Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak az apumnak? Mit...

Mit mondjak az apumnak? Mit kezdhetnék magammal?

Figyelt kérdés

Főiskola/egyetem választás előtt állok. Jól tanulok, viszont apum azt szeretné ha továbbtanulnák közgazdásznak. De én ezt nem szeretném,egyáltalán nem érdekel ez a fajta munka. Anyummal már régebben megbeszéltem h továbbtanulás helyett dolgozni fogok. Ő nem is szeretné ha fősulira vagy egyetemre mennék... Félek attól h ha apumnak megmondom h dolgozni akarok azt fogja hinni h a barátom miatt nem tanulok tovább. Tesómnál is ugyanez volt-ráerőltette a közgazdaságtant(marketinges szakmát akart volna),de meggondolta magát és inkább elment dolgozni. De apum a mai napig bizton azt állítja h a pasija miatt ment dolgozni... Én ugyanezt nem akarom.

Viszont az utóbbi napokban elkezdtem gondolkodni h nem volna rossz elmenni grafikusnak,mivel érdekel a dolog és viszonylag jártas vagyok már benne. Széchényi egyetemen gondolkodtam(mérnök info szakra),viszont oda meg szükségesem lenne egy matek és infóérettségire. De a mi sulinkban nem érettségizünk ezekből és nem is igen volt tantárgy h ezeket tudjam gyakorolni.

Mit tegyek? Menjek el dolgozni és haragudjon rám az apum? Vagy tanuljak tovább közgazdásznak? Vagy próbáljak meg bejutni a Széchényire?


2013. jan. 21. 14:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Tökéletes szakot választottál.

Ugyan grafikushoz nem jó, de el lehet helyezkedni vele, és jól lehet keresni.

Párom jelenleg informatikus mérnökasszisztens OKJ-s végzettséggel egy nemzetközi cégnél dolgozik, nettó 160-at hoz haza.

Ha meglenne a mérnöki, meg sem állna a nettó 300-ig, de sajnos most nem engedhetjük meg magunknak hogy egyetemre járjon :(

2013. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Azért a közgazdász szakma védelmében leírnám ezt a pár sort: A tesód marketinges akart lenni, hát, az pont hogy közgazdászképzés. Attól, hogy ilyet végzel, nyugodtan lehetsz grafikus vagy bármi más, akár vállalkozásban, mert mindent meg fogsz tanulni, ami egy saját vállalkozáshoz kell.


Kevés az az ember, akitől ha megkérdezik, mit dolgozik, azt mondja, hogy közgazdász. Ők a pénzügyesek, marketingesek, gazdasági ügyintézők, akár kereskedelmi asszisztensek és még 1000 más pozíciót be lehet tölteni a legtöbb cégnél egy ilyen diplomával, szemben mondjuk a jogival vagy a bölcsész szakokkal.

2013. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tanulj tovább felsőoktatásban. Ma már multiknál a call centeresnek is kell diploma, diploma nélkül kb. bolti eladó lehetsz, negatív karrierúttal (20-30 évesen lehetsz elegáns üzletben, 50 éves meg Tesco pénztárosi és árú-feltöltői munkára sem kell).


Közgazdásznak tanulni nem hülyeség, elég univerzális végzettség, bankszektorban vannak a legjobb fizetések.

Informatikai és közgazdasági végzettség együtt elég nyerő párosítás.

2013. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszi 12-es,ezt mondjuk nem tudtam. De engem akkor is a számítógép világa vonz :) Ezen téren belül főleg a photoshop és társai. Nemtudtok esetleg valami jó sulit ami főként ilyennel foglalkozik?
2013. jan. 21. 15:23
 15/22 anonim ***** válasza:
A Magyar Képzőművészeti Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (korábban iparművészeti) szakjait érdemes áttanulmányoznod, viszont ezekre nagyságrenddel nehezebb bejutni mint pl. Corvinusra vagy Műegyetemre.
2013. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mindenképpen végezz el valami felsőoktatást. Később ez avégzettség ajtót nyit előtted számos helyen. És majd akkor kiforrottabban, jobban tudsz választani. Prsz, olyat válassz, amihez vonzódsz. Tehát legyen az a képzőművészet, gondolhatsz rajzszakos tanárnak, itt tanítanak sok művészeti ágat. És persze nyelveket is kell tanulnod. Ezzekkel majd mehetsz tovább az akkori lehetőségek szerint.
2013. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az van, hogy úgy látja, ha most azonnal dolgozni kezdesz, esélytelen lesz a megélhetésed. Egyébként ez igaz is. Szóval a dolog nem játék, nem "de engem nem érdekel" kérdése, hanem véresen komoly. Most úgy kell döntened, hogy azzal biztosabb legyen a megélhetésed, és MOST kell döntened. A nagy nemakarásban majd aztán ülhetsz otthon, járhatsz állásinterjúkra sikertelenül, végül egyre elkeseredettebb leszel az huszadik állás után, amiből próbaidőben bocsátottak el indok nélkül.


Nagyjából ez várható 99,9%-ban. 1 ezrelékben még ott lehet hogy nagyon szerencsés leszel és valahogyan mégis sikerül egy szál érettségiben stabil és jólkereső munkát találnod, de erre nem vennék a helyedben mérget (pedig arra készülsz, képletesen szólva). :)


Lehet hogy pont nem közgazdásznak kell menned, de valami kell. Pályaválasztási tanácsadó, osztályfőnök stb. tud segíteni.

2013. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Te is győri vagy?
2013. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Mondtam h Szlovákiában élek, csak Győr viszonylag közel van (közelebb mint Pozsony)... Úgy döntöttem h megpróbálok fősulit keresni,esetleg leérettségizni matekból + infóból, ha ez nem megy akk meg elmegyek dolgozni vagy valamilyen okj képzésre. Jaj és előbb ráírtam az infós tanáromra,akivel nagyon jóban vagyok és ő ismeri legjobban a képességeimet. Remélem tud valami jó fősulit ajánlani.
2013. jan. 21. 16:15
 20/22 anonim ***** válasza:
Elektronikus ábrázolás vagy webdizájn szakokat is érdemes lehet megjátszani. Hogy hol indul idén azt fejből nem tudom, talán Pécsen volt tavaly.
2013. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!