Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok ebben a...

Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben? (szülők-gyerek viszony)

Figyelt kérdés
Egy barátnőm nekem szokta kiönteni a lelkét,és kérdezi mit tanácsolok neki,vagy én mit tennék.De bármit is mondok falakba ütközik a dolog.A lényeg hogy a barátnőmnek van két gyermeke egy egyetemista fiú és egy huszonéves lány.A probléma a lánnyal van.A lánynak van egy barátja,akivel évek óta együtt vannak,de csak hétvégente.A lány dolgozik,egész jól is keres,a fiúja egy darabig az apja vállalkozásában dolgozott minimálbér+ellátásért(bár diplomás de nem talál munkát igazán nem is keres)A probléma a fiúja viselkedésével van,aki teljesen a családja ellen fordítja a lányukat,telebeszéli a lány fejét a szülők ellen,és az el is hiszi amit mond.Pl. a lány a keresetéből egy jelentős összeget tesz félre havonta,valamennyit ad a szülőknek a kaja+rezsibe,a többi elmegy szórakozásra amit minden esetben a lány fizet.A szülőknek amit odaad az kb 20000Ft,ugyan megegyeztek 30 ezerben,de a fiú hatására ezt a lány csökkentette.Ezt az összeget minden hónapban kérnie kell a barátnőmnek többször is.A fiú szerint az nem szülő aki a gyerekétől pénzt kér el(hozzáteszem minden 2. hétvégén ő is ott eszik,fürdik stb)A lány annyit keres mint a két szülője együtt.Joga van beleszólni a fiújának a szülők és lány közötti megállapodásba?Miközben a mozitól kezdve a nyaralás,étterem mindent a lány fizet?Ami meg a pláne hogy a lány a pasija bankszámlájára pakol félre.Lehet hogy mi vagyunk maradiak,de ez szerintem nem helyes.Oké hogy közös lakásra gyűjtenek,de a fiú hónapok óta munkanélkülin,állás nélkül van.És ha összevesznek?Semmi bizonyíték hogy a pénz a számláján a lányé is,sőt nagyobb részben a lányé,és nem kis összeg ről van szó)Sajnos a jó viszony teljesen elmérgesedett,mert a barátnőm rágja a kefét,a férje meg kéri hogy ne szóljon,ne üldözze el a lányt a háztól.Az életük merő stressz emiatt,mert a pasi úgy jön hozzájuk,hogy senkinek nem köszön,úgy is megy el,de az ebédlőasztalhoz odaül megenni a barátnőm főztjét.Hogy lehet úgy odamenni valahova hogy nem köszönök a háziaknak.Vagy például volt olyan hogy kint voltak az udvaron,és kitelefonált a lánynak hogy ittvan,nem ment ki köszönni,csak másnap reggel kajálni.A barátnőm felajánlotta a lánynak hogy anyagilag támogatja,az összegyűjtött pénzéből+ szülői segítség vegyen egy kis lakást,csak a saját nevére.Mert úgy érzi a pasi nem fog dolgozni,csak tulaj akar lenni a lakásban amibe igen keveset tett bele.Szóval vegyen a lány lakást,a fiú gyűjtögessen,mutasson fel valamit,addig éljenek a lány lakásába,majd ha kibírnak együtt 1-2 évet a mindennapokban,vegyenek egy közös,nagyobb házat.De.A pasi nem akar hitelt felvenni,és csak közös lakást akar.Ja és hozzáteszem mindig veszekednek,a pasi kicsit idegbeteg fajta.Ezeket én is megerősítem,olyan kiskirály tipus,teljesen irányítja a csajt.Egyszer voltak nálunk vendégségben amikor is a fiú elaludt,mint aki otthon van.Mert ő ebéd után sziesztázni szokott.Nem csinálnak semmit sem,fekszenek egész nap,vagy mennek valahova.A pasi nem kommunikál a szülőkkel,bemegy a szobába és csak enni jön ki.A hétvégi családi ebédek hasonlítanak a kriptára ilyenkor.Mondtam a barátnőmnek elmondás alapján én már elküldtem volna őket albérletben,és kiderülne mi lesz akkor.De nem akarnak mozdulni semerre.Beszélni nem lehet a fiúval mert egyből duli-fuli,és elrohan.Mit lehet csinálni ilyenkor?És a pénzügyi része sem elvetendő,hiszen külföldi nyaralásokra viszi a párját,mindent megvesz neki,az anyjának meg egy szál virágot sem vesz,de a szülőktől elvárja az ajándékot alkalmakra a lány.A barátnőmnek ez rosszul esik.A fiú gyereke egészen más tipus.
2013. jan. 21. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ennek a lánynak tapasztalatra van szüksége, és a leírás alapján a legjobb úton van a felé, hogy ezt meg is kapja ettől a kapcsolattól. Ha innen nézem, más teendő tényleg nincs, mint kirakni őket, ahogyan azt már többen javasolták. (Azt nem mondanám, hogy baj van vele, szerintem ez bőven belül van még a normalitáson.)


Ezzel áll szemben a szülő szeretete, óvni akarása. Ami ebben a helyzetben komoly hátrány, mert vissza lehet élni vele, ahogy itt történik.


Szerintem nem ártana összeülni, tisztázni, ki mit akar, kinek mi a fontos? Őszintén, tisztán, keményen. Megállapodni. Ha kell, leírni. Aztán ezt betartani. Ha a lány nem tartja be, repülhet otthonról. Kipróbálhatja a saját szárnyait. Ha elesne, fel lehet segíteni, az rendjén van. Helyette nem lehet repülni, az nem megy, de ha menne se lenne rendjén. A gyerekek felnőnek. Ez a világ rendje.

2013. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"barátnőm rágja a kefét,a férje meg kéri hogy ne szóljon,ne üldözze el a lányt a háztól"


Na először ezt kell rendbe tenni. A szülőknek egységes platformot kell képviselni.

Van ismerős, ahol ugyanez van. Apuka fél, hogy elveszíti a gyerek szeretetét, ha ellenszegül, meg is van az eredménye...

2013. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!