Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagykoru fiatalok! Kerlek,...

Nagykoru fiatalok! Kerlek, välaszoljatok nekem, hogyha otthon laktok, beszälltok-e a csalädi kasszäba, vagy segitetek-e valamit a szülöknek?

Figyelt kérdés
Azt is irjätok meg, hogy mi az, amiben segitsegere vagytok a csalädnak. Azert teszem fel ezt a kerdest, mert ugy lätom, hogy egyre kevesebb otthonlako fiatal felnött segit a szülöknek.

2013. jan. 21. 22:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárás az ha segítünk a szülőknek hanem pusztán csak annyi hogyha már eltartanak 20-21 évesen is akkor szó nélkül segítek. Én tanulok még, így nincs keresetem. Nem várják el, de megcsinálom a házimunkát. Nem esik le a gyűrű az ujjamról, és hát minimum ennyi amivel megtudom köszönni hogy 21 évesen még támogatnak, fizetik az egyetemen. Az sem kötelező a szülők részéről, mégis megteszik.
2013. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%

@10.17:

A mosogatásról annyit: van mosogatógép, abba kell bepakolni. Ha nagy családi ebéd után, akkor az után, de az is nagyon maximum 5 perc. Ezt meg szoktam tenni, egy szóval nem mondtam, hogy nem.

Szemét kihordásról: ha az én kukám telik meg, azt kiviszem. Ha a szüleim fürdőszobai kukája, azt nem, mert én észre sem veszem, hogy megtelt. A konyhait az viszi ki, akinél megtelik (ez általában nem én vagyok, mert évente 2-3 zsepit dobok bele kb.).

Az állatokról: nem foglalkozunk állatokkal. Van két macskám, őket vagy én etetem, vagy a szüleim, éppen kinek kezdenek nyávogni, hogy éhesek. Az almot is az takarítja, aki hamarabb észreveszi, hogy belepiszkoltak.

A takarításról: nyáron előfordul, hogy kiporszívózom a szobámat, ezt sem írtam sehol, hogy nem. De egy nagytakarításnak minek kéne nekiállnom, ha úgyis jön a takarítónő, hogy megcsinálja?

És igen, én értem, hogy a kérdező úgy tette fel a kérdést, hogy vagy-vagy. De elég szomorú, hogy egy gyereknek mérlegelnie kell, hogy vagy körbenyalja a házat nap mint nap, hogy megtűrjék otthon, vagy kipengeti a rá eső rezsit, mert különben rosszallóan néznek rá. Ti meg ezt nem értitek. Erre meg: "Ahogy az is hogy a gyerek nem lóg a szülei nyakán még 30 évesen, és ha külön él akkor ő is támogatja anyagilag a szüleit" - te komolyan azt gondolod, hogy egy gyerek miután elköltözik otthonról, akkor kellene elkezdenie pénzt hazaadni? A mai világban sokan el sem tudnak költözni 30 éves korukig, mert nincs miből. De ha elköltözött, akkor abba menjen csődbe, hogy otthonra fizet? Pont elég sokaknak a saját háztartásuk költségeit kifizetni hónapról hónapra. Az én testvéreim már elköltöztek, jól élnek, de a szüleimnek eszükbe sem jutna, hogy most kezdjenek róluk pénzt legombolni. Lehet, hogy félreértettem a mondatodat, ez esetben visszavonom, amit írtam, de elsőre nekem így jött le, és ez durva.

2013. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Igen, nem egy közüzemit én fizetek, illetve bevásárolok és intézem a rám eső hivatalos dolgokat.
2013. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a välaszokat, mind hasznosnak bizonyultak a szämomra. A linkelt kerdesröl pedig annyit, hogy akit erdekel, az lätogassa meg es irjon be oda amit gondol. Csak arra kerem, hogy tartsa meg az alapvetö elväräsokat es ne engem szapuljon, meg akkor se, ha nem tetszik neki a feltevesem. Biztos vannak kivetelek, de az en ferjem is tanär, es bizony ö is azt mondja, hogy a mai felhozatal joval gyengebb a 25 evvel ezelöttinel. Gondolom ennek a sok mereg is az oka, amit megeszünk-belelegzünk, es hät a mediäkbol ömlö szenny. NEM a szülö hibäs mindenert.
2013. jan. 22. 21:05
 25/30 A kérdező kommentje:

Kedves Utolso Välaszolo! Bär az en gyerekeimnek nem volt TV a szobäban, es mi nem TV-zünk, es a computeren is mindig figyeltem, mivel foglalkozik, es többszäz hasznos DVD-t es könyvet vettem nekik, AZERT: Igenis mindenkire hat ez a minket körülvevö, tönkrement viläg.

En megtanitottam a gyerekeim arra, hogy segiteni kell otthon, häzi es häzkörüli munkäert mindig pent adok nekik, dicserem is öket. Megis: maguktol nem jut eszükbe bärmit is megcsinälni. A villanyt se kapcsoljäk le maguk utän, pedig ezt kb. mär tiz eve folyamatosan mondom nekik. Üres flakonokat, papizsepiket, poharakat EN szedem össze a szobäjukban. Ugy utazik vissza az egyetemre, hogy a szobäjät se takaritja ki. Huszoneves fiatalokrol van szo az en esetemben. Nem igy es nem erre neveltem öket. Velem mosatjäk ki a ruhäjukat, huszeves läny NEM MOS KI magära. En mär tiz evesen magamra mostam, a mosogepet pedig 12 eves korom ota tudtam kezelti- akkor mär geppel kimostam az egesz csalädra.

2013. jan. 22. 21:42
 26/30 anonim ***** válasza:
30%

Na itt rontottad el:"megtanitottam a gyerekeim arra, hogy segiteni kell otthon, häzi es häzkörüli munkäert mindig pent adok nekik, dicserem is öket."

1: Nem tanítottad meg, mert akkor maguktól csinálnák.

2:Az egyetlen dolog, amit ezzel megtanítottál nekik, hogy ezt csak ellenszolgáltatás fejében tegyék és nem kötelező.


Az meg, hogy a lányod nem mos magára. Na bumm! Kollégista, nem? Ott nincs mosógép.

Most csinálja azt, hogy minden hétvégén járjon haza és csak és kizárólag a saját cuccait rakja bele a mosógépbe?

Mellesleg attól, hogy neked nehéz gyerekkorod volt, még nem kell a te gyerekeidnek is annak lennie.

20N

2013. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
74%

16 éves korom óta dolgozom,magamnak veszem a kaját,sőt amikor volt segítettem Anyámnak.

De ő elvárja hogy bevásároljak, rendelkezésére álljak mint egy cseléd ha valamire szükség van akár 16!! óra munka után is

Amikor elvesztettem az állásom akkor minden segítségért megalázott,megbántott.(pl nem adtam meg pénzt és sikoltva bőgött hogy éhen fog veszni, közben napi 2 doboz cigit szív)

Most hogy ismét együtt lakunk ugyanez a helyzet én speciális diétát követek mégis veszek közös dolgokat,velem drága mosószert vetet kimossa a ruháit elfogy mind nekem vesz helyette gagyit...sajnálom hogy ismét segítségre szorultam de semmi önzetlenség nincs benne ,és Ő az Anyám...

szóval kedves Kérdező a Ti korosztályotokban akik az enyém szülei sok sok önző ember vállalt gyereket és mi ezt jól megszívtuk emlékszem még Mamámra Ő az utolsóját is odaadta Édesanyámnak talán ezért is ilyen önző :(

2013. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, ment neked a zöld kez. Az en szüleim, hmm, kicsit hasonlitanak a Te Mamädra. En meg rendszeresen odaadom nekik az utolso penzt is, megsem csinälnak semmit se otthon. Ismerös a helyzet: anyäm tombolt otthon, ha nem adtam le a fizetesemböl, emellett nyaranta hülyere dolgoztattak: läny letemre epitkezesen güriztem nekik, krumplit kapältam, szenät hordtam, vällalkozäsba segitettem. Telen havat kellett lapätolni. A tüzre en raktam egesz nap, mint hamupipöke. A boltba, postära järäs emellett mär szorakozäsnak szämitott.
2013. jan. 23. 15:57
 29/30 anonim ***** válasza:

Talán mesélj nekik erről,mármint a gyerekeidnek és hoyg milyen jól esne ha mondjuk tiszta lakás várna mert aztán úgy járnak a gyerekeid mint Én.látod Édesanyám nem rossz ember kedves aranyos értelmes de olyan önző és nem érti mi a baj...egyedül is van nincs senkije rajtam kívül

utsó voltam

2013. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Már nem azért,de én úgy emlékszem hogy a kérdező gyerekei kollégisták,tehát jó esetben hétvégén talán haza is tudnak menni.

Akkor miért ők nyalják fel az egész házat,ha Te és a párod otthon vagytok egész héten?

2013. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!