Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem kihasználják hogy...

Úgy érzem kihasználják hogy munkanélküli vagyok, és minden feladat rám hárul. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves korom óta dolgozom,a fizetésem 70%át leadtam itthon,mivel sok az adósság kellett a pénz. Most 23 éves vagyok,ás úgy alakult h munkanélkülin vagyok,keresem a munkát,napi szinten küldöm az önéletrajzokat,bujom a netet az ujságokat,de semmi.

Anyukám dolgozik,és most a nővérem is.Nővérem közel 5 évig volt itthon két gyerekével gyesen, nem dolgozott és nem is igazán keresett semmit. Gyakorlatilag én és anyukám tartottuk el őket. A két gyereke két apától van,a nagyobbikat az apja neveli,már 1,5 éve. A kisebbik velünk éál. Nővérem mig nem dolgozott itthon soha nem csinéált semmit. Egy poharat nem tett arrébb,egész nap aludt,meg gépezett.


Most hogy én munkanélküli lettem,és anyukám és tesóm dolgozik,éreztetik velem h milyen kolonc vagyok,elvárják h napo szinten sikáljam ki az egész lakást,mindenki szobájába legyen rend,és még főzzek is meg. Az étel árát is abból a pénzből kell kigazdálkodnom ami megmaradt az utold fizetésemből.


Komolyan nem nem tudom mit csináljak,mert ha nem teszem meg ezeket a dolgokat akkor legfőképp nővérem elmond minden élősködőnek,és mivel tényleg nincs munkám,ők tartanak el,nem szólhatok semmit.


2013. jan. 22. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Beszélj Anyukáddal a nővéreddel meg ne foglalkozz

.

2013. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem anyukám ugyanezt goondolja... mert egy szót sem szól mikor nővérem b.asztat. tegnap nem volt elmsogatva mikor anyukám haza ért munkából,mondogotta hogy nem igaz h mindent nekem kell megcsinálnom,stb.... Egy nap nem mosogattam el arra mire haza ért...
2013. jan. 22. 11:16
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem akkor is csak az a megoldás ha elbeszélgetsz Anyukáddal, lehet ő azért nem szól mert nem akar veszekedést.
2013. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ragyogó mosollyal szívod a fogad amíg nem találsz egy biztos munkát, majd otthagyod őket a fenébe, veszekedjenek egymás közt hogy ki legyen a cseléd.

Szerintem ez a legjobb megoldás.

2013. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval mindennap fényesre kell nyalnod a házat és még pénzt is fizetsz a kajáért???

Én egy centet nem fizetnék nekik.

2013. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg, hogy a munka megvár, ők úgysem fogják megcsinálni. Egyébként meg én is lelépnék inkább egy szobányi albérletbe, minthogy ezt csinálják, persze akkor is te leszel majd a hálátlan...
2013. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj anyukáddal és testvéreddel, hogy a stíluson változtathatnának.

Egyébként amikor én munkanélküli voltam, nekem tök alap volt otthon, hogy én tartom rendben a háztartást teljes mértékben, főzök, mosok, takarítok. Én a férjemmel éltem, vagyis akkor még csak barátnői státuszban voltam. Munkakeresés mellett sajnos bőven volt időm, nem örültem volna neki, ha a ő hazaér a 8-10-12 órás munkából, én otthon vagyok és neki kell ezzel foglalkoznia, mindamellett, hogy java részt az ő fizetéséből éltünk + egy kevés munkanélküliből.

Nálam ez így volt rendjén, megbeszéltük, hogy amint lesz munkám, felosztják egymás között a teendőket, de addig, amíg otthon vagyok, addig bőven jut időm mindenre.

2013. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem is az hogy nincs időm megcsinálni vagy vmi...

De borzasztóan zavar hogy mig mikor a nővérem nem dolgozott és itthon sem csinélt semmit... neki egy rossz nézés sem jutott,most meg h a tesóm dolgozik én meg nem,hiába csinálom itthon a dolgokat nem jó nekik. Anyukámtól,de a nővéremtől elég durván megkapom hogy ingyenélő,meg élősködő vagyok.


És legtöbbször amit főzők kaját azt is kritizálják

2013. jan. 22. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a házimunkával kapcsolatban nem nagyon tiltakozhatsz - max. annyi, hogy a saját szobáját mindenki tartsa rendben -, de az étel anyagi fedezete nehogy már a te utolsó kereseted legyen, és még ráadásul fikázzák is. Ez, hogy nem szólhatsz semmit, sajnos tényleg így van, ha ilyen felfogásúak a hozzátartozóid. Tehát itt segítségre nem, max. megértésre számíthatsz. (Én is tudnék mesélni....)
2013. jan. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Neked is azt írom, mint a többieknek, akik hasonló cioellőben vannak: állj ki magadért! Azt lehet baxtatni, aki hagyja! Legközelebb, ha bárki bármit mond, nyugodtan mondd meg, hogy TE nem vagy ingyencseléd, pusztán azért, mert momentán munkanélküli vagy.


Emlékeztesd a testvérkédet az anno-ra, amikor ő volt sz&rban, és eszedbe se jusson az ingyecselédkedés mellett még fizetni is haza! Így soha nem tudsz talpra állni és munkát találni, mert nem elég, hogy a munkanélküliség miatt romokban van az önbecsülésed, ők még ezeket a romokat apróra is zúzzák.


A kedves édesqanyádnak is meg lehet mondnai, hogy sűrűn szégyellje magát a viselkedéséért: az egyik gyereknek mindent szabad, a másiknak semmit? Mi vagy te, a család Hamupipőkéje?!


Menj el egy pszichológushoz (a Munkaügyi Köpontban is van, ingyenes), és kérj segítséget. Komolyan mondom.

2013. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!