Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélnél egy olyan nőt aki...

Elítélnél egy olyan nőt aki nem akar dolgozni hanem inkább otthon van mert a férje/párja eltartja?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
26%

"Abban látom inkább a veszélyét, hogy ha valami esetleg történik a férjével, hirtelen mit tud csinálni, tud-e valami tartalékhoz nyúlni, tud-e hirtelen munkát találni esetleg?"


Azért meg ne sajnáljuk már, ráadásul talán nem az kéne hogy legyen az első gondolat,hogy meghalt a Józsi, miből élek ezután.

2013. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
83%

3,14csába...

megyek megfejem a tehenet akkor

2013. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
85%

"nem az kéne hogy legyen az első gondolat,hogy meghalt a Józsi, miből élek ezután."

Na, kezdődik...! :D

Konkrétan én nem arra gondoltam, hogy meghal valaki, hanem arra, hogy mi lesz, ha esetleg a férj elveszíti a munkáját és nem talál rövid időn belül másikat, esetleg beteg lesz és ő szorulna segítségre, gondoskodni kell róla, kezeltetni, gyógyszereket venni, stb.

Azoknál a családoknál, ahol vannak tartalékok, esetleg a nő bármikor visszamehet dolgozni, ott könnyebben átvészelnek ilyen problémákat anyagilag, de ha nem így van, akkor ilyen helyzetekben hirtelen nehéz lehet megoldást találni.

2013. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
61%

Nálam például ez azért nehéz kérdés, mert én sokkal-sokkal az átlag felett keresek.

Ha a feleségem keresne mellett havi 100ezret, nem osztana, nem szorozna.

Így én ezt úgy oldanám meg, hogy ha akar, dolgozzon, ha nem, ne.

El nem ítélnék senkit se ezért, se azért, ez mindenkinek a saját magánügye.

2013. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
61%
Szerencsés helyzetben vagyok,mert nem muszájból dolgozom,hanem,mert szeretem.Éveket öltem bele abba,hogy ma azt csinálhassam,amit szeretek.Nem tudnám a szögre akasztani a hivatásom,csak azért,mert a férjem jól keres.A házimunkát így is megcsináljuk,a gyerekünkre is szakítunk időt,nem lenne komfortosabb az életünk,akkor sem,ha otthon ülnék.
2013. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
73%

Régebben nem itéltem el, mostmár viszont igen. Mi változott? Az, hogy a baráti körömben a legtöbb nő ezt csinálja, és persze a párjukkal elhitetik, hogy hűű mennyire keresnek munkát, ami persze nem igaz... Simán végignézik ahogy a férjeik napi 10-15órákat dolgoznak azért, hogy meglegyen a kényelem egy fizetésből is... Az egyik ilyen ismerősöm nem elég, hogy nem dolgozik, de még csak a házimunkát sem hajlandó megcsinálni...

Egyébként nehéz elhinnem, hogy ezek a nők nem is vágynak arra, hogy sikeresek legyenek a munkájukban, karrierjük legyen, stb. :)

2013. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
70%

Az ő dolga. Csak aztán ne siránkozzon, ha a gazdag pasi dobbant egy fiatalabbért, és aztán hoppon marad. Ha nem ért semmihez, nincs jövedelme, mihez kezd?

Ez egy nagyon kényelmes és előrelátó gondolkodás nélküli hozzáállás.

2013. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
Nem ítélném el.Ki vagyok én,hogy bárkit elítéljek?Nincs hozzá jogom.Ettől függetlenül nem tetszik az az életvitel,és nem tudnék úgy élni.
2013. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
49%
Az én édesanyám is htb, lassan 17 éve. Ellát öt gyereket, egy hétszemélyes család ügyeit intézi, hatalmas házat tart karban, apukám sem szeretné, hogy dolgozzon. Négy diplomás, tanult asszony, és örülök, hogy nem dolgozik.
2013. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:

ezt tudtam leszűrni:

ha gyereket nevel és/vagy háztartás vezet a nő és ezért nem dolgozik akkor nem ítélik el

ha kényelemből és még a háztartásbeli teendőkre is lusta akkor igen

2013. jan. 21. 21:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!