Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélnél egy olyan nőt aki...

Elítélnél egy olyan nőt aki nem akar dolgozni hanem inkább otthon van mert a férje/párja eltartja?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
63%
Igen.
2013. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
81%

"inkább otthon VAN"


Hát ez az, ami elítélendő, hogy csak VAN. Én most itthon vagyok kényszerből, mert lejárt egy évvel ezelőtt a munkaszerződésem és azóta nem találok másik állást. Mindent megcsinálok, de nem tölti ki a napom. Utálom, ha csak úgy "vagyok".

2013. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
16%
Dolgozik az ilyen eleget... :D tönkre is megy a térde bele! :D
2013. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
53%

Van 4 szakmám, mégsem dolgozom már. Én mondtam fel.

Igazából felesleges dolgoznom, mivel a párom 400.000 ft felett keres.

3 éve háztartásbeli vagyok, így neki is kényelmesebb. Minden nap fullos kaja várja itthon, nem csak kisütött csirkemell..

Különben manikűrösnél még életeben nem jártam, fodrászhoz is csak fél évente megyek egészségügyi vágásra, szóval ezt benézte az a pár fröcsögő ember..:)

Sétálok a kutyámmal, foglalkozom a többi állatommal, kiülök olvasni a Margitszigetre. Ha a párom este dolgozik, elmegyek színházba..


Egyáltalán nem vagyok buta, sem műveletlen. Bármikor visszamehetek dolgozni, de felesleges. Akkor havi 800.000 ft-ot keresnénk, de én soha nem akarok beképzelt gazdag k*rva lenni..

2013. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
67%

Illetve kihagytam még azt, hogy a szüleimnek is sokat segítek, mert ők már nem bírják annyira. Télen hólapátolás, nyáron fűnyírás, kertgondozás, ott is kell kutyát sétáltatni, játszani vele, anyuval néha sütünk valami finom sütit, közben dumálunk.


Aki unatkozik, találja fel magát. Nekem napi 30 óra is kevés lenne.

2013. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
67%

Nem ítélem el csak aztm aki HTB létére még az otthoni munkát sem tudja ellátni.

Valamint azokat, akik HTB-k, de más pénzén élősködnek.Ismerek ilyet, gyerek van dögivel, de munkája nem volt soha. A nagymama tartotta ki és pénzelte, de ő még nem is főzött életében egy normális ebédet, a gyerekeket leb*szta a TV elé és ő várná el a tiszteletet. Csak tudnám mire fel...

2013. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
65%
engem nem akar valaki eltartani?jelige: szopok-nyalok-gombotvarrok
2013. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
59%
Más dolog hogy nem akar mert.. és más dolog hogy szeretne de nem talál munkát. Ebben a mai világban ugyan is nem olyan egyerű munkát találni mint ahogy azt sokan elképzelik. Jelenleg ha úgy tetszik engem is a férjem tart el. Itthon vagyok a 18 hónapos kisfiunkkal gyesen. Ez nem azt jelenti hogy sose akarok dolgozni vagy hogy örökre a kitartott feleség szerepére vágyom. Senki felett nem szabad ítélkezni, gondolom mindenkinek van saját udvara. Ott kéne söprögetni. Nekem ez a véleményem.
2013. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Ha neki és a családjának ez így megfelel, akkor nem ítélném el, nem is lenne jogom elítélni és belep...fázni mások életébe és nem is akarnék.

Abban látom inkább a veszélyét, hogy ha valami esetleg történik a férjével, hirtelen mit tud csinálni, tud-e valami tartalékhoz nyúlni, tud-e hirtelen munkát találni esetleg?

2013. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
81%

Én nem, abban az esetben, ha

1) a férj beleegyezésével történik meg a dolog, nem az van, hogy hitegeti, hogy majd keres állást, vagy fenyegeti, zsarolja

2) ne csak a fenekén üljön otthon meg plázázzon, manikűröztessen, hanem rendesen nevelje a gyereket, csináljon házimunkát... vagy legalábbis tegyen bele az otthon melegébe vmit akkor is, ha esetleg bejárónőre is telik

2013. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!