meg egy idő után elkezdte az csinálni, hogy rám hagy mindent, csak ne vitatkozzunk, ne jusson egyikünk eszébe sem a pofon. 1,5 év múlva váltunk el, megbeszéltük, hogy ennek így semmi értelme, nem tudunk semmit megbeszélni, csak elélünk egymás mellett, inkább kezdjük mindketten tisztalappal.

Szóval én próbálkoztam, de nem tudtam magam túltenni rajta. Megtört bennem a bizalom. A házastárs feladata az is, hogy biztonságot nyújtson, legyen egy ember akivel bár vannak vitáink vakon meg lehet benne bízni. Na ez nálunk elmúlt.

2013. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

Nálunk az lenne a baj, hogy alapvetően én vagyok az idegesebb, a hirtelen haragú. Ha megütne, akkor szerintem annyira begurulnék, hogy nekiesnék valamilyen tárggyal és addig ütném, amíg egyben van a tárgy, aztán szakítanék. :(


20L

2013. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
és ha van egy közös gyereketek?amugy nekem is megigerte,hogy megváltozik,a gyerek miatt maradok,már egy hónapot ki is birt ráncigálás,meg ütés nélkül,egyepkent nem akarok senkit félrevezetni,nem minden nap ütött meg,és ha meg is tette,vér nem folyt,nagyon szerettem,de már nem tudom,szerintetek képes megváltozni hosszutávon és meg tudnam szeretni megint?
2013. jan. 21. 10:04
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, nálunk volt közös gyerek is. Többek közt ezért is hagytam ott, amikor másodszorra is megtörtént, mert sem azt nem akartam, hogy a gyerek ezt lássa, ezt tekintse normálisnak, sem azt, hogy egyszer ő is kapjon az apjától. Sosem hittem azt el, hogy a "gyerek érdekében" a világon mindent le kell nyelni, mert attól a gyereknek nem lesz jobb, hogy otthon terror van, de legalább a szülők együtt vannak. Csak simán belegondoltam, hogy én sem szívesen lettem volna gyerek egy olyan családban, ahol az megtörténhet, hogy egyik szülő (legyen az bármelyik) a másikat üti.
2013. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A a volt férjem elég agresszív volt, tudtam kezelni, de azt is tudtam, hogy bármikor oda juthat egy veszekedésnél, hogy megüt.


A válás előtt nagyon megütött, aztán a válásnál agyba főbe vert a gyerekek előtt. Ahol az agresszivitás ilyen formában megnyilvánul, ott van alá-főlé rendelt szerep, az agresszor, sakkban tartja a másikat.

2013. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!