Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak az apumnak? Mit...

Mit mondjak az apumnak? Mit kezdhetnék magammal?

Figyelt kérdés

Főiskola/egyetem választás előtt állok. Jól tanulok, viszont apum azt szeretné ha továbbtanulnák közgazdásznak. De én ezt nem szeretném,egyáltalán nem érdekel ez a fajta munka. Anyummal már régebben megbeszéltem h továbbtanulás helyett dolgozni fogok. Ő nem is szeretné ha fősulira vagy egyetemre mennék... Félek attól h ha apumnak megmondom h dolgozni akarok azt fogja hinni h a barátom miatt nem tanulok tovább. Tesómnál is ugyanez volt-ráerőltette a közgazdaságtant(marketinges szakmát akart volna),de meggondolta magát és inkább elment dolgozni. De apum a mai napig bizton azt állítja h a pasija miatt ment dolgozni... Én ugyanezt nem akarom.

Viszont az utóbbi napokban elkezdtem gondolkodni h nem volna rossz elmenni grafikusnak,mivel érdekel a dolog és viszonylag jártas vagyok már benne. Széchényi egyetemen gondolkodtam(mérnök info szakra),viszont oda meg szükségesem lenne egy matek és infóérettségire. De a mi sulinkban nem érettségizünk ezekből és nem is igen volt tantárgy h ezeket tudjam gyakorolni.

Mit tegyek? Menjek el dolgozni és haragudjon rám az apum? Vagy tanuljak tovább közgazdásznak? Vagy próbáljak meg bejutni a Széchényire?


2013. jan. 21. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
azt csináld amit TE AKARSZ!
2013. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Inkább most próbálj meg bejutni egyetemre,főiskolára,később nehezebben fog menni a tanulás,viszont dolgozhatsz is,ha nem jön be a továbbtanulás.
2013. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ant39 ***** válasza:
Mindenképpen az egyetem.
2013. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
na most véletlen entert nyomtam.:D szóval: szép szak az is amit te kinéztél. fogalmam sincs milyen elhelyezkedési lehetőségeid lennének vele. de könyörgöm, közgazdásszal dunát lehetne rekeszteni. kitartás, apukád idővel majd megnyugszik! de ez a te életed!
2013. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem tudom pontosan h mit akarok :(
2013. jan. 21. 15:04
 6/22 anonim ***** válasza:

Ne érdekeljen senki véleménye! Nem lennél boldog, ha az apukád álma szerint végig szenvednéd a közgazdász szakot!

Próbáld megcsinálni az említett érettségiket.

2013. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Belieria válasza:
Ha okos vagy és nem érdekel ez a munka, attól még tovább tanulhatnál! Miért nem tanulsz akkor tovább? Szerintem ha van eszed, érdemes megnézned, hogy mi mindent tanulhatsz hátha meg tetszik neked valami és sokat keresel és gond nélkül le tudod rakni az érettségit. De az se rossz, ha utána olvasol a közgazdásszal kapcsolatban még egyszer hátha kedvet kapnál. És ne anyud miatt menj dolgozni vagy más miatt te döntsd el miat akarsz. Fontold meg
2013. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell közgazdásznak menned, viszont érettségivel munkát kapni?

Manapság végzett szakembereknek is nehéz, nemhogy olyannak, akinek semmiféle szakképesítése nincs.


Egyébként milyen suli az, ahol nincs matek érettségi?

2013. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mond meg apukádnak hogy van már elég munkanélküli közgazdász
2013. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem h alapsuliban a szüleim kikötötték h csak kereskedelmi akadémiára mehetek(ami az utcánk végén van). Pedig már akkor érdekelt a számítógépes téma és ilyesmi típusú suliba is akartam volna menni....Jaj és szlovákiai vagyok és igen ezen a középsulin nincs matek érettségi.
2013. jan. 21. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!