Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha nem merek a...

Nagyon gáz, ha nem merek a férjemtől pénzt kérni?

Figyelt kérdés

34 hetes terhes vagyok és egy ideje hüvelygombám van.Egyszer előjön,aztán elmúlik.Eddig csak Canesten krémet használtam,most viszont közeledik a szülés és úgy gondolom ideje lenne hüvelykúpra váltani a baba érdekében,hogy teljesen kitisztuljak.

Néztem az árát és 2000 forint körül van.Mivel én csak gyakorlaton dolgozom, a havi keresetem 13.000 forint 60 százaléka,ami már el is ment a ballagási képekre és édesanyám születésnapi ajándékára.Más jövedelmem nincs.

A férjem nem nagyon támogat anyagilag,egyszer adott 15.000 forintot 15 hetes terhesen,hogy költsem ételre.Azóta 2000 forintot adott,karácsonyra egy bon-bont,pedig 300 ezres fizetése van havonta.

Már megvette a babakocsit,babaágyat,én vettem a ruhákat és jövőhónapban tervezi megvenni a mellszívót és a kórházba a dolgokat.

A sok kiadása miatt félek tőle pénzt kérni,nem szokásom és nem tudom hogy álljak a dologhoz,viszont egyre jobban kezd zavarni,mert nem tudom,hogy a baba után ha például szükségem van egy-két kozmetikai dologra,akkor hogyan közöljem vele,hogy szükségem lenne egy kis pénzre,még ha csak 2000 forintra is.

A babának kétségtelenül meg ad mindent már most,de én kicsit háttérben érzem magam.

Sokszor közös bevásárlásnál nem merek édességeket vagy olyat kérni,amit kívánok,hanem azt mondom,hogy "Pillanat szívem,elmegyek veszek magamnak egy kis csokit..és külön fizetem ki." Múltkor külön kosárba vásároltunk be.

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?Normális ez?


2013. jan. 22. 21:29
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Amúgy én 21 éves vagyok,szakmát tanulok,idén májusba fejezem be.Ő 23 éves.
2013. jan. 22. 21:31
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem az a gáz, hogy nem mersz kérni, hanem az, hogy KÉRNED KELL!!!!
2013. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

És ő a férjed? Igen szoros kapcsolatotok van, kb. mint két szomszédnak.

Ülj le és beszéljétek meg, esküvő előtt nem került szóba?

2013. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én feleségem lennél,nem lenne ilyen kérdésed. 35.f.házas...aki hazaadja a fizetését :)
2013. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Miért érzem azt, hogy ez a kérdés szándékos provokáció?
2013. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Mióta vagytok házasok? Miért csak 13 ezer a jövedelmed? Milyen gyakorlaton dolgozol? Magyarul még tanulsz? Közös háztatásban éltek? ha igen, akkor nagyon gáz a kapcsolatotok.
2013. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
98%

Nektek mégis hogy jött a házasság gondolata? Vagy csak a baba miatt volt sürgős? Netalántán tudatos volt, ahogy a babavállalás is?


Azért elég durva, hogy úgy vagytok férj és feleség, hogy még pénzt se mersz kérni tőle, illetve ő nem veszi észre, hogy a 10ezres kereseted mellett szükséged van pénzre.

Meg komolyan hagyta, hogy külön vásároljatok be? A felesége vagy! Bár igazából csak papíron, mint látszik. Ez se lesz hosszú házasság...


Hogy mit tudsz tenni? Leülsz vele beszélni.

2013. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Én is azt gondolom kamu kérdés.

De egy jó példa miért nem kell gyerek miatt házasodni.

2013. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem normális. Mi az hogy külön veszed meg a csokt és ő ezt elfogadja? Úgy hogy házasok vagytok? Az én férjem nekem odaadja a kajajegyet még a bankkártyáját is és közös a számlánk.

Szerintem így kérj mivel a babára ad hogy drágam az orvos irt. Vagy mondta hogy használnom kell kupot nehogy a baba fertőzést kapjon ez szükséges de nincs már rá pénzem.

Ne félj kérni. Egyébként megértelek mert én meg anyukámmal vagyok ilyen mivel kevés a nyugdíja és hatalmas a törlesztőrészlete hogy ha meghiv valahova nem merek rendelni, illetve ugy tukmálja rám.

Nem jo ez így veletek örülnie kéne hogy szülsz babát kedveskednie neked, spontán is csokikat hazahozni stb. Mikor babát vártam az én férjem mindig jótt azzal hogy 2 helyett kell enni stb. És ismerősi körben is. Magyon sajnálom hogy ez van veled. De kérj tőle pénzt

Házassag alatt meg amugy is közös amit ő keres. Mit dolgozik? Nem közös a számlátok?

2013. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
60%

Normális házasságban nincs külön kereset és külön kassza!

Ezt még a házasságkötés előtt tisztázni kellett volna!

A háború előtt volt szokás, hogy csak a férj dolgozott, és ő kezelte a pénzt. De ott is minden hónap elején odaadta a feleségnek a háztartásra szánt pénzt, és külön egy összeget a feleség saját kiadásaira.

A nagyobb dolgokat vette meg csak a férj.

Határozottan mond meg a férjednek, hogy a felesége vagy, és ragaszkodsz ahhoz, hogy ne külön kasszán legyetek.

2013. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!