Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagykoru fiatalok! Kerlek,...

Nagykoru fiatalok! Kerlek, välaszoljatok nekem, hogyha otthon laktok, beszälltok-e a csalädi kasszäba, vagy segitetek-e valamit a szülöknek?

Figyelt kérdés
Azt is irjätok meg, hogy mi az, amiben segitsegere vagytok a csalädnak. Azert teszem fel ezt a kerdest, mert ugy lätom, hogy egyre kevesebb otthonlako fiatal felnött segit a szülöknek.

2013. jan. 21. 22:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Be akarjäk mutatni a szeretöiket,"


Egy kicsit elmaradott vagy, ugyanakkor a te nevelésed.

Nem tudok mit mondani, rossz ez a helyzet. Felnőtt gyerekeid vannak, mi az, hogy "együttalvás" ? Az persze nem szép dolog, ha tényleg ilyen pimaszok és nem segítenek semmit, de lehet,hogy te rontottad el.... ?

2013. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
47%

A többi válasz szerint én komolyan bunkó és ingyenélő vagyok mert itthon élek?

Az egyetemen tanulok,nincs munkám,tehát pénzem sem.Olykor alkalmi diákmunkát tudok vállalni,amiből veszek magamnak ruhát,könyvet,vagy elmegyek szórakozni.

Egyik barátomtól se,és tőlem sem várják el a szüleim hogy fizessek nekik...Ez valami vicc?Szerintem ha adnám a kis diákmunkai keresetemet sem fogadnák el.

2013. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Termeszetesen ugy gondoltam a kerdest, hogy 1. vagy anyagilag beszäll 2. vagy segit otthon a häzimunkäban, häztäji gazdasägban, szülei vällalkozäsäban. Nem EGYÜTT gondoltam a ket dolgot, az mär szerintem is tulzäs lenne.

En magam sokat segitettem otthon, s amikor kerestem es tudtam, bele is adtam a közös kasszäba. Az üldözesemet pedig tessek befejezni, 19 eves, önzö, egyetemista läny, aki otthon semmit sem csinäl.

2013. jan. 22. 00:49
 14/30 A kérdező kommentje:
Kedves 19 eves läny! Ha ennyire meg vagy elegedve magaddal, es a szüleid is teveled, akkor viszont miert foglalkoztat ez a kerdes?
2013. jan. 22. 01:13
 15/30 anonim ***** válasza:

A szüleimmel lakom, ők etetnek, fizetik a rezsit, de szerencsére nem vagyunk olyan rossz anyagi helyzetbe, hogy be kelljen szállnom ezekbe anyagilag. Amit keresek, megtarthatom/megtartom.

A házimunkában igyekszem minél többet segíteni, és ha szükség lesz rá, szívesen fogom őket anyagilag is kisegíteni.


24L

2013. jan. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, tanulok és semmivel nem szállok be itthon. Anyám nem is engedné, mindig azt mondogatja, hogy csak rakjam félre. Jól állunk amúgy anyagilag.

Viszont kizárólag én veszem a spec. kajámat (cukorbeteg vagyok), azaz kenyeret, felvágottakat, magamra veszek hozzávalót és főzők ebédet. Én fizetem a gyógyszereim, az iskolám, a ruháim és minden szórakozást, váratlan kiadást. Tulajdonképpen anyám csak a villanyt, vizet és a fűtést fizeti utánam, feltéve ha itthon vagyok.

Takarítani persze takarítok, meg mosok, elmosogatok, de ez alap.

2013. jan. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
otthonról járok munkába, szüleim nyugdíjasok, ugyan nem várják el, hogy fizessek nekik, de azért a kocsit én tankolom, ha olyan van, akkor boltba is én járok el
2013. jan. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

ma 02:15

Nem akarom védeni a kérdezőt, de kétszer is leírta hogy megértsék.

A segítséget úgy értette hogy vagy ad az ember a kasszába vagy segít a házimunkába. A másik kérdés amit valaki belinkelt az nem idevaló. Az egy teljesen más kérdés. Itt nincs szó a gyerekeiről, csak feltett egy kérdést. HA a gyereket említed akkor tedd meg a másik kérdésben.

Amúgy meg, oké, hogy azt mondod a szülőnek támogatni kell a gyerekét amíg otthon él, és ez lenne a helyes. Ahogy az is hogy a gyerek nem lóg a szülei nyakán még 30 évesen, és ha külön él akkor ő is támogatja anyagilag a szüleit.

Te szerencsés ember lehetsz hogy jó anyagi körülmények között éltek (ezért sem értem miért vagy kötekedős hangulatban?? mert te már veszekszel) Oké hogy nem várják el tőled hogy a kis pénzedet lead. De a házimunkában ha jómódú az ember szülője ha nem illik besegíteni. Azért egy mosogatás, vagy időnként nagytakarítás, vagy a szemetet kivinni szó nélkül meg kéne csinálni ha már eltartják az embert..Ennek is természetesnek kell lennie, még akkor is ha a szülő azt mondja.."ÁÁÁÁÁÁÁ hagyd csak , majd megcsinálom"

A kérdés pont erről szól

Ha nem tudsz pénzt leadni akkor segítesz otthon a házimunkában vagy az udvaron az állatoknál..

2013. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

ma 10:17

még valamit. Amíg te nem tapasztaltad meg milyen anyának lenni addig ne mod senkiről hogy jó vagy rossz anya. Ugyanis a te esetedben lehetne mondani hogy te más szemében meglátod a szálkát de a sajátodban a gerendát sem..

HA nagyon kötekedni akarnék akkor mondhatnám hogy a te anyud sem tökéletes, mert az illemet, jó modort nem tanította meg neked, pusztán csak azt hogy tudj minél kényelmesebb, elkényeztetett lenni.

Tudod mi is gazdagok vagyunk, hozzánk is jár bejárónő az én lányom ennek ellenére elmosogat, kiporszívózik ha kell.

Azért mert bejárónő van nektek még jelenti hogy nem kell a fenekedet megemelni.. Szóval a te nevelésedben is van hiba ám..

2013. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
50%

"Ha nem tudsz pénzt leadni akkor segítesz otthon a házimunkában vagy az udvaron az állatoknál.."


Már régen rossz, ha alakhatásért cserébe ellenszolgáltatást kell nyújtani a gyereknek.

Azért takarítson mert belé nevelték és ezt látta és ne azért, mert anyuci egyik napról a másikra ellenszolgáltatást vár, hogy eddig én tartottalak el, mától te engem.

És az sem evidens, hogy a gyerek később támogatja a szüleit.

Ha nincs miből vagy a saját megélhetését sodorná veszélybe vele, NEM. Az a szülő, aki szerint a gyereknek kutya kötelessége őt pénzelni miután elköltözött, inkább ne szült volna gyereket és akkor nem lenne kinek mártírkodnia.

20N

2013. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!